reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późne chodzenie spac i wybudzanie

olta

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2022
Postów
37
Witam drogie Mamy
Moja córka zaraz będzie miała 7msc, od małego był z niej "nocny Marek"
Dodam że karmie piersią i spi od małego razem z rodzicami.
Od jakiegoś czasu chodzi spać po 22 i potrafi wstać za 1h i chce się bawić, jakby się wyspała już, udaje że śpię, zawsze lampka się świeci, nigdy nie ma za ciemno ani za jasno, w dzien ma parę drzemek, ale jej się szybko ładują baterie. Potrafi siedzieć po wybudzeniu 2h do 3h. Usypia przy piersi tylko i wyłącznie. Bywa też tak że przez całą noc budzi się z płaczem co 1h lub nawet co 30min :(( Szły zęby myślałam że to to, ale już wyszły i się uspokoiła, a to nadal trwa.. Co to może być?
 
reklama
U nas był taki problem w godzinach 3/4 i tak 2 godziny czuwania było. A też za kilka dni syn skończy 7 miesięcy. Czy to była wina zębów czy skoku czy czego, tak było... myślałam, że wysiadam. W końcu oswoiłam się, że tak jest. Przeszło mu samo z siebie. Za to znowu drugi ząb, który przebija się dokucza i sypia nam, ale placze co 40 minut. Też mam wrażenie, że zoombie jestem. Ale co musze wytrwać... dzisiaj mąż go przejął o 6, a ja poszłam spać. Mam nadzieje, że ząb wyjdzie i zapadnie spokój, choć pewnie nie na długo. My preferujemy lampkę nocną, nie daje za dużo światła, fajny półmrok, ale na tyle, iż widać co z małym. A też śpi z nami. Może za jasno troche masz? Za głośno? Zawsze kladliscie corke o 22 spac ? A jak budzi sie trze oczy, czy wstaje szczesliwa?
 
Hej! Po pierwsze współczuje sytuacji, bo domyślam się, ze musisz być padnięta po takich nockach… 7 miesięcy to już nie taka mała dziewczynka:) skoro córka za każdym razem je, to czy próbowałaś chociaż raz podać mm? Może jest po prostu głodna?
 
Hej! Po pierwsze współczuje sytuacji, bo domyślam się, ze musisz być padnięta po takich nockach… 7 miesięcy to już nie taka mała dziewczynka:) skoro córka za każdym razem je, to czy próbowałaś chociaż raz podać mm? Może jest po prostu głodna?
Nie podaję się mm bez wskazań, a budzenie się niemowlaka w nocy nie jest wskazaniem do mm. Oczywiście można podać, zapchać dziecko i iść spać, ale chyba nie o to chodzi.
Autorko wątka, sprawdź żelazo I zastanów się czy ma odpowiedni poziom dha. Takie wybudzanie nocne może być spowodowane jednym z tych niedoborów.
 
Nie podaję się mm bez wskazań, a budzenie się niemowlaka w nocy nie jest wskazaniem do mm. Oczywiście można podać, zapchać dziecko i iść spać, ale chyba nie o to chodzi.
Autorko wątka, sprawdź żelazo I zastanów się czy ma odpowiedni poziom dha. Takie wybudzanie nocne może być spowodowane jednym z tych niedoborów.
zależy dla kogo. Ja zapytałam autorkę a nie Ciebie.
 
Hej! Po pierwsze współczuje sytuacji, bo domyślam się, ze musisz być padnięta po takich nockach… 7 miesięcy to już nie taka mała dziewczynka:) skoro córka za każdym razem je, to czy próbowałaś chociaż raz podać mm? Może jest po prostu głodna?
To powszechny mit, że mm dziecko się naje i będzie dłużej spało. Piersią najada się tak samo
 
reklama
moje dziecko od pierwszej nocy, kiedy przeszłam na mm przesypia cała noc. Karmiąc piersią wstawałam wtedy dwa razy. Także nie nie uważam tego za mit:)


Według mnie również mit. Mój syn jadł od początku mm i nie spał dłużej niz dzieci na piersi. Ba ! Nawet jadl mniejsze ilości niż inne dzieci na mn. Teraz woli diete roszerzana i mimo tego i mm dłużej nie sypia.
 
Do góry