reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test, dwa negatywne,

Yolandelo

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2018
Postów
533
Witam,
Od kilku dni bola mnie piersi, tak bardziej od boku i sa nabrzmiale.
Do tego mam mdlosci, wydzieline biala dosyc gesta z pochwy, temp. mierzona dzis 37C, bole i klucia w podbrzuszu.
Gazy rowniez mam ale od pol roku mam problemy z jelitami wiec nie wiem czy nie pominac tego "objawu".
Wiec. Dwa dni temu robilam test ciazowy ok godziny 14, wyszedl pozytywny ( lekko widoczna kreska po zaschnieciu troszke jasniejsza od kreski kontrolnej)
Wieczorem tego samego dnia zrobilam drugi test i wyszedl negatywny, następnego dnia tak samo negatywny.
Dodam,ze robiony pierwszy test byl o czulosci 10,a te dwa pozostale o czulosci 25.
Okres mialam prawie trzy tyg temu ale w ostatni dzien kochalismy sie z partnerem i byl to stosunek przerywany ( wiemy ze to nie chroni przed ciaza) następnego dnia zauwazylam lekkie krwawienie, myslalam ze to poprostu "resztka" okresu..
No i nie wiem co mam o tym myslec. Czy czekac do okresu i zrobic kolejny jesli bedzie sie spoznial?
I mam pytane czy komus z was przytrafila sie sytuacja kiedy doszlo do zaplodnienia od razu po okresie?
Od razu dodam,ze nasze ostatnie zblizenia byly przerywane, miesiaczkuje nieregularne.
 
reklama
Rozwiązanie
Cztery dni temu czyli jakieś dwa dni przed miesiączka zrobiłam test. Wyszła bladziutka druga kreska. W piątek i w sobotę powtorzylam i z dnia na dzień była coraz mocniejsza. Wczoraj wieczorem zrobiłam jeszcze jeden i kreska była jaśniejsza. Dzisiaj zrobiłam jeszcze jeden i wyszla jedna kreska. Czy oznacza to najgorsze?
Ja zaszłam w 7-8dc :-) to jest możliwe, jak najbardziej zwłaszcza przy nieregularnych cyklach. Jeśli test 10 wyszedł pozytywny to oznacza ciążę. Na wczesnym etapie ciąży poziom jest nie jest wysoki i lepiej robić rano - po nocy masz wyższe stężenie hormonu, bo nie oddawałaś moczu. I im czulszy test - czyli 10 tym szybciej wyjdzie Ci pozytywny. Idź zrób betę do laboratorium będziesz wszystko wiedziała, ale myślę, że jesteś w ciąży :) tylko wtedy pojawia się druga kredka na jakimkolwiek teście.
 
Ja zaszłam w 7-8dc :-) to jest możliwe, jak najbardziej zwłaszcza przy nieregularnych cyklach. Jeśli test 10 wyszedł pozytywny to oznacza ciążę. Na wczesnym etapie ciąży poziom jest nie jest wysoki i lepiej robić rano - po nocy masz wyższe stężenie hormonu, bo nie oddawałaś moczu. I im czulszy test - czyli 10 tym szybciej wyjdzie Ci pozytywny. Idź zrób betę do laboratorium będziesz wszystko wiedziała, ale jesteś w ciąży :)



Jesli się orientujesz wiesz moze ile mniej wiecej taki test kosztuje?
Jestem przed wyplata szczerze mowiac, nie chce zeby rodzice stwierdzili ze panikuje i brac od nich pieniedzy, chlopak jest świecie przekonany ze nie jestem w ciazy wiec tez nie chce juz zawrac mu tym glowy narazie.
 
Ok 30zl zależy od laboratorium. Pobierasz krew niezależnie od pory dnia i nie musisz być na czczo. Wynik masz wieczorem lub następnego dnia. Nie wiem skąd jesteś, ale jutro pewnie tez znajdziesz czynne laboratorium.
Lekarz tez Ci nic nie da na razie, bo nic nie zobaczy. Jeśli okres miałaś trzy tyg temu to jesteś pewnie na samiutkim początku ciąży. Do lekarza warto iść dopiero Ok 6-7 tyg licząc od daty ostatniej miesiączki czyli za jakieś 3-4tyg chyba, że zaczęło by się dziać coś niepokojącego. Na razie wystarczy bhcg i jeśli wyjdzie pozytywna, to możesz zrobić następną po 48 lub 72h w tym samym laboratorium, żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy, bo to przyrost, a nie sam poziom bhcg mówi o tym, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Ok 30zl zależy od laboratorium. Pobierasz krew niezależnie od pory dnia i nie musisz być na czczo. Wynik masz wieczorem lub następnego dnia. Nie wiem skąd jesteś, ale jutro pewnie tez znajdziesz czynne laboratorium.
Lekarz tez Ci nic nie da na razie, bo nic nie zobaczy. Jeśli okres miałaś trzy tyg temu to jesteś pewnie na samiutkim początku ciąży. Do lekarza warto iść dopiero Ok 6-7 tyg licząc od daty ostatniej miesiączki czyli za jakieś 3-4tyg chyba, że zaczęło by się dziać coś niepokojącego. Na razie wystarczy bhcg i jeśli wyjdzie pozytywna, to możesz zrobić następną po 48 lub 72h w tym samym laboratorium, żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy, bo to przyrost, a nie sam poziom bhcg mówi o tym, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Powodzenia!


Dziekuje bardzo!
Wiesz, na roznych forach pisza co innego. Jedni ze nie moge byc w ciazy drudzy ze moze test sie pomylil.
Zglupialam juz calkiem :(
 
Testy się "mylą" tylko w jedną stronę - nie pokazują ciąży :-) I tak naprawdę wcale się nie mylą tylko są za wcześnie zrobione :-) Piszę to ze 100% pewnością. Dlatego nawet w instrukcji piszą, że powinno się je robić dopiero w dniu spodziewanej miesiączki, ale w rzeczywistości szansa na zobaczenie drugiej kreski(zwłaszcza przy teście o czułości 10) jest po ok. 10 dniach od zapłodnienia.
 
Zrób betę
Ale dla mnie dziwna sprawa..
Ja robilam tez wcześniej popołudniu i byl pozytyw..
Wiec jak robiłaś o 14 to ten wieczorny takze powinien być pozytywny bo to nie byl ranny..Hmm temperatura sie nie sugeruj bo to niemiarodajne w ogóle
Ogólnie może to oznaczać ciaze ale takze okres jesli mialas wcześniej takie objawy.
Mimo tego trzymam kciuki:)
 
reklama
Zrób betę
Ale dla mnie dziwna sprawa..
Ja robilam tez wcześniej popołudniu i byl pozytyw..
Wiec jak robiłaś o 14 to ten wieczorny takze powinien być pozytywny bo to nie byl ranny..Hmm temperatura sie nie sugeruj bo to niemiarodajne w ogóle
Ogólnie może to oznaczać ciaze ale takze okres jesli mialas wcześniej takie objawy.
Mimo tego trzymam kciuki:)
Może trochę dziwne, ale nie do końca- są dwie rzeczy : nie wiadomo ile koleżanka piła płynów i ile sikała przed testem, a poza tym tylko ten test o 14 był najczulszy - 10, pozostałe dwa były 25, a okres "prawie 3 tyg temu" czyli to jest sam początek. Beta prawdę powie :-p
 
reklama
Może trochę dziwne, ale nie do końca- są dwie rzeczy : nie wiadomo ile koleżanka piła płynów i ile sikała przed testem, a poza tym tylko ten test o 14 był najczulszy - 10, pozostałe dwa były 25, a okres "prawie 3 tyg temu" czyli to jest sam początek. Beta prawdę powie :-p



Miałam do pracy na 5:30 sikalam naprawde bardzo malo rano jak wstalam ze dwa razy i raz w pracy, pozniej specjalnie trzymalam zeby zrobic test. Ogolnie nie mam czasu w pracy na to, wiec jestem akurat pewna,ze tak bylo.
No ale narazie sie sie nakrecam. Boli mnie brzuch caly dzien i teraz na wieczor plecy + chwilami mi niedobrze. Wyszukuje tez wymowki,ze to przeciez nie możliwe. Ale w poniedzialek polece na bete jesli nie bede miala na rano.. bo w weekend u mnie laboratorium nieczynne niestety.
 
Do góry