reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test owulacyjny i ciążowy tego samego dnia.

Cześć dziewczyny , wiem że wątek jest już stary ale chciałabym podbić pytanie o testy firmy facelle . Ja dzisian(2 dni przed miesiaczka) również wykonałam test owulacyjny , żeby mieć porównanie w przyszłym cyklu starań kiedy są one negatywne A kiedy nie . Po prostu chciałam wypróbować przed tym jak zacznę ich regularnie używać ..A tu wynik domyślam się pozytywny tego testu owulacyjnego . Chyba że źle to odczytuje ..mogłaby mi któraś doradzić? Bo trochę zglupialam 🙄🙄🙄
15857360139205751888822049152498.jpg
 
reklama
Cześć dziewczyny , wiem że wątek jest już stary ale chciałabym podbić pytanie o testy firmy facelle . Ja dzisian(2 dni przed miesiaczka) również wykonałam test owulacyjny , żeby mieć porównanie w przyszłym cyklu starań kiedy są one negatywne A kiedy nie . Po prostu chciałam wypróbować przed tym jak zacznę ich regularnie używać ..A tu wynik domyślam się pozytywny tego testu owulacyjnego . Chyba że źle to odczytuje ..mogłaby mi któraś doradzić? Bo trochę zglupialam [emoji849][emoji849][emoji849]Zobacz załącznik 1100071
Testy owulacyjne robi się tylko do dnia kiedy pokaże wynik pozytywny. Później mogą lub nie muszą pokazywać pozytywa.

Test owu jest pozytywny wtedy kiedy kreska testowa jest tak samo mocna jak kreska kontrolna lub testowa jest mocniejsza.
U ciebie teraz widzę (mój telefon tak pokazuje) że jest taka sama ale nie jestem pewna.

Od którego dnia cyklu robisz testy owu i w którym dniu test wyszedł pozytywny?
 
Cześć dziewczyny , wiem że wątek jest już stary ale chciałabym podbić pytanie o testy firmy facelle . Ja dzisian(2 dni przed miesiaczka) również wykonałam test owulacyjny , żeby mieć porównanie w przyszłym cyklu starań kiedy są one negatywne A kiedy nie . Po prostu chciałam wypróbować przed tym jak zacznę ich regularnie używać ..A tu wynik domyślam się pozytywny tego testu owulacyjnego . Chyba że źle to odczytuje ..mogłaby mi któraś doradzić? Bo trochę zglupialam [emoji849][emoji849][emoji849]Zobacz załącznik 1100071

Nie jest pozytywny. Kreska testowa musi być tak samo zabarwiona jak kontrolna lub ciemniejsza, a u Ciebie jest jaśniejsza.
Poza tym jeśli wyszedł Ci tak ciemny dwa dni przed miesiączką to zrób test ciążowy :)
 
Nie jest pozytywny. Kreska testowa musi być tak samo zabarwiona jak kontrolna lub ciemniejsza, a u Ciebie jest jaśniejsza.
Poza tym jeśli wyszedł Ci tak ciemny dwa dni przed miesiączką to zrób test ciążowy :)
Dokładnie tak, w fazie lutealnej poziom LH też osiąga wyższe wartości, ale nie takie jak w fazie owulacyjnej. Nie doradzam robienia testów owu zamiast ciążowych, ale faktem jest że są testy, które nie odróżniają jednostek alfa i beta hormonów LH i HCG i z tego powodu czasami pokazują drugą kreskę przy stężeniu obu tych hormonów.
 
Dokładnie tak, w fazie lutealnej poziom LH też osiąga wyższe wartości, ale nie takie jak w fazie owulacyjnej. Nie doradzam robienia testów owu zamiast ciążowych, ale faktem jest że są testy, które nie odróżniają jednostek alfa i beta hormonów LH i HCG i z tego powodu czasami pokazują drugą kreskę przy stężeniu obu tych hormonów.
D
 

Załączniki

  • 20201116_040306.jpg
    20201116_040306.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 1 394
  • Screenshot_20201115-165649_Messenger.jpg
    Screenshot_20201115-165649_Messenger.jpg
    822,4 KB · Wyświetleń: 1 411
  • 20201115_162631.jpg
    20201115_162631.jpg
    920,8 KB · Wyświetleń: 1 348
  • 20201115_162629.jpg
    20201115_162629.jpg
    986,4 KB · Wyświetleń: 1 503
  • 20201115_155524.jpg
    20201115_155524.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 1 396
reklama
Hej właśnie zrobilam testy owulacyjne i wyszły mi takie mogla bys mi pomóc co to oznacza ? Moze to być ciąża?
Jak już wspominałam testy owulacyjne służą tylko i wyłącznie do oznaczania piku stężenia hormonu LH, który rośnie stopniowo aż do owulacji kiedy osiąga najwyższe stężenie. Nie ma sensu robienia ich w drugiej połowie cyklu, ponieważ zdarza się że LH nadal utrzymuje się we krwi i testy mogą wyjść zbliżone do pozytywnych. Nie napisałaś nic na temat cyklu, jaki jest długi, w którym dniu cyklu robiłaś te testy itd.
 
Do góry