reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późna owulacja a ciąża.

Ja w cyklu w którym zaszłam w 3 ciaże miałam puźna owulację też około 27 dnia cyklu i w dodatku był to 1 cykl zaraz po poronieniu .Teraz jestem w 12 tygodniu.
 
reklama
Generalnie krótka faza lutealna to jest problem z zachodzeniem w ciążę. Mówi się, że 10 dni fazy lutealnej to minimum aby zajść w ciążę, bo tyle potrzebuje zarodek, żeby spokojnie zagniezdzic się w macicy. Jeżeli ta faza jest krótsza, to okres po prostu wymiecie niezagniezdzony zarodek. Jednakże ja miałam krótkie fazy a zaszłam w pierwszym cyklu (miałam 8 dni tej fazy). Zarodek zagniezdza się podobno 6-10 dni, więc trzeba chyba trafić na szybki zarodek ? :D
 
Brzmi ok. Słuchaj, teraz masz tylko jedno wyjście. Czekamy na efekt :)
W którym dniu cyklu teraz jesteś?

Jeśli @ pojawi się zgodnie z planem - warto pogadać z ginekologiem o stymulacji owulacji.

Jeśli jednak nie przyjdzie @ to nie ma co od razu testować, bo i tak wyjdzie negatyw. Najlepiej poczekać 12-14 dni od owulacji na zrobienie testu.

Trzymam kciuki! :)
Mam dzisiaj 31dc, okresu brak, jakichkolwiek bólów brak okresowych. Jedynie sutki bolą...
no ale na test za wcześnie bo to dopiero tydzień od domniemanej owulacji ☹️
 
Jestem w trakcie pierwszej stymulacji Aromek (jak Lamette) od 3 do 7 dnia cyklu po 1 tabletce.
Mam dostać zastrzyk na pękniecie w zależności od pęcherzyka, jestem w trakcie monitoringu cyklu (LH, estradiol, progesteron i USG).
Teraz jestem w 17 dniu cyklu -endometrium 7 mm / pęcherzyk 15 mm / estradiol 136 ng/ml.
Lekarz powiedział, że na spokojnie. Wszystko dobrze się zapowiada. Taka moja natura, i nawet na stymulacji, owulacja może być w późniejszym dniu.

Jestem ciekawa, jak było u Was? W którym dniu miałyście owulacje? Jakiej wielkości był pęcherzyk? Czy udało Wam się zajść w ciążę?
 
Mam 30dniowr cykle. Miałam monitoring i stwoerdzono, że cykl będzie bez owulacyjny. Jednak owoulacje miałam w 27dniu i to podwójną. Moje bliźniaki mają 3 lata :) starsza córka z.owulacji w 22dniu. Także ja po prostu owulacje mam pozniej a druga faza cyklu jest u mnie baardzo krótka :)
Czy mogę wiedzieć kiedy wyszedł ci pozytywny test ciążowy? Wydaje mi się że owulację miałam w 19dniu cyklu a cykl mam 29 dniowy. Miesiączka mi się spóźnia już 2dni a testy wychodzą negatywne.
 
Dzień dobry, trafiłam na ten wątek po wizycie na usg. Staramy się o dziecko krótko (3 cykl) no i zaczęły dziać się rzeczy dotychczas mi nieznane. Mianowicie - cykle mam ok 30 dni (wcześniej 28 ale ostatnio było 30 przy egzaminach). Spodziewana miesiączka nie przyszła. Testy w tym czasie były negatywne. Poszłam zatem na bete i zrobiłam full badań hormonalnych. Beta 1.20, progesteron 9,5 bodajże. Reszta ok. Trochę ponad normę prl.
Poszłam zatem na usg żeby wykluczyć pcos o inne możliwe przyczyny braku okresu. Odpowiedź - nic złego się nie dzieje. Ale też nie widać pęcherzyka.
Po kilku dniach (dziś) zrobiłam bete. Jeszcze nie mam jej wyników.
Strasznie bym chciała, żeby okazało się, że to to.
Od tygodnia mam 37 codziennie. Jestem też bardzo śpiąca. Poza tym nic.
Okresu wciąż brak. Zupełnie nic, a nic.
Termin ginekologa mam za tydzień, nie wiem sama co o tym myśleć...
 
reklama
Staramy się z mężem o dziecko od jakiegoś czasu, byłam ostatnio u ginekologa w 20dc ostatnio, pęcherzyk 16mm był ale nie pękł i założyliśmy ze był to po prostu bezowulacyjny cykl, jednak w 24/25dc test owulacyjnych wyszedł pozytywny, kreska testowa dużo ciemniejsza, kolejnego dnia negatywny. Co oznaczałoby ze owulacja jednak była. Cykle mam 28/29dni. Czy któraś z Was miała takie późne owulacje i zaszła w ciąże? Będę wdzięczna za słowa otuchy bo zaczynam już świrować ze ze mną coś nie tak.
Ja zaszłam w ciążę z owulacji w 23-25 dc. Faza lutealna jest w miarę stała, więc jeśli jest późna owulacja to wiadomo, że cykl się wydłuży czy będzie udany czy nie. Ale da się, jak najbardziej, tylko więcej czekania i niepewności po drodze 😅
 
Do góry