reklama
  1. Fredka1

Fredka1 Mama czerwcowa 06

Witajcie!
    Jestem mamą małej Ali 8 miesięcy i Oli 4 latka. Niestety moja mała ma atopowe zapalenie skóry. Jestem w tej dziedzinie laikiem i uczę się na własnych błędach. Z wielką chęcią poznałabym mamy które na co dzień borykają się z tym samym problemem. A jakby na to nie patrzeć problem jest i trzeba nauczyć się z nim żyć. Może ktoś będzie miał ochotę tu zajrzeć. Zapraszam!

2. ewa72

ewa72 Mama Maciusia

Fredka1,dzieki za instrukcje.Jak widac,dotarlam.Pozdrawiam

3. reklama
  4. Fredka1

Witaj!
    Bardzo się cieszę, że tu zajrzałaś. Napisz mi coś na temat swojego maleństwa. Jak długo borykacie się z chorobą i jak dajesz sobie z tym radę.

5. Madi*

Madi* Fanka BB :)

dzieki Fredka :) mam nadzieje,ze juz nic nie namieszam.:)

6. Madi*

dziewczyny,jak wy sobie radzicie z atop.zapal.skory u waszych dzieci?i w ogole dlugo juz borykacie sie z tym problemem?

7. Fredka1

u nas azs wyszło w 2 miesiącu życia. Mała na łokciu miała wielką ranę. Zeszła jej skóra i lała się krew. To samo zaczynało robić się w innych miejscach. A jak dajemy sobie radę. Kiepsko. Na zmiany skórne smarowałam ją elocomem. Jednak na dzień dzisiejszy chwilowo nam się nie przydaje. Alergia atakuje oskrzela. I tak naprawdę Ala choruje już dobrych kilka miesięcy. Najgorsze jest to, że pediatrzy nie potrafią jej skutecznie wyleczyć. Ciągle kaszle odrywająco. Dwa razy dostała antybiotyk, raz była już w szpitalu z dusznościami oskrzelowymi. Miała obturacyjne zapalenie oskrzeli. Każde przeziębienie kończy się ich zapaleniem. W tej chwili jest przeziębiona i modlę się,żeby nic z tego nie wyszło. Nebulizuje ją pulmicortem. Swoją drogą chcę pojechać z nią do pulmonologa. Skóra jest owszem sucha ale nie ma żadnych wysypek. Byłam u alergologa przepisał mi mnóstwo lekarstw i kazał zrobić testy z krwi. Niestety nie podjęłam się tego, bo byłam prywatnie.Czekam na wizytę państwową. Najgorsze jest to, że co lekarz to nowa opinia. I tak w kółko.A mała choruje. Z tego wszystkiego przeszłam na urlop wychowawczy. Wolę na nią dmuchać i chuchać niż siedzieć w pracy i się zamartwiać. A jeśli chodzi o kasę, ciężko jest. Jednak nie jest to dla mnie w tej chwili najważniejsze. Mała jest chora i muszę ją jakoś z tego wyciągnąć bądź znaleźć jakieś rozwiązanie, które jej pomoże. I tak pokrótce. Stąd też chciałam poznać jak inne mamy sobie dają radę. Jest dużo forum na ten temat, jednak nie lubię biegać tu i ówdzie.

8. Madi*

ja mojej do wanny wlewam plyn Oilatum albo Dermol500,a po kapaniu nacieram ja jakby balsamami z tej samej firmy i zauwazylam,ze jej skora jest duzo lepsza,nie ma takiej wysuszonej..ale te plyny troche kosztuja,jednak sa wydajne,bo to tylko 1-2 nakretek do wanny wlewasz,wiec na troche starczy.,balsam tez tak szybko sie nie zuzywa i nie kapie jej wgoracej wodzie,staram sie zeby woda byla chlodniejsza,a czkolwiek nie zimna,bo tak mi dermatolog jeszcze w Polsce kazala.w ogole zauwazylam,ze odkad mieszkamy w Irlandii,to ma mniej plam,nie wiem dlaczego,czy ten wilgotny klimat jej lepiej sluzy,?slyszalam ostatnio,ze jest jakis srodek dietetyczny,ktory pomaga w walce z atopia,jak znajde ta nazwe to ci napisze.

9. Fredka1

my korzystamy z Oilatum soft bądź herbal coś tam( nie pamiętam). Na codzień smaruje ją robioną maścią Hasobazą. Więc tak naprawdę nie jest źle. A co do klimatu. Wilgotny klimat jest lepszy. Wszyscy lekarze mówią mi, żeby dużo wietrzyć i nawilżać pomieszczenie.

10. reklama
  11. Madi*

Fredka,a wiesz juz co najbardziej powoduje plamy u twojej corci?ja moja obserwowalam bardzo dlugo i wiem kiedy jest najgorzej..na pewno latem,albo wiosna,jak sa upaly i skora bardziej sie poci,w Irlandii na szczescie nie ma upalow,lae jak jestesmy z nia na wakacje wPolsce i jest bardzo cieplo,to ma wysyp plam,najpierw rece i nogi wzgieciach,oczywiscie zaczyna sie drapac i przechodzi na cale cialo.czasami jak juz ma tak bardzo duzo i nie dajemy rady,to uzywam masci ze sterydami,ale to bardzo sporadycznie,jak juz inne nie pomagaja.teraz uzywam HYDROCORTISONE i pomaga,ostatnio miala plamy,az do krwi podrapane te rany,ale kilka razy posmarowalam i jest dobrze.tylko martwia mnie jej kolana,sa strasznie szorstkie..nie umiem sobie z tym poradzic,same kolana..nie wiesz co by moznabylo na te kolana klasc,jakas masc albo krem??a uzywasz plynu do tkanin??i jakie proszki do prania stosujesz??

12. Fredka1

piorę w Loveli i nie używam żadnych płynów do płukania.
    Jeśli chodzi o uczulenie, narazie nie wiem co je nasila. Jest to jej pierwszy rok życia. I tak naprawdę wszystko jest dla niej nowe. Napewno jedzenie. A co z resztą nie wiem. Wzięłam dzisiaj skierowanie do pulmonologa. bardzo jestem ciekawa co on na to wszystko. A i ostatnio koleżanka podpowiedziała mi, że na azs pomaga olej lniany. I chyba spróbuje małej go dolewać po kropelce do mleka. Zaszkodzić nie zaszkodzę a może pomoże.
    Szorstka skóra to nasz odwieczny problem. Jak ją systematycznie nawilżam jest ok. Tylko my używamy maści robionych.
    Generalnie nie mam już pomysłów co jej dawać do jedzenia. A u Was jak z menu? Wszystko je?
    Chyba będziecie mogli niedługo zrobić testy ?

Poleć forum