reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca i ciąża

Dołączył(a)
11 Grudzień 2023
Postów
9
Cześć dziewczyny,
Od września pracuje w nowym miejscu (karta nauczyciela), na poprzednim stanowisku pracowałam 4 lata. Razem z partnerem postanowiliśmy starać się o dziecko ale martwi mnie trochę krótki czas zatrudnienia, mimo wszystko nie chcemy czekac. Kolejna rzecz, mam dodatek trudnosciowy, co wynika z charakteru pracy (dzieci z nieplnosprawnosciami.) To byłaby moja pierwsza ciąża, poza tym jestem przed 25 rokiem życia, a do tego stres (dzieci z agresją itp.) Charakter pracy moglby wpływać na ciążę. Czy praca w trudnych warunkach jak moje, może wpłynąć na decyzję o L4 we wczesnym etapie ciazy?
Co robić, czekać czy nie?
 
reklama
Decyzja nalezy do was. Jak ci powiem, ze masz nie czekac to posluchasz? 😜 Decyzja o dziecku jest b.wazna i trudna i nie zawierzalabym jej babkom z neta.
Jesli chodzi o L4 to ciezkie warunki pracy nie sa powodem do jego wystawienia. L4 moze wystawic lekarz, jesli uzna, ze masz dolegliwosci lub chorobe zwiazana z ciaza przez ktora nie jestes zdolna do wykonywania pracy. To obowiazkiem pracodawcy jest stworzenie tobie warunkow do pracy odpowiednich dla ciezarnej. A jesli nie moze taki warunkow spelnic to powinien zwolnic cie z obowiazku pracy z zachowanym prawem do wynagrodzenia.
 
Popieram poprzedniczkę. W każdym napisanym zdaniu 😉 jeżeli będziesz robić głosowanie to ja głosuje na nie czekać😉 jeżeli z ciążą będzie wszystko w porządku to pracodawca ma się martwić nie Ty. Niestety bardzo często zapominamy o swoich prawach.
 
Decyzja nalezy do was. Jak ci powiem, ze masz nie czekac to posluchasz? 😜 Decyzja o dziecku jest b.wazna i trudna i nie zawierzalabym jej babkom z neta.
Jesli chodzi o L4 to ciezkie warunki pracy nie sa powodem do jego wystawienia. L4 moze wystawic lekarz, jesli uzna, ze masz dolegliwosci lub chorobe zwiazana z ciaza przez ktora nie jestes zdolna do wykonywania pracy. To obowiazkiem pracodawcy jest stworzenie tobie warunkow do pracy odpowiednich dla ciezarnej. A jesli nie moze taki warunkow spelnic to powinien zwolnic cie z obowiazku pracy z zachowanym prawem do wynagrodzenia.


Niestety lub stety lekarze coraz częściej pytają o warunki pracy kobiety i wypisują l4, sugerując, że ciąża jest zagrożona.
 
Moja koleżanka pracowała w przedszkolu w grupie dzieci z autyzmem i jak zaszła w ciążę, to od razu dostała l4 właśnie z racji warunków pracy.

P. S. Raz się zdarzyło, że dziecko rzuciło szufladą tuż koło koleżanki.
 
Ja nie wiem jak matki mają 2, 3 czy nie daj bób 10 dzieci 🙈

Nie wiem co to ma do ilości dzieci 🤔
Ja też nie rozumiem, 5tka dzieci z niepełnosprawnością czy nawet zaburzeniami w zależności od natężenia to co innego niż chociazby 10tka własnych dzieci. Ktoś kto nie miał doczynienia z taką pracą nie wie o czym mówi. Odchochodząc od tematu stresu, zdarzają się różne sytuacje gdzie fizycznie jest się narażonym na agresywane zachowania. Ktoś nie panuje na własnymi emocjami i rozładowując je rzuca przedmiotami/ucieka itp.
 
reklama
Ja też nie rozumiem, 5tka dzieci z niepełnosprawnością czy nawet zaburzeniami w zależności od natężenia to co innego niż chociazby 10tka własnych dzieci. Ktoś kto nie miał doczynienia z taką pracą nie wie o czym mówi. Odchochodząc od tematu stresu, zdarzają się różne sytuacje gdzie fizycznie jest się narażonym na agresywane zachowania. Ktoś nie panuje na własnymi emocjami i rozładowując je rzuca przedmiotami/ucieka itp.

Bo każda mama ma zdrowe dzieci i na inne już się nie decyduje?
Ba nawet zdrowy 2 latek potrafi czymś rzucić w ramach zabawy/sprawdzania
 
Do góry