reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test ciążowy, 5 dni po stosunku??

Dziękuje wam bardzo kobitki za odpowiedzi(chyba jedno z nielicznych forum gdzie ktoś na prawdę potrafił mi, tak na chłopski rozum nakreślić cały temat).
Jutro bd widział się ze znajomą to napiszę tutaj co i jak :)
 
reklama
A mi przyszlo do glowy ze moze ta znajoma zamiast kupic test ciazowy kupila owulacyjny na opakowaniu tez dzidzius itd wygladaja identycznie na nich przez caly miesiac pokazuje 2 kreske ☺ sama kiedys taki lapnelam w drogeri.
 
Witam z tego co zaobserwowałam to najwcześniej test pozytywny może pokazać się w 8 dniu po owulacji kreska na teście wówczas jest bardzo blada wygląda raczej jak cień kreski
Wykonanie beta hcg w laboratorium z krwi określa mniej więcej czas trwania ciąży
W obrazie Usg najpierw pojawia się pęcherzyk który świadczy o ciąży a uwidacznia się dopiero przy becie powyżej 1500 więc we wczesnej ciąży nie widać nic w obrazie usg poza pogrubionym endometrium Pamiętaj również że plemniki mogą również przeżyć w sprzyjających warunkach kilka dni więc czasem stosunek nawet 4 dni przed owulacja może zakończyć się ciążą bo może to nie było wasze jedyne zbliżenie a jak dziewczyny piszą są tbl antykoncepcyjne które zażywa się co do minuty bo inaczej przestają być antykoncepcyjne
Myślę że nie masz co się martwić po urodzeniu dziecka lub jeszcze podczas trwania ciąży wykonuje się badania genetyczne i masz pewność 100% czy to twoje dziecko myślę że w dzisiejszych czasach ciężko kogokolwiek wrobić w dziecko
Ja doradzam porozmawiać z partnerką a partnerce wykonać badanie w laboratorium przecież to chodzi o życie jej dziecka jeżeli jest w ciąży i powtórną konsultacje u ginekologa
Czasem pozytywny test może pojawić się z powodu poważnej choroby nowotworowej więc to różnie bywa Pozdrawiam i życzę żeby udało Wam się wyjaśnić wszystko pozytywnie
 
Ostatnia edycja:
Pewnie szybciej bym uwierzył, że jest w ciąży i to moje dziecko jakby zrobiła sobie test po dacie spodziewanej miesiączki a nie odrazu 5 dni po stosunku... Teraz nawet jeśli zrobi taki test i wyjdzie pozytywny to raczej też będę miał wątpliwości czy dziecko jest moje.. Pogadam z nią i powiem jej żeby poszła na betę a najlepiej to do ginekologa.

Co do tabletek anty to wiem, że tę którą pominęła to wzięła na drugi dzień... nie wiem ile czasu minęło od nie wzięcia tabletki.
W sumie z tym testem to było tak, że znajoma poszła do apteki i się zapytała o jakiś najczulszy test, który wykrywa szybko ciążę... Podobno aptekarka, która jej to sprzedawała mówiła, że jakaś super nowość i że niby test jest wiarygodny...
Już nawet pisałem z lekarzami ginekologami to sami się dziwią i mówią, że nie znają takiego testu, który tak szybko wykryje ciążę ehhh
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję serdecznie za tak liczne odpowiedzi :)

Jutro będę się z nią widział to powiem jej żeby poszła na betę..
Jutro 11.08 miną 3 tygodnie od stosunku i jeśli beta wykryje ciążę 3-4ro tygodniową to rozumiem, że dziecko nie jest moje??
Mówię tutaj o 3cim tygodniu ciąży ponieważ jeśli test pokazał te kilka dni po stosunku wynik pozytywny tzn. że wytwarzał się hormon, który wykrywa test to była już w ciąży wcześniej??

A i co do tych tabletek antykoncepcyjnych to sprawa wygląda tak, że po zrobieniu testu przestała brać tabletki bo bała się o dziecko. Jak poszła do lekarza i ten jej powiedział, że nic nie widzi to zaczęła brać te tabletki spowrotem... Może przez tą kilkudniową przerwę w braniu tabletek coś się jej rozregulował cyk i dlatego okres jej się spóźnia?

3 tygodniowa ciąża, to nie 3 tygodnie po stosunku, ale 3 tygodnie od dnia ostatniej miesiączki.
Na usg, lekarz mierząc zarodek określa wiek ciąży.
 
Pewnie szybciej bym uwierzył, że jest w ciąży i to moje dziecko jakby zrobiła sobie test po dacie spodziewanej miesiączki a nie odrazu 5 dni po stosunku... Teraz nawet jeśli zrobi taki test i wyjdzie pozytywny to raczej też będę miał wątpliwości czy dziecko jest moje.. Pogadam z nią i powiem jej żeby poszła na betę a najlepiej to do ginekologa.

Co do tabletek anty to wiem, że tę którą pominęła to wzięła na drugi dzień... nie wiem ile czasu minęło od nie wzięcia tabletki.
W sumie z tym testem to było tak, że znajoma poszła do apteki i się zapytała o jakiś najczulszy test, który wykrywa szybko ciążę... Podobno aptekarka, która jej to sprzedawała mówiła, że jakaś super nowość i że niby test jest wiarygodny...
Już nawet pisałem z lekarzami ginekologami to sami się dziwią i mówią, że nie znają takiego testu, który tak szybko wykryje ciążę ehhh
No tez takiego testu nie znam :D 5 dni po owulacji tzn jesli byla podczas waszego stosunku to nierealne ;P wiec z tym super szybkim testem Cie kłamie bo sama pod soba dolki kopie poczytaj o zaplodnieniu i kiedy najwcześniej mozna wykryć ciaze nie badz głupi:p
Albo niech idzie z Toba do apteki i przy Tobie kupi ten super szybki test .:D
 
reklama
Olcia podajesz wiele błędnych informacji a przy tym wybitnie się wymądrzasz i wyśmiewasz wszystko jakbyś była alfą i omegą. Dodatkowo kpisz, oceniasz i osądzasz nieznaną ci kobietę która chyba mimo wszystko jest choć w nieznacznym stopniu bliska autorowi pytania a nawet jak nie to wyrażasz sie o niej w sposób bardzo prześmiewczy. Nie wiem skąd przekonanie, że pozjadałaś wszystkie rozumy...

Generalnie test 5 dni po stosunku ciąży nie wykryje, ale w teorii- jeżeli owulacja była dokładnie w chwili stosunku plemnik dotarł do komórki do 2 godzin po nim. Jajowodem do macicy wędruje najkrócej 5-6 dni i potem zaczyna się zagnieżdżać. Dlatego w teorii istnieją testy które pokazują ciąże 8-10 dni po owulacji bo 48 godzin po implantacji beta wynosi koło 10 i może być wykryta testem (teoria). W praktyce małej ilości hcg test nie wykryje a nawet te 8 dni to nie jest 5 dni jak w pytaniu...


Jeżeli chodzi o objawy ciążowe to oczywiście wszystkie źródła podają, że pierwszym jest zanik miesiączki a dopiero potem mdłości itd, ale ja sama w obu moich ciążach wymiotowałam pierwszy raz kilka dni po stosunku. W obu przypadkach więc to nie przypadek- podejrzewam, że może taka reakcja na zagnieżdżanie? Już nie wspomnę o charakterystycznym bólu piersi który miałam tylko w ciążach i jeszcze długo przed terminem miesiączki.

A jeżeli chodzi o pytanie to dla mnie prawdopodobne jest, że test był po prostu wadliwy i pokazał błędny wynik a nieprawidłowe zażywanie tabletek przesunęło albo zatrzymało krwawienie.
 
Do góry