reklama

Pozycja do spania

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez paulina2400, 31 Lipiec 2015.

1. paulina2400

paulina2400 Zaciekawiona BB

Hej, moze ktoras z Was mialampodobne sytuacje i podpowi mi co robic... Otoz moj 5,5 miesieczny synek spal na plecach / bokach od samego poczatku. Od nie dawna potrafi sam przekrecic sie z pleckow na bok i na brzxuszek i tu zaczyna sie problem przy nocnym usypianiu

2. u Bubinka

u Bubinka Zaciekawiona BB

3. reklama
  4. marlena91

marlena91 Fanka BB :)

Moim zdaniem nie masz sie o co martwic. Moj synek skonczyl 2,5 miesiaca i spal tylko na brzuszku. Jak nauczyl sie odwracac to rozne byly pozycje. Pozniej kladlam go na boku, ale i tak spi na brzuchu, nigdy nie obudzilam sie w nocy i zobaczylam jak spi na pleckach.
    Teraz no i tak sie naodwraca i wszystko ze jak sie budze potrafi spac bez przykrycia z noga miedzy szczebelkami.
    Tak jak pisala BABINKA jezeli samo dziecko sie odwraca to krzywdy sobie nie zrobi :)

5. pahero

pahero Zaangażowana w BB

nie wiem o jakim dokładnie problemie piszesz, ale ja miałam ogromne obawy przed spaniem na brzuchu, córka też miała ok 5 miesiecy jak zaczęła się obracać przez sen na brzuch, łóżeczko stało obok naszego łózka i na początku wyglądało to tak, że ja się budziłam za kazdym razem jak sie wierciła i myślałam, ze właśnie wierci się i jej niewygodnie czy cos, układałam na boku, ąż do momentu kiedy któregoś razu mnei to nie obudziło i oczywiście zerwałam się przerażona, ze dziecko śpi na brzuchu i na pewno się udusiło - no więc nie udusiło się i w ogołe spało jak suseł, bo nareszcie nikt jej nie przeszkadzał :) od tej pory już jej nie ruszałam i śpi jak jej wygodnie :))

a od 2 miesiecy spi sama w pokoju i ja oczywiście z nianką na poduszce i włączonym monitorem oddechu, nawet też śpię w nocy i nie mam koszmarów :)

6. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

A dokładnie w czym problem? Mój też śpi na brzuchu lub w innych dziwacznych pozycjach.

7. paulina2400

paulina2400 Zaciekawiona BB

Sory, dziewczyny nie zauwazylam, ze tylko polowa postu mi sie zapisala :crazy: chodzi mi o to, czy jakos uczylyscie spac swoje dzieciaczki na brzuszku, czy one same tak sie zaczely ukladac? Bo moj brzdac zasypia przewaznie na boku i przez sen obroci sie na brzuszek po czym sie wybudzi / mocno podnosi sie wtedy na rekach/ i przewaznie placze i musze go dac na plecy i zasypia po czym znowu sie przewroci na bok pozniej na brzuszek i od nowa sie zaczyna...w dzien usypiam go w wozku chyba zeby wtedy jak juz "odlatuje" ulozyc go na brzuszku zeby go przyzwyczajac do takiej pozycji? A czy spanie na brzuszku jest lepsze dla rozwoju dziecka, czy nie ma znaczenia w jakiej pozycji spi?

8. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Mojego kladlam na brzuchu gdy jeszcze sam nie potrafił. Teraz sam się odwraca tak jak jest mu wygodnie. Mial etap gdy wlasnie odwracajac sie na brzuch wybudzal sie i brał w placzu za raczkowanie ^^ ale mu przeszło, już się nie wybudza przy obrotach.

9. pahero

pahero Zaangażowana w BB

u mnie podobnie jak u Megami - wcześniej jak sie obróciła przez sen na brzuch i juz sobie na tym brzuchu pospała, to trzeba jej było pomóc z powrotem na plecki czy boczek, bo nie wiedziała co z tym zrobić :) teraz juz sobie raczej radzi,chodzi zdarza się, ze z tego brzucha zamiast wrocic na boczek to siada taka zaspana totalnie i tez musze przyjsc ja połozyc bo nie wie co ma ze sobą zrobic :)

10. reklama

Poleć forum