reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późne zasypianie

moniał

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2009
Postów
33
Hej wszystkim,
Moje maleństwo ma 5 miesiecy i naprawde ładnie juz przesypia noce bo spi od 22 niekiedy od 23 do rana czyli 7 lub 8.Takze w tej kwestii jestesmy strasznie szczesliwi ze skarbuś tak ładnie nam przesypia nocki.W dzien równiez ładnie odpoczywa bo ma 1 dłuższa 3 h drzemke i dwie pol godzinne.Jednakże chcielibysmy aby Maleństwo zasypiało nam w przyzwoitych godzinach jak na dziecko przystało:-Dtj np po codziennej kąpieli którą serwujemy jej ok 20.Na noc Ania dostaje mleczko z kleikiem aby jej sie lepiej spało potrafi zjesc 200ml ale niestety nie ma na nią sposobu:(Moze ktos zna dobry sposób jak przekonać malucha do wczesniejszego zasypiania?Za odpowiedzi z góry wielkie dzieki:)
 
reklama
Michał z początku też zasypiał prawie o północy. Kładliśmy go spać coraz wcześniej aż doszliśmy do godziny 21. to był dla nas sukces. Potem był starszy i mniej spał w dzień a więcej w nocy. Wtedy zmieniliśmy na 19.30 i tak jest do dzisiaj. Zwróć uwagę ile czasu przesypia w dzień. Może za dużo??? Może za pózno też ma ostatnią drzemkę??? Nie nastawiaj się też na przespanie całej nocy, czyli ok. 12h. Michał do roku czasu budził się na karmienie. Życzę powodzenia :-):-)
 
Bianka tez na poczatku szla spac ok 23 a teraz w sumie roznie ale miedzy 20.45 a 21.45 juz spi, zauwazylam ze jak ostatnia drzemke robi sobie ok 18 (taka na pol godz) to pozniej juz ok 21 jest spiaca a wczesniej jeszcze drzemala ok 19.30 i wtedy pozniej szla spac, no i oczywiscie zmienialismy pory kapieli, etraz kapiel wypada ok 20.15 a wczesniej byla o np. ok 21. Z tym ze przewaznie ja kapiemy jak widzimy pierwsze oznaki ze mala jest spiaca zeby przyzwyczaila sie do faktu ze po kapieli jedzonko i spanie, takze jak raz wykapalismy za wczesnie i pozniej mala jeszcze po jedzeniu przez pol godz nie poszla spac to na drugi dzien kapiel zrobilismy troszke pozniej
 
no to ja chyba będę musiała zrobić jak mówi kerna bo moja mała za długo śpi po obiedzie. Potrafi zasnąc o 15:30 i spać do 18, poźniej zabawa, kąpiel ok 19:30 -20:00 i nie daję jesc tylko znow zabawa zeby ją zmęczyć do 21 wtedy mleko i spać, ale czasem zaśnie do max 22 a czasem do 12 się meczymy. Teraz np zasnęła o 20 i nie wiem czy budzic i zabawic i o 22 mleko bo dziś nam się o godzinkę przedłużylo karmienie, czy pozwolić spać i nakarmic o 22 przez sen ?:eek:
 
zeby nie produkowac nowych tematow pozwole odswiezyc sobie ten po latach: nasz wredziolek (7,5msc) chodzi spac coraz pozniej - po 1 w nocy, bywa, ze o 2, a rekord byl przed Sylwestrem... o 4 nad ranem! Wczesniejsze budzenie i "majstrowanie" przy drzemkach nic nie daja. Dziec przesypia w sumie ponad 12 godzin na dobe, tyle, ze przesunal sobie noc o kilka godzin :wściekła/y:Jak macie jakas skuteczna rade to ratujcie nas. Nawet psu sie nie podoba to nocne markowanie :sorry2:
 
Do góry