reklama

Późno chodzi spać

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez ola652, 17 Październik 2008.

1. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

witam wszystkich,

moj synek chodzi późno spać bo ok 23 a czasem nawet przed 24 śpimy do ok 9-10 i ostatnio teściowa stwierdziła ze to bardzo nie dobrze jak takie male dzieci chodza tak pozno spac z tym ze nie potrafiła wyjasnic dlaczego ;/, czy to prawda i co sie z tym wiaże moze ktos mi wyjaśni, dodam ze syn sam sobie ustalil taka pore jak położę go o 21 to wstanie juz o 6 wiec nie wiem co moze byc w tym takiego strasznego.

2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Sama się zastanowiłam dlaczego nie może Twoje dziecko chodzic spac o 24.I sama nie znam odpowiedzi.
    Dla mnie to troche nietypowe :sorry2:
    W życiu nie mogłabym sobie wyobrazic swoje dzieci szalejące do 24 :-D
    A już się prawie zapowiadało jak mlodszy wysypiał się na dwóch drzemkach i szalał do 22 :szok:
    Tak więc ucieliśmy jedną drzemeczke i idzie lulac o 19 i śpi do 8 ( z jedną przerwą w nocy).
    A powiedz.Wam tak pasuje,że on nie śpi do 24?

3. reklama
  4. morulik

morulik październikowa mama

mój chodzi spać o 22 i nie ma siły żeby zasnął wcześniej, śpi do 7.30-8 z jedną pobudką w nocy.Tyle snu mu wystarcza.
    Ale jeśli miałby chodzić o 24, no nie wiem, dla mnie byłoby to troszkę już męczące.Choć piszesz że tylko czasem o 24.Więc ta 23 to chyba nie aż taka strasznie późna godzina.

5. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Dla mnie zupełnie normalne jest,że NOC jest do spania.A godzina 24.00 to juz dla nas połowa nocy.Dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka potrzebne jest ,by wysypiał sie w komfortowych warunkach,to znaczy-cicho i ciemno(oczywiscie na miarę mozliwości).
    Ma to tez wpływ na powstawanie melatoniny i rozwoju wzroku,jak poszukam szczegóły to napiszę.:tak:
    Nie wyobrażam sobie, by moje dziecko szalało do 24.00,wolę mieć wolny wieczór tylko dla męza i dla siebie.Fakt,że dziecko wstaje odpowiednio wcześniej ,gdy chodzi spać 20.00-21.00.
    Ale myslę,że problem polega na ilosci snu w dzień,może poprostu trzeba skrócić drzemki i przesunąć je o godzine lub 2 wcześniej.U nas przyjęła sie zasada,by ostatnia drzemka nie kończyła sie póżniej niz o 16.00,a teraz kiedy mały jest większy ,to o 15.00,wtedy grzcznie zasypia o 21.00 i śpi do 8.00(tez musiałam nad tym pracować,bo wstawał o 5.00-6.00):tak:
    Powodzenia.

6. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

jesli o mnie chodzi to zupełnie mi to ie przeszkadza bo ja i tak wcześniej nic o 24 nie zasne tak mam ze zawsze chodze pozno spac i dlatego nigdy nie mogla sie zwlec o 6, dla mnie jest to na rękę ze siedzimy do 11 bo przynajmniej do 10 śpimy i wszyscy sa zadowoleni, to po pierwsze, po drugie to ze dziecko nie spi do 22/23 nie oznacza ze nie spędzam wieczoru z mężem, przecież on nie siedzi zamknięty w łazience z dzieckiem, ogólnie taki mamy system spania, rozchodzi sie tylko o dziecko i ROZALIA -chyba nie zrozumiałaś ja nic nie pisalam ze dziecko jest zmuszone do spania w hałasie i pod lampa naświetlającą, dziecko kiedy spi ma najlepsze możliwe warunki! spi w dzień 2 razy bo tyle uwaza za sluszne jak nie pojdzie spac do 17 to potyka sie o własne nogi nie będę dzieciaka na sile męczyć, a pytałam tylko co do znaczenia ma godzina a n ie brak snu.

7. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Znalazalam jakis artykuł,że dziecko nie powinno byc sówką i zasypiac przez 24 ale nie podali przyczyny dlaczego? :dry:
    Rozalka nie pisała,że zmuszasz dziecko do spania w hałasie i przy zapalonym świetle :-D;-)

Jeżeli Twoje dziecko śpi 11-12 godzin bo tyle jest potrzebne rocznemu dziecku to ok.

8. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

maly spi dosc duzo w dzien i to jest przyczyna długiego baraszkowania wieczorem ale tak jak juz pisalam sam zadecyduje kiedy bedzie potrzebowal 1 drzemke. w dzien spi ok 2/3 h no i na noc ok9/10 tak wiec chyba nie jest tak zle:dry:

9. netgirl

netgirl AapMeriJaanLijiyea..

szczerze no to jest to i malo pedagogiczne bo raz.. wy nie macie czasu dla siebie, dwa wkrotce zacznei z wami ogladac tv.. o ile juz nie oglada... proponuje poczytac o fazach snu.... juz nie bede tu wykladu robila.. i tam znajdzie pani odpowiedz na pytanie czemu nie powinien dorosly klasc sie po 24... a co dopiero dziecko..
    nie atakuje, ale widze dzieci ktore biegaja po podwroku do 11 w nocy, waszemu tez pozwolicie?? to go uczy tez odpowiedzialnosci, nie spi ok, ale ma byc w swoim lozku w swoim pokoju, bo tak wyrosnie maly tyran ktory uzna ze na wszystko mu wolno, i oczywiscie zapewne tv bedzie z wami ogladal.. czyli programy nie przeznaczone dla dzieci.. no to tak poza fazami snu i ich znaczeniu dla prawidlowego rozwoju dziecka.. sen nie w kazdej godzinie nawet przy ciszy i ciemnosci jest takim samym snem.

10. reklama
  11. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Absolutnir nir mówię,że tak nie jest u Ciebie.To było tylko stwierdzenie,część wypowiedzi z portalu medycznego.
    Ja lubie spędzać wieczory tylko z męzem,nie mając w tym czasie na oku biegające i oczekujace na zainteresowanie dziecko.Napisałam jak jest u nas i nie rozumiem oburzenia.:baffled:
    A więc odpowiadając na Twoje pytanie,

Dla prawidłowego wydzielania melatoniny potrzebna jest ciemnośc,taka zwyczajna nocna,trudno o nia o 8.00 czy 9.00 rano....Dlatego tak zwracam uwagę,by MOJE(!!! to nie jest atak)dziecko spało W NOCY.
    "Melatonina jest głównym hormonem szyszynki. Melatonina jest produkowana w okresach ciemności i jest odpowiedzialna za zmiany rytmów biologicznych człowieka (np. fazy snu i czuwania, rozrodczość). Melatonina działa również antyoksydacyjnie, przeciwnowotworowo, immunomodulacyjnie"

"Powszechnie wiadomo, że melatonina odgrywa ważną rolę w regulacji biologicznego rytmu okołodobowego (regulowania godzin snu i czuwania w ciągu doby). Jej wydzielanie jest zależne od rytmu dobowego, który ściśle wiąże się ze zmianami oświetlenia w nocy i w dzień. Wzrasta w ciemności, a maleje podczas oświetlenia dziennego lub pod wpływem sztucznego światła. Wytwarzanie melatoniny zwiększa się więc w okresach, gdy dzień jest krótszy. Melatonina umożliwia dostosowanie organizmu do zmian rytmu oświetleniowego. "

:baffled::baffled::baffled:

12. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Ja gdzieś kiedyś czytałam, że powinno się chodzić spać ok. 22, bo wtedy człowiek się najlepiej wysypia, nawet jeśli śpi krótko. Mój chodzi spać ok. 18:30/19. Wstaje ok. 6. Jeśli go przetrzymamy godzinę dlużej to i tak wstaje ok. 6, więc już wolę mieć szybciej wieczór wolny;-):-p

Ostatnia edycja: 18 Październik 2008

Poleć forum