reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test ciążowy

Jednak poczekam do poniedziałku z tą betą 😕☹️
Nie zawsze wychodzi pozyTywny tak szybko. Nawet jesli jest czulosc 10. Nie zalamuj sie.
Cześć Dziewczyny. Zaraz idę na betę, ale trochę się załamałam, bo dzisiaj zrobiłam test Facele z Rossmana, czułość też 10 i wyszedł negatywny... ☹️ Boje się wyniku
 
reklama
Dziewczyny, a czy śluz może o czymś świadczyć? 😟 O ciąży lub o jej braku? Bo wczoraj zauważyłam odrobinę gęstego białego (bardziej kremowego) śluzu (gęsty na tyle, że była tam jakaś grudka), dzień wcześniej też musiał być, bo miałam ciemną bieliznę bez wkładki i zauważyłam, że jest czymś takim ubrudzona.
Jeszcze tak sobie myślę, że ten test wyszedł negatywny, bo a. jest za wcześnie, b. test innej firmy niż ostatnio c. przed spaniem dużo piłam i poszłam spać późno, bo o 0:30 a test wykonałam przed 6 rano, więc może ten pierwszy poranny mocz nie miał jeszcze odpowiedniego stężenia hormonu - był rozcieńczony.
Beta w poniedziałek, ale tak bardzo chciałabym już wiedzieć 😟 jestem niecierpliwa, bo sytuacja w pracy też nie jest najlepsza a ja mam już swoje lata i wolę nie zmieniać tej pracy teraz, tylko mieć stabilizację na czas ciąży.

Co myślicie o tym śluzie?
 
Po co sobie to robisz?
Idź dziś na bete i wszystko będziesz wiedziała za kilka godzin.
Na tak wczesnym etapie ciąży jeszcze nic nie świadczy o ciąży, ale też nic nie świadczy o jej braku.
Beta kosztuje tyle co kilka testów, a naprawdę jest bardziej wiarygodna.
Przypomnij ile dni po owulacji jesteś?
Dziewczyny, a czy śluz może o czymś świadczyć? [emoji45] O ciąży lub o jej braku? Bo wczoraj zauważyłam odrobinę gęstego białego (bardziej kremowego) śluzu (gęsty na tyle, że była tam jakaś grudka), dzień wcześniej też musiał być, bo miałam ciemną bieliznę bez wkładki i zauważyłam, że jest czymś takim ubrudzona.
Jeszcze tak sobie myślę, że ten test wyszedł negatywny, bo a. jest za wcześnie, b. test innej firmy niż ostatnio c. przed spaniem dużo piłam i poszłam spać późno, bo o 0:30 a test wykonałam przed 6 rano, więc może ten pierwszy poranny mocz nie miał jeszcze odpowiedniego stężenia hormonu - był rozcieńczony.
Beta w poniedziałek, ale tak bardzo chciałabym już wiedzieć [emoji45] jestem niecierpliwa, bo sytuacja w pracy też nie jest najlepsza a ja mam już swoje lata i wolę nie zmieniać tej pracy teraz, tylko mieć stabilizację na czas ciąży.

Co myślicie o tym śluzie?
 
Dziewczyny, a czy śluz może o czymś świadczyć? 😟 O ciąży lub o jej braku? Bo wczoraj zauważyłam odrobinę gęstego białego (bardziej kremowego) śluzu (gęsty na tyle, że była tam jakaś grudka), dzień wcześniej też musiał być, bo miałam ciemną bieliznę bez wkładki i zauważyłam, że jest czymś takim ubrudzona.
Jeszcze tak sobie myślę, że ten test wyszedł negatywny, bo a. jest za wcześnie, b. test innej firmy niż ostatnio c. przed spaniem dużo piłam i poszłam spać późno, bo o 0:30 a test wykonałam przed 6 rano, więc może ten pierwszy poranny mocz nie miał jeszcze odpowiedniego stężenia hormonu - był rozcieńczony.
Beta w poniedziałek, ale tak bardzo chciałabym już wiedzieć 😟 jestem niecierpliwa, bo sytuacja w pracy też nie jest najlepsza a ja mam już swoje lata i wolę nie zmieniać tej pracy teraz, tylko mieć stabilizację na czas ciąży.

Co myślicie o tym śluzie?
Niestety, ale o wczesnej ciąży świadczy tylko beta. No jeszcze pozytywny test może sugerować, że jest ciąża. Ale z testami też różnie bywa.

Śluz biały i gesty jest typowy dla fazy niepłodnej, poowulacyjnej. A to, że go masz lub masz więcej niż zwykle świadczy tylko o tym, że w tym miesiącu Twoja II faza przebiega trochę inaczej niż w ubiegłym i to jest ok.

Jeżeli jesteś pewna, że owulacja była w ubiegły weekend to test nie ma prawa jeszcze wyjść pozytywny. Nawet jeżeli doszło do zapłodnienia, to na implantację i wytworzenie bety potrzeba minimum 8 dni, a zazwyczaj ok 12-14. Więc bardzo prawdopodobne, że test który wyszedł pozytywny był wadliwy.

No chyba, że owulacja była wcześniej. Prowadzisz obserwację! Typu temperatura lub śluz?
 
Dzisiaj na betę już nie pójdę, zaraz zaczynam pracę... Nie mierzę temperatury, ale obserwuję śluz. W miniony czwartek wieczorem zauważyłam dwa skrzepy krwi w rozciągliwym przejrzystym śluzie. Dopiero tego dnia jakikolwiek śluz się pojawił. Potem w piątek zrobiłam test owulacyjny i pojawiła się nie za mocna druga kreska. Tego dnia miałam też dużo rozciągliwego wodnistego i przezroczystego śluzu. W sobotę test owu taki sam, śluz podobny (tego dnia też źle się czułam, usnęłam wieczorem, czułam się jakbym miała gorączkę), w niedzielę test owu ponownie pokazał kreskę :)/), ale śluzu było już mniej.
Z mężem staraliśmy się przez 3 dni piątek, sobota, niedziela oraz we wcześniejszą niedzielę i poniedziałek.
W piątek był to mój 11 dc. Dzisiaj jest 21 dc.

W poprzednim cyklu test owulacyjny (innej firmy) pokazał drugą wyraźną kreskę 15 dc. a cały cykl trwał 27 dni (wtedy przeprowadziliśmy się nad morze). Od stycznia tego roku miałam cykle 29-32 dni.

Rozpisuję się tutaj, bo chciałam dostać jakiejś nadziei, ale macie rację. Zrobię betę i wtedy zobaczę, czy jest jeszcze szansa. Odezwę się w poniedziałek.

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi! Mogę się komuś wygadać ❤
 
Do góry