reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test ciążowy, 5 dni po stosunku??

Dziękuję serdecznie za tak liczne odpowiedzi :)

Jutro będę się z nią widział to powiem jej żeby poszła na betę..
Jutro 11.08 miną 3 tygodnie od stosunku i jeśli beta wykryje ciążę 3-4ro tygodniową to rozumiem, że dziecko nie jest moje??
Mówię tutaj o 3cim tygodniu ciąży ponieważ jeśli test pokazał te kilka dni po stosunku wynik pozytywny tzn. że wytwarzał się hormon, który wykrywa test to była już w ciąży wcześniej??

A i co do tych tabletek antykoncepcyjnych to sprawa wygląda tak, że po zrobieniu testu przestała brać tabletki bo bała się o dziecko. Jak poszła do lekarza i ten jej powiedział, że nic nie widzi to zaczęła brać te tabletki spowrotem... Może przez tą kilkudniową przerwę w braniu tabletek coś się jej rozregulował cyk i dlatego okres jej się spóźnia?
Niech zrobi bete. Ona określi wiek ciąży, jeżeli oczywiście takowa zaistniała. A w kwestii pominiecia tabletki, znam przypadek zajscia w ciążę. A może ta twoja znajoma ściemnia że test wyszedł pozytywny i chciała na przykład sprawdzić twoja reakcję.
 
reklama
Co do sprawdzenia mojej reakcji to wątpię, ona też nie chce być w ciąży...
Zakładając, że ta ciąża jest z jakiegoś wcześniejszego stosunku to właśnie jak była u ginekologa 1.08 to czy nie powinien zauważyć już jakiś zmian??
 
Co do sprawdzenia mojej reakcji to wątpię, ona też nie chce być w ciąży...
Zakładając, że ta ciąża jest z jakiegoś wcześniejszego stosunku to właśnie jak była u ginekologa 1.08 to czy nie powinien zauważyć już jakiś zmian??

To za wczesnie. Ok 3tyg po zaplodnieniu moze byc cos widac na usg. Tydzien pozniej czyli ok 6tyg ciazy powinno byc widac juz serduszko.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czyli z tego co rozumiem to jeśli jest ze mną w ciąży i idąc do ginekologa w przyszłym tygodniu to też jeszcze nic nie będzie widać?? 18.08 miną 4ry tygodnie od stosunku...
Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy doszło do zapłodnienia ale tego chyba nikt nie wie..
Cały czas myslę o tym teście pozytywnym... Wychodzi na to, że musiała zajść w ciążę wcześniej ehhh
 
Czyli z tego co rozumiem to jeśli jest ze mną w ciąży i idąc do ginekologa w przyszłym tygodniu to też jeszcze nic nie będzie widać?? 18.08 miną 4ry tygodnie od stosunku...
Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy doszło do zapłodnienia ale tego chyba nikt nie wie..
Cały czas myslę o tym teście pozytywnym... Wychodzi na to, że musiała zajść w ciążę wcześniej ehhh

Tak jak pisalam - wiek ciazy liczy sie od ostatniej miesiaczki. Jesli miala ja poczatkiem lipca to w przyszlym tyg na usg bedzie jednoznacznie widac czy jest w ciazy czy nie.
Jesli zrobi teraz test z krwi to tez bedziecie miec odpowiedz.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak jak pisalam - wiek ciazy liczy sie od ostatniej miesiaczki. Jesli miala ja poczatkiem lipca to w przyszlym tyg na usg bedzie jednoznacznie widac czy jest w ciazy czy nie.
Jesli zrobi teraz test z krwi to tez bedziecie miec odpowiedz.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Nie do końca zawsze sie moze cos przesunąć w tym wypadku nie ale ja np mialam owulacje przed ciaza w dniu okresu bo mialam przed ciąża nieregularne cykle :)
I u mnie w 6 tyg od okresu było czarno:)
Ciaza mlodsza dwa tyg
Za to po jak w zegarku hehe
 
Nieagatka, słuszna uwaga, chociaż w teorii stosunek mógł być nawet dzień po owulacji, wtedy pozytywny najczulszy test 6dpo byłby możliwy.
Olcia, w pierwszej ciąży test domowy wyszedł mi już 7/8dpo, beta z pewnością byłaby też wtedy pozytywna, czyli spokojnie 5 dni przed okresem. Nie zawsze wszystko przebiega książkowo. Oczywiście w danej sytuacji najdziwniejsze wydaje mi się to, że testu nie powtórzono. Miałam przypadek fałszywie pozytywnego testu, więc skąd tyle działań i zamieszania tylko na podstawie JEDNEGO testu?
On nie napisal 5 dni przed okresem .tylko 5 dni po ich spotkaniu jesli dziecko jest jego to musiala byc owu jak sie spotkali wiec jak 5 dni po owu wyjdzie test??? Nie ma takiej sily
 
Ogólnie z tego co czytam czy to tutaj czy na innych forach to jest po prostu niemożliwe żeby test wyszedł pozytywnie 5 dni po stosunku.....
 
reklama
Do góry