reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozostawienie niemowlaka na noc z dziadkami

Czy zostawiałyście swoje kilkumiesieczne dzieci na noc lub na przykład na weekend u dziadków/rodzeństwa? W jakim wieku pierwszy raz i jak się z tym czułyscie?
Nie, teraz ma prawie 2,5 roku i myśle ze zaczyna być na to gotowy. Wcześniej nie zdecydowałabym się.
 
reklama
Tak ;) to nie były długie wypady i zawsze w bliskiej okoliczności ;) a jak miał 8 miesięcy to wyskoczyliśmy sami na tydzień za granicę i nic się nie stało ;) tzrzeba małymi krokami ;) ale próbować znaleźć czas dla siebie ;)
 
Ja zostawię córki w sierpniu na weekend, bo mamy zaproszenie na wesele, a z dziećmi to nie wchodzi w grę. Będą miały jedna prawie trzy i pół, a druga prawie dwa latka. Nie mogę się doczekać 🤣
 
Moje dziecko pierwszy raz na dwie noce zostało z teściową 30.09-02.10. 😉 miało wtedy nie całe 4 miesiące;)
Pozniej drugi raz został na noc z moimi rodzicami na sylwestra 😉
 
Moja na pierwszą nic została z babcią jak miała z 5 mc i raz na miesiąc zdarza się ze zostaje u mojej mamy, czasem nawet jak jesteśmy na miejscu to babcia pyta czy może ja wziąć na noc a my chętnie korzystamy i odpoczywamy jedna noc w domu lub idziemy na randkę :). Obecnie ma rok i 3mc i już przynajmniej kilka całych weekendow była u babci.

Ale też dodam że jest z moją mamą baaardzo związana i często spędza z nią czas i jest u babci przeszczesliwa i ja wiem ze ma super opiekę. Na razie z nikim poza moja mama jej nie zostawialismy.

Ale też jest z babcią grzeczniejsza :) i widzę że rozwojowo wypywa to na nią super ze ma okazję zaistnieć w innym miejscu i bez rodziców.
 
Synek jak miał 2,5 roku to został u babci na noc. Wcześniej były próby, ale zakończone jego mocnym płaczem za rodzicami i po niego jeździliśmy. A jak chciał to został, później nie chciał do domu wracać 🤦‍♀️
Na kilka godzin dzieci zostawały z babciami właściwie od urodzenia. Myślałam, że będę się martwiła, ale w ogóle 😁 babcie sobie świetnie radzą.
 
Czy zostawiałyście swoje kilkumiesieczne dzieci na noc lub na przykład na weekend u dziadków/rodzeństwa? W jakim wieku pierwszy raz i jak się z tym czułyscie?
2 tygodnie miała. Trafiłam na noc do szpitala. Odebrana przez męża o 4 rano.
 
Mój syn zaraz skończy 8 miesięcy i zostawał kilka razy z babcią na noc. Mieszkanie obok naszego, dzieli nas ściana. Choćby dlatego, abyśmy mogli odespać, gdy mega kolkował albo ząbkuje. Rzadko to się zdarza, bo jest ciężki i nie chcemy mojej mamy obciążać, ale zdarzyło się. Czuliśmy ulgę, że ma kto nam pomóc i możemy po prostu odespać, zregenerować się. I rano zabieraliśmy go. Raz zdarzyło się nam go zostawić mamie na noc, bo poszliśmy na kabarety i zrobiliśmy sobie wieczorny chill przy drinku. Nikomu innemu małego nie dawaliśmy i nie damy na noc, jest zzyty z nami i z na babcie na tyle by czuc się z nia dobrze.
Korzystaj jeśli masz okazję, zregeneruj sie, bo mało kto ma taką możliwość jak już się zdecyduje.


Z córką to samo było i było ok.
 
reklama
Syn miał niespełna trzy miesiące, poszliśmy na wesele. Potem miał 2.5 i był z dziadkami trzy tygodnie na wakacjach. Teraz to już tylko wakacyjnie ale niedługo jedziemy na przedłużony weekend we dwoje i zostaną z nimi na dwie noce ale to już duże dzieci obecnie.
 
Do góry