reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późna owulacja

Cynk pomaga w regulacji hormonow (w tym proestrogenu), wspomaga regularnosc i sam przebieg owulacji (miedzy innymi to czy w ogole to owulacji dochodzi, czy pecherzyk dojrzewa itd.), a potem zagniezdzenie zarodka.

U mnie bylo tak, ze jak zeszlam z tebletek to cykle okazaly 34-35 dniowe. Pozna owulacja (ale regularna). Po trzech miesiacach zrobilismy sobie miesiac przerwy (prawie mowiac przez grype), a ja poszlam do lekarza po skierowanie na badanie krwi. Przy okazji dowiedzialam sie o cynku i udalo sie od razu w nastepnym cyklu.

Tyle jeszcze dodam, ze nie bralam zadnych "wiazanych" suplementow dla kobiet w ciazy tylko kupilam osobne opakowania witaminy B (najwazniejsza jest b6), cynku (25mg) i kwasu foliowego.
dziękuję bardzo za radę :-)
 
reklama
Cześć dziewczyny :)
Czy jest możliwa późna owulacja?
Może opowiem od początku.
Byłam u ginekologa 19 maja (był to mój 13 dzień cyklu) i stwierdził, że cykl prawdopodobnie będzie bezowulacyjny.
Do tej pory nie mam miesiączki (dziś 43 dzień cyklu), od poniedziałku (40 dzień cyklu), bardzo bolą mnie piersi.
Mam nieregularne cykle, poprzedni trwał 35 dni (ostatnia miesiączka 6 maj).
Czy jest możliwe, że jednak ta owulacja u mnie wystąpiła? Nie wykonywałam żadnych testów owulacyjnych w tym cyklu.
Miałam miesiączkę 17 kwietnia. 20 maja stosunek bez zabezpieczenia (byłam pewna, że okres się zbliża) i co? I wpadka. Również mam długie i nieregularne cykle ok 30-50dni. Także jeśli się starasz nie trać nadziei. Test 31.05 ledwo widoczną kreską, z każdym dniem coraz ciemniejsza.
 
Do góry