reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozycja dziecka

Milenaa0810

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2019
Postów
49
Witam
Byłam w poniedziałek u ginekologa i okazało się że dziecko już się przekrecilo główka w dół w 30 tyg. Kilka osób mi powiedziało że jeszcze jest trochę wcześnie na to. Powiem że terminow mam kilka. Z miesiaczki na czerwiec z usg u 4 lekarzy na 05 07 09 10 lipca więc też się już trochę w tym gubię. Co o tym myślicie
 
reklama
Myśle, ze możesz sobie wyświadczyć największa przysługę i przestać słuchać co ci inni mówią. Jednej kobiecie dzieciątko się przekręci w 30 tygodniu a innej na 3 dni przed porodem. Co ja o tym myśle? Ze każde dziecko rozwija się w swoim tempie i przekręca się wtedy, kiedy jest gotowe. I przychodzi na świat kiedy jest gotowe.
Wzięłabym pod uwagę usg i lekarzy, bo według kalendarza to nie zawsze musi mieć sens.
Ja według kalendarza powinnam rodzic 14 października ale na pierwszym usg lekarz spojrzał i z rozmiarów dziecka wynikło, ze to będzie raczej 8 października. Uznałam za date porodu 8 października.
 
Moja córka była obrocona głową w dół już na usg polowkowym a urodziła się w 41 tygodniu. Dziecko układa się jak chce a to nie ma wpływu na termin porodu. Nie słuchaj życzliwych, zaufaj lekarzom i swojej intuicji ;)
 
Moje codziennie jest jeszcze w innej pozycji. Niby na usg było glowkowo Ale po ruchach czuje zmiany. Ma jeszcze dużo miejsca na fikanie.
 
Witam
Byłam w poniedziałek u ginekologa i okazało się że dziecko już się przekrecilo główka w dół w 30 tyg. Kilka osób mi powiedziało że jeszcze jest trochę wcześnie na to. Powiem że terminow mam kilka. Z miesiaczki na czerwiec z usg u 4 lekarzy na 05 07 09 10 lipca więc też się już trochę w tym gubię. Co o tym myślicie

Nie słyszałam większej bzdury, podaruj sobie słuchanie tych osób. Moje też jest skierowane główką w dół, aktualnie jestem w 27tc, nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby to miał być powód do troski :)
 
reklama
Witam
Byłam w poniedziałek u ginekologa i okazało się że dziecko już się przekrecilo główka w dół w 30 tyg. Kilka osób mi powiedziało że jeszcze jest trochę wcześnie na to. Powiem że terminow mam kilka. Z miesiaczki na czerwiec z usg u 4 lekarzy na 05 07 09 10 lipca więc też się już trochę w tym gubię. Co o tym myślicie
Za wcześnie na przekręceni się główką na dół? Pierwsze słyszę :D Moja mała na prenatalnych 2tr w 20tc ustawiona była główkowo. Tydzień później u gin leżała już poprzecznie. Kolejne usg w 30tc i ułożenie pośladkowe. W 33tc znowu główkowe :D Taki mały wariatek z niej ;) W żadnym momencie nie panikowałam, bo mój gin uspokajał mnie, że dziecko nawet po 34tc potrafi się jeszcze w brzuchu obrócić, więc spokojnie :)
U mnie wg usg tp mam szybciej niż wg kalendarzyka, więc po prostu przygotowuję się z wyprawką na 1szy z tych terminów.
Nie stresuj się niepotrzebne!
 
Do góry