reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca ciąża staż PUP

Dołączył(a)
4 Maj 2022
Postów
1
Witam, jestem na stażu z Urzędu pracy na do końca listopada, poród mam zaplanowany na 9 stycznia. Czy jeśli na początku pracodawca miał mnie zatrudnić na normalna umowę o prace na okres 3 m-cY(tzw zobowiązanie ) to wtedy byłaby szansa na macierzyński ? Dziękuje za każda poradę;)
 
reklama
Osoba na stażu nie podlega ubezpieczeniu chorobowemu - zatem nie ma prawa do zasiłku chorobowego i macierzyńskiego.
 
No niestety, ale podejrzewam ze pracodawca Cię nie zatrudni po skończeniu stażu.
Jeśli teraz miałabyś umowę i popracowała przez jakiś czas to miałabyś zatrudnienie jak i prawo do macierzyńskiego.
 
Aa. To ja chyba do końca nie zrozumiałam pytania.
Jeśli po stażu pracodawca Ciebie zatrudni, to od 1. dnia zatrudnienia możesz iść na zwolnienie - z tymże wówczas za pierwsze 30 dni nie będzie Ci przysługiwało wynagrodzenie (tzw. okres wyczekiwania). Będzie Ci przysługiwać urlop (zasilek?) macierzyński. Z tymże nie może to być umowa na okres próbny do 1 m-ca.
 
Musi ją zatrudnić, bo straci możliwość zatrudniania stażystów i nie dostanie pieniędzy za stażystę.
Autorko dostaniesz normalnie macierzyński, który będzie wypłacał ci ZUS. 80% z kwoty umowy o pracę.
No to wtedy musi przepracować 30 dni, aby w ogole miec płatne l4 czy tez macierzyńskie, bo np. jak pojdzie od pierwszego dnia na l4 to zus moze jej nie wypłacić ;)
Aa. To ja chyba do końca nie zrozumiałam pytania.
Jeśli po stażu pracodawca Ciebie zatrudni, to od 1. dnia zatrudnienia możesz iść na zwolnienie - z tymże wówczas za pierwsze 30 dni nie będzie Ci przysługiwało wynagrodzenie (tzw. okres wyczekiwania). Będzie Ci przysługiwać urlop (zasilek?) macierzyński. Z tymże nie może to być umowa na okres próbny do 1 m-ca.
podejrzewam, że wtedy da na 3 miesiace.
 
To też zależy od stażu. Bo z tego co kojarzę, to jeśli pobiera stypendium (czy jakoś tak się to zwało), to wówczas okres stażu liczy się do czasu wyczekiwania.
 
Musi ją zatrudnić, bo straci możliwość zatrudniania stażystów i nie dostanie pieniędzy za stażystę.
Autorko dostaniesz normalnie macierzyński, który będzie wypłacał ci ZUS. 80% z kwoty umowy o pracę.
Nie musi jej zatrudnić. Wystarczy, że powie ze się nie sprawdziła i tyle. Nie ma obowiązku zatrudnienia.
 
reklama
Wszystko zależy czy stażystka będzie na ZLA pod koniec stażu. Bo jeśli będzie ciągnęła zwolnienie to umowy nie dostanie. No i lekarz medycyny pracy musi wyrazić zgodę na pracę.
 
Do góry