reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test ciążowy, 5 dni po stosunku??

Dołączył(a)
10 Sierpień 2017
Postów
11
Witam bardzo serdecznie
smile.png


Kochałem się z moją znajomą 21.07, 2 dni po naszym stosunku zaczęła źle się czuć tzn. mdliło ją, miła poranne wymioty no ogólnie źle się czuła. 5 dni po naszym spotkaniu zrobiła sobie test ciążowy i o dziwo wyszedł pozytywny (z tego co się orientuję to nie ma takich testów ciążowych, które po 5 dniach od stosunku pokazują ciążę?).
Znajoma udała się do ginekologa 1.08, miała robione usg dopochwowe, które nic nie wykazało i lekarka kazała jej przyjść po dacie miesiączki, jeśli ta się będzie spóźniać. Okres spóźnia się już 4 dni. Powinna dostać jakoś 4-6.08. Ostatnią miesiączkę miała 4-5.07.

W związku z tym mam kilka pytań:
Czy test ciążowy mógł się mylić??
Znajoma bierze tabletki antykoncepcyjne od jakiś 2ch lat po urodzeniu pierwszego dziecka (w tym tygodniu, w którym się spotkaliśmy okazało się iż nie wzięła jednej tabletki)
Czy pominięcie jednej tabletki może skutkować tak od razu ciążą? (tak doszedłem w niej).
Znajoma nie chce iść na krew tylko woli poczekać aż dostanie okres.

Mam mieszanie uczucia... gdzie nie czytam jakieś wypowiedzi specjalistów to każdy mówi co innego.... niektórzy piszą, że może być w ciąży ale nie ze mną, tylko pozytywny test mógł być wynikiem poprzedniego stosunku? Jeśli tak by było to ginekolog na usg by już coś widział? Jakiś pęcherzyk cokolwiek? Dodam, że lekarka nie wykluczyła ciąży ale nie przepisała jej żadnych witamin czy coś w tym stylu.

Znajoma dalej zażywa tabletki antykoncepcyjne. Może ten okres, który się jej teraz spóźnia jest spowodowany tym, że po wykonaniu testu ciążowego odstawiła tabletki anty na kilka dni lecz po wizycie u ginekologa, która nic nie wykazała zaczęła je brać spowrotem... Może jej się jakieś cykle przesunęły??

Pozdrawiam
 
reklama
Witam bardzo serdecznie
smile.png


Kochałem się z moją znajomą 21.07, 2 dni po naszym stosunku zaczęła źle się czuć tzn. mdliło ją, miła poranne wymioty no ogólnie źle się czuła. 5 dni po naszym spotkaniu zrobiła sobie test ciążowy i o dziwo wyszedł pozytywny (z tego co się orientuję to nie ma takich testów ciążowych, które po 5 dniach od stosunku pokazują ciążę?).
Znajoma udała się do ginekologa 1.08, miała robione usg dopochwowe, które nic nie wykazało i lekarka kazała jej przyjść po dacie miesiączki, jeśli ta się będzie spóźniać. Okres spóźnia się już 4 dni. Powinna dostać jakoś 4-6.08. Ostatnią miesiączkę miała 4-5.07.

W związku z tym mam kilka pytań:
Czy test ciążowy mógł się mylić??
Znajoma bierze tabletki antykoncepcyjne od jakiś 2ch lat po urodzeniu pierwszego dziecka (w tym tygodniu, w którym się spotkaliśmy okazało się iż nie wzięła jednej tabletki)
Czy pominięcie jednej tabletki może skutkować tak od razu ciążą? (tak doszedłem w niej).
Znajoma nie chce iść na krew tylko woli poczekać aż dostanie okres.

Mam mieszanie uczucia... gdzie nie czytam jakieś wypowiedzi specjalistów to każdy mówi co innego.... niektórzy piszą, że może być w ciąży ale nie ze mną, tylko pozytywny test mógł być wynikiem poprzedniego stosunku? Jeśli tak by było to ginekolog na usg by już coś widział? Jakiś pęcherzyk cokolwiek? Dodam, że lekarka nie wykluczyła ciąży ale nie przepisała jej żadnych witamin czy coś w tym stylu.

Znajoma dalej zażywa tabletki antykoncepcyjne. Może ten okres, który się jej teraz spóźnia jest spowodowany tym, że po wykonaniu testu ciążowego odstawiła tabletki anty na kilka dni lecz po wizycie u ginekologa, która nic nie wykazała zaczęła je brać spowrotem... Może jej się jakieś cykle przesunęły??

Pozdrawiam

Mam wrazenie, ze znajoma chce Ci wrobic w dziecko.
A) mdlosci 5 dni po stosunku i robi test - ja zalozylabym zatrucie
B) przypadkiem akurat w tym tyg nie wziela tabletki
C) z niewyjasnionych przyczyn nie chce zrobic bety
Dziwne to wg mnie...

I zgadza sie- nie ma testow wykrywajacych ciaze 5 dni po stosunku. Nawet beta wtedy jeszcze nie ma prawa wyjsc.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nieagatka, niekoniecznie, na FF kilkakrotnie widziałam przypadki pozytywnego testu ok 5 dni po owu.
A jeśli beta hcg nie, to może powtórka zwykłego testu? Nie rozumiem skąd niechęć do powtórzenia albo zbadania krwi...
 
Po pierwsze ginekolog nie przepisuje witamin haha sama matka sobie je kupuje:D
Po drugie pominięcie jednej tabletki moze skutkować ciąża ale nie musi!
Po trzecie objawy ciazowe 2 dni po stosunku nie możliwe test po 5 dniach tak samo niemożliwy!
Zarodek wytwarza bete hcg po zagnieżdżeniu sie w macicy co nie trwa 5 dni xD tylko do 14 ;P
Bete z krwi niech zrobi wychodzi 11 po stosunku szybciej niz test test robi sie w dniu dniu miesiączki albo po terminie.
Pęcherzyk widac okolo 5 tyg
Po co czeka az okres dostanie z beta? Dziwne..chyba jak jej sie spoznia to powinna dawno zrobić :
A to nie okres a plamienie z odstawienia hormonów bo pewnie robi przerwę między następnym opakowaniem
A jak sie nie wezmie tabletki to sie zabezpiecza i bierze na drugi dziej następna
Sa tabletki z którymi mozna sie spóźnić 12 h a sa takie które trzeba brac do do godziny a co do okresu to raczej z odstawienia powinien on byc :p
Wiec ciaza mozliwa ale nie z TOba:p
Jeszcze nie wynalezli takiego tesu coby tak szybko ciaze wykrył
 
Nieagatka, niekoniecznie, na FF kilkakrotnie widziałam przypadki pozytywnego testu ok 5 dni po owu.
A jeśli beta hcg nie, to może powtórka zwykłego testu? Nie rozumiem skąd niechęć do powtórzenia albo zbadania krwi...

5 dni po owu to nie to samo co 5 dni po stosunku. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze owulacja bedzie dokladnie w momencie stosunku? Mysle, ze niewielkie.
10dni po stosunku - ok test moze wyjsc, 5 dni po to moim zdaniem stanowczo za wczesnie na rezultat. Ale moge sie mylic...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nieagatka, słuszna uwaga, chociaż w teorii stosunek mógł być nawet dzień po owulacji, wtedy pozytywny najczulszy test 6dpo byłby możliwy.
Olcia, w pierwszej ciąży test domowy wyszedł mi już 7/8dpo, beta z pewnością byłaby też wtedy pozytywna, czyli spokojnie 5 dni przed okresem. Nie zawsze wszystko przebiega książkowo. Oczywiście w danej sytuacji najdziwniejsze wydaje mi się to, że testu nie powtórzono. Miałam przypadek fałszywie pozytywnego testu, więc skąd tyle działań i zamieszania tylko na podstawie JEDNEGO testu?
 
Dziękuję serdecznie za tak liczne odpowiedzi :)

Jutro będę się z nią widział to powiem jej żeby poszła na betę..
Jutro 11.08 miną 3 tygodnie od stosunku i jeśli beta wykryje ciążę 3-4ro tygodniową to rozumiem, że dziecko nie jest moje??
Mówię tutaj o 3cim tygodniu ciąży ponieważ jeśli test pokazał te kilka dni po stosunku wynik pozytywny tzn. że wytwarzał się hormon, który wykrywa test to była już w ciąży wcześniej??

A i co do tych tabletek antykoncepcyjnych to sprawa wygląda tak, że po zrobieniu testu przestała brać tabletki bo bała się o dziecko. Jak poszła do lekarza i ten jej powiedział, że nic nie widzi to zaczęła brać te tabletki spowrotem... Może przez tą kilkudniową przerwę w braniu tabletek coś się jej rozregulował cyk i dlatego okres jej się spóźnia?
 
Ostatnia edycja:
Moze ..tak dziecko nie jest Twoje bo beta wykrywa ciążę wczesniej niz test a można ja dopiero zrobic 11 dni po stosunku gdzies wiec sam soboe odpowiedz na to pytanie:)
 
reklama
Dziękuję serdecznie za tak liczne odpowiedzi :)

Jutro będę się z nią widział to powiem jej żeby poszła na betę..
Jutro 11.08 miną 3 tygodnie od stosunku i jeśli beta wykryje ciążę 3-4ro tygodniową to rozumiem, że dziecko nie jest moje??
Mówię tutaj o 3cim tygodniu ciąży ponieważ jeśli test pokazał te kilka dni po stosunku wynik pozytywny tzn. że wytwarzał się hormon, który wykrywa test to była już w ciąży wcześniej??

A i co do tych tabletek antykoncepcyjnych to sprawa wygląda tak, że po zrobieniu testu przestała brać tabletki bo bała się o dziecko. Jak poszła do lekarza i ten jej powiedział, że nic nie widzi to zaczęła brać te tabletki spowrotem... Może przez tą kilkudniową przerwę w braniu tabletek coś się jej rozregulował cyk i dlatego okres jej się spóźnia?

Wiek ciazy liczy sie od ostatniej miesiaczki, wiec jesli jest ciaza to raczej 5 tygodniowa. Tylko ginekolog na usg seruszkowym albo nawet pozniejszym moze okreslic dokladny wiek ciazy. Sam test, nawet z krwi, nie odpowie jednoznacznie na Twoje pytanie.

A takie bawienie sie tabletkami faktycznie moglo namieszac i opoznic okres. To sa hormony i nie mozna ich brac i odstawiac wg wlasnego "widzi mi sie", bo mozna rozregulowac sobie gospodarke hormonalna.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry