reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywne testy ciążowe

Dołączył(a)
23 Listopad 2023
Postów
10
Hej dziewczyny wczoraj wyszły mi 3 pozytywne testy ciążowe i ciągu dnia. Mam 22 lata nie jest to do końca planowana ciąża więc mam parę pytań ponieważ jestem naprawdę daleko od tematu. Kiedy udać się do ginekologa n potwierdzenie ? Jakie witaminy teraz zażywać ? Czy bóle takie jak okresowe - lżejsze i mocniejsze to normalne ? CY macie jakieś inne rady ?
 
reklama
Hej dziewczyny wczoraj wyszły mi 3 pozytywne testy ciążowe i ciągu dnia. Mam 22 lata nie jest to do końca planowana ciąża więc mam parę pytań ponieważ jestem naprawdę daleko od tematu. Kiedy udać się do ginekologa n potwierdzenie ? Jakie witaminy teraz zażywać ? Czy bóle takie jak okresowe - lżejsze i mocniejsze to normalne ? CY macie jakieś inne rady ?
Hej. Do ginekologa najlepiej koło 5-6 tygodnia. Oblicz sobie kalkulatorem internetowym który masz tydzień :) Po drugie, dla potwierdzenia możesz zrobić jeszcze badanie beta hcg (badanie z krwi) jeśli będzie powyżej 1000 to lekarz może już zobaczyć pęcherzyk ciążowy, powyżej 10000 może już też być serduszko. Witamy normalnie dla kobiet w ciąży, możesz zacząć od samego kwasu foliowego a resztę już Ci poleci lekarz. Bóle jak najbardziej mogą sięzdarzać - macica przygotowuje się do ciąży :) Najważniejsze teraz to się nie denerwować i udać się do lekarza, on Ci wszystko powie ;)
 
Hej dziewczyny wczoraj wyszły mi 3 pozytywne testy ciążowe i ciągu dnia. Mam 22 lata nie jest to do końca planowana ciąża więc mam parę pytań ponieważ jestem naprawdę daleko od tematu. Kiedy udać się do ginekologa n potwierdzenie ? Jakie witaminy teraz zażywać ? Czy bóle takie jak okresowe - lżejsze i mocniejsze to normalne ? CY macie jakieś inne rady ?
Hej
Kwas foliowy, witamina D, kwasy DHA, jod (tylko tyle w zasadzie potrzebuje kobieta w ciąży, jeśli nie ma np anemii).
Wg mnie badanie beta HCG nie jest potrzebne, niczego nie zmieni, a może niepotrzebnie stresować. Oczywiście jeśli chcesz, to ok, tylko pamiętaj, że trzeba powtórzyć badanie najlepiej po 48 godzinach (w tym samym laboratorium), bo tu ważny jest przyrost, nie sama wartość.
Przy regularnych miesiączkach, zdrowa kobieta bez historii poronień i niepokojących objawów (silne bóle brzucha, krwawienie its) może iść na wizytę w 8tc, powinno być już wówczas wszystko ładnie widoczne.
Pozdrawiam
 
Pytanie czy do tej pory regularnie odwiedzałaś ginekologa. Bo jeśli nie, to ja bym się umówiła na pierwszy wolny termin - po to by lekarz mógł zrobić np. cytologię, ale także wyjaśnił co, gdzie i kiedy ;-)
Gratulacje! Pewnie to szok, ale w końcu minie.
 
Hej dziewczyny wczoraj wyszły mi 3 pozytywne testy ciążowe i ciągu dnia. Mam 22 lata nie jest to do końca planowana ciąża więc mam parę pytań ponieważ jestem naprawdę daleko od tematu. Kiedy udać się do ginekologa n potwierdzenie ? Jakie witaminy teraz zażywać ? Czy bóle takie jak okresowe - lżejsze i mocniejsze to normalne ? CY macie jakieś inne rady ?
Hej. Bóle okresowe są normalne(macica rośnie i rozciaga się)... Powinny Cię niepokoić plamienia, krwawienie i wtedy IP. Do lekarza za ok 3 tygodnie. A teraz zażywaj kwas foliowy. W sumie możesz też już suplementy dla kobiet w ciąży. Powodzenia
 
Hej dziewczyny wczoraj wyszły mi 3 pozytywne testy ciążowe i ciągu dnia. Mam 22 lata nie jest to do końca planowana ciąża więc mam parę pytań ponieważ jestem naprawdę daleko od tematu. Kiedy udać się do ginekologa n potwierdzenie ? Jakie witaminy teraz zażywać ? Czy bóle takie jak okresowe - lżejsze i mocniejsze to normalne ? CY macie jakieś inne rady ?
Magnez warto brać na powiększającą się macice. Kwas foliowy. Warto zbadać poziom wit d i b12.
 
Do góry