reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późne macierzyństwo

Smutna1980

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2019
Postów
26
#5 561

Hejka, mam termin na czerwiec - 21.06. Mam już syna 12 lat a teraz mając 39 lat jestem w ciaży. Trochę się martwię jak to bedzie, czy nie jestem za stara i w ogóle. Późne mamusie jak było? przesadzam czy rzeczywiście to trochę za późno na drugie dziecko?
 
reklama
Rozwiązanie
#5 561

Hejka, mam termin na czerwiec - 21.06. Mam już syna 12 lat a teraz mając 39 lat jestem w ciaży. Trochę się martwię jak to bedzie, czy nie jestem za stara i w ogóle. Późne mamusie jak było? przesadzam czy rzeczywiście to trochę za późno na drugie dziecko?
Ja w wieku 35 urodzilam pierwsze dziecko. Chciałabym mieć jeszcze drugie, ale tez zastanawiam sie czy nie bede za stara. Najgorsze jest to,ze corka mnie nie odmlodzila tylko postarzala ja ciągle bym spala i jestem zmęczona. To nie jest już taki temperament i sila jak 10 lat temu.
reklama
Moja teściowa urodziła najmłodsze dziecko mając 43 lata, gdzie mój mąż miał wtedy 23, jego siostra 22lata praktycznie można powiedzieć że dziecka nie miała tak się wszyscy nim zajmowali :D
 
Ja pierwsze urodziłam mając 38, a drugie urodzę w lipcu (będę mieć 41). Tak się ułożyło, że męża poznałam 6 lat temu, w sumie od razu po ślubie wzięliśmy się "do rzeczy", ale trochę zeszło. Pierwszą ciążę zaniosłam super (poza pierwszym trymestrem) - miałam mnóstwo energii, nic mi nie dolegało, nie puchłam, czułam się świetnie. Wiadomo przy małym dziecku nie odpoczniesz, chociaż to jak się zniesie ten okres zależy pewnie bardziej od temperamentu niż wieku. Ja zawsze miałam dużo energii i robiłam wiele rzeczy naraz i pozytywnie podchodzę do życia. Teraz czeka mnie jeszcze większe wyzwanie, ale dam radę, a moja córcia będzie miała rodzeństwo.
 
reklama
Ja trzecie dziecko urodziłam w wieku 37 lat. Teraz córeczka ma 3 lata i aż miło patrzeć jak uczy się roli do występów w przedszkolu. Moje rowiesnice zakopują się w serialach a my ciągle mamy zajęcie. W tym wieku chce się jeszcze bardzo dużo a
ja bardzo dużo "czerpię" z każdej chwili spedzonej z dzieciakami. Też bywam zmęczona ale cieszę się że nie spedzam czasu przed tv tylko bardziej aktywnie zwłaszcza latem...
 
Do góry