reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poznajmy się- czyli ile mamy lat i kim jesteśmy :)

Hej,

chyba jak na razie w tym topiku najstarsza - 38 latek, od 4 lat z tym samym chłopem, a 9 miesięcy temu pozwoliłam się zaobrączkować, pierwsza ciąża.
Próbowaliśmy już 2 lata, ale dopiero niemiecka służba zdrowia wyprostowała mi hormony i sprawiła ze coś mi tam buszuje w dole brzucha :)
Nic nie mam do polskiej, ale jak lekarz z nfz 35letniej kobiecie mówi o kalendarzyku i karze próbować, a na pytanie "czy powinnam zrobić badania?" odpowiada ze nie widzi takiej potrzeby to... bez komentarza.
W Niemczech na dzień dobry jak przepuścili przez cykl badan to się dowiedziałam dlaczego mam problemy z waga. Nazywa się to choroba Hasimoto- czyli moja tarczyca produkuje sobie antyciała którymi sama siebie niszczy. Do tego źle działa na poziom testosteronu i innych hormonów.
Po roku kuracji, pilnowania jedzenia, sprawdzania czy prawidłowo jajeczkuje... echh trochę tego było. Za bardzo mnie to stresowało. A jak pani doktor kazała zwolnic, odetchnąć i skupić się na tej przyjemnej pracy..... :happy: to az nie wierzyłam jak usłyszałam wynik.
Tak się przyzwyczaiłam ze nadchodzi miesiączka...

Aktualnie uczę się niemieckiego, pracuje na 1/3 etatu jako pokojówka w 4* (ale praca ma daleko do "Pokojowki na Manhatanie" :) ). Pewnie będę mogla jeszcze z 2 miesiące popracować a potem koniec.
Niby tylko 6 godzin, 2 razy w tygodniu ale nabiegać się trzeba.

Wybaczcie proszę że czasami brak polskich znaków, ale tutejsze komputery ich nie obsługują (za to mam inne śmieszne znaczki).
 
reklama
Vaniliowa tygrysico, no to faktycznie Cie przebadali. Ja po leczeniu sterydami przez 6 lat zrobilam sie straaassznie gruba, z rozmiaru 42 na 50 to skandal, do tego doszla mi tarczyca, lecze sie juz 5 lat i udalo mi sie zejsc do rozmiary 46/48 ale w miedzy czasie bylam 7 razy w ciazy, z czego tylko raz udalo mi sie donosic i urodzic nasza kochana coreczke. Wszystkie poprzednie to martwe ciaze. Gdyby tak ktos pomogl mi wczesniej to moze udalo by sie juz miec wiecej tych maluszkow. Dzieki z aTwoj post, bardzo optymistyczny Pozdrawiam
 
sloneczko121 ale diagnozowali Tobie tarczyce? Bo do tego trzeba sprawdzić oprócz TS3 i TS4 - aTOP
ale z drugiej strony do smutne, że musiałam wyjechać z PL aby dowiedzieć się co mi jest. I poczuć się odrobinę lepiej, bo diety, ćwiczenia i teksty "mniej jeść więcej się ruszać" działały dołująco.
A kupno ciuchów w sklepach było krepujące :(

teraz nadal 46 rozmiar, ale dobrze się czuje, skończyły się napady głodu, agresywne zachowanie
a swoja droga dziewczyny piszą ze są głodne a ja właśnie na odwrót... nie bardzo
 
Ciesze sie za jestesmy roznych wiekow, z roznych zakatkow swiata, roznych rozmiarow a jednak jest jedno co nas laczy- mala fasolka!
Ja mam prawie 32 lata, skonczylam 2 szkoly wyzsze( mgr. zarz. i inz. produkcji) i pracuje tutaj w Dani, na pelny etat.
Mam 2 synow po 6 i 4 latka i jestem zona juz od ponad 6 lat
 
Ja mam 25 lat. Kończe pedagogike wczesnoszkolną i przedszkolną. Jestem ok 3 miesiące po ślubie. Miłość jeszcze ze szkoły sredniej :) Ale spikneliśmy się na dobre pózniej. Już przed slubem wiedzielismy ze chcemy dziecka ale ustalilismy ze po slubie odstawie tabletki i już. Udało się w 1 cyklu:)
 
To jeszcze ja. :-)

Na imie mi Kasia. 27 lat. Mama malego terrorysty, ktory dlugo przed zappanowaniem go, nosil imie Jakub. Dobrze, ze urodzil sie chlopiec, bo bylby problem z imieniem. :p
Od trzech lat z tym samym mezem, rodem z Wadi Rum. :-)
Pochodze z Warszawy, tam tez studiowalam ukrainistyke. Kierunek ciekawy, aczkolwiek po zalamaniu wschodniej gospodarku pare lat temu z zerowa szansa na prace. Obecnie mieszkamy juz prawie 2 lata w Szkocji. Choc mam nadzieje, ze to sie zmieni. Nie jest to moje ulubione miejsce na Ziemi...
Pracuje w hotelu i wykonuje doklad.ie to samo, co Vanilliowa. Miala byc praca tymczasowa, ale jak to z takimi bywa, zostala na dluzej. Niby tylko 3 dni w tyg, ale ze cala soba jej nie znosze, to te 3 dni sa dla mnie meczarnia. ;-)
Licze na to, ze kiedys uda mi sie pracowac tam, gdzie bym chciala, czyki najlepiej z dziecmi, oraz tlumaczyc.

mgielka a maz na misjach, czy w kraju stacjonuje?

mama a czy to nie w Southhampton wlasnie krecili One Born...?

Vanilliowa super, ze Ci pomogli za granica.:-) grunt to trafic na odpowiednia opieke.:-) ja jednak mam odwrotne przejscia z lekarzami. Tutaj mi wmawiali, ze bole, ktore mam,to od losci tluszczu na moim brzuchi i ze powinnam sie ruszac, a nie po lekarzach chodzic. Kiedy w Pl porobiono mi noezbedne badania, wykazaly duzo grubych zrostow i zylakow w macicy, oraz jiedroznosc w okolicach lewego jajnika. A tak naprawde wystarczylo zrobic dokladne usg. Wiec ja do tutejszego NHS nie mam za grosz zaufania. :-(
 
Dziewczyny a po co się zamartwiać :) przecież my mamy byc teraz szczęśliwe i patrzyć optymistycznie w przyszłość!!!
Moja lekarka tez ma Hasi i 3 cudnych dzieci i dlatego tez zabrania mi czarnowidztwa!
Was chyba tez zacznę gonić!
 
Iza, za tydzien koncze 30 lat :-O Mam 2-lenia coreczke. Jestem mgr pielegniarstwa. Pracuje w zawodzie od 5 lat; aktualnie jestem na L4. Mieszkam w Trojmiescie, pochodze z woj. lodzkiego. Jestem 2,5 roku po slubie... z tym samycm facetem juz 13 lat ;-/ To jest moja 3 ciaza.
 
reklama
Do góry