reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

praca na niepełny etat a sposób obliczania urlopu wypoczynkowego

Dołączył(a)
10 Październik 2011
Postów
2
Witam,

W maju tego roku urodziłam drugie dziecko i obecnie jestem na urlopie macierzyńskim (do 13 października). Bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego zamierzam wykorzystać urlop wypoczynkowy za 2010 i 2011 rok. Przed urodzeniem dziecka pracowałam na 0,7 etatu (od pon do czw po 7 h dziennie) na podstawie wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy po powrocie do pracy po urodzeniu pierwszego dziecka, a w czwartym miesiącu ciąży poszłam na L4 ze względu na zagrożoną ciążę. Mam problem z ustaleniem do kiedy przysługuje mi urlop wypoczynkowy, bo nie wiem w jaki sposób powinien on być liczony - czy od pon do pt, czy też od pon do czw (czyli tak, jak pracowałam przed urodzeniem drugiego dziecka)? Np. jeśli miałabym do wykorzystania 20 dni urlopu, to mój urlop wypoczynkowy trwałby od 14.10 do 14.11 czy do 21.11.2011? Jeśli od pon do pt - to w tym wypadku będę otrzymywać w trakcie urlopu wypoczynkowego 100% wynagrodzenia określonego w umowie o pracę czy 70 % (czyli tak, jakbym wciąż pracowała od pon do czw na 0,7 etatu)? Bardzo proszę o radę, bo nie mogę się doprosić swojego pracodawcy o informacje na ten temat, a koniec urlopu macierzyńskiego tuż tuż i muszę złożyć odpowiedni wniosek.
 
reklama
W maju tego roku urodziłam drugie dziecko i obecnie jestem na urlopie macierzyńskim (do 13 października). Bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego zamierzam wykorzystać urlop wypoczynkowy za 2010 i 2011 rok. Przed urodzeniem dziecka pracowałam na 0,7 etatu (od pon do czw po 7 h dziennie) na podstawie wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy po powrocie do pracy po urodzeniu pierwszego dziecka, a w czwartym miesiącu ciąży poszłam na L4 ze względu na zagrożoną ciążę.

Musze znac konkretne daty:
1. powrotu z macierzyńskiego po urodzeniu 1 dziecka
2. od kiedy pracuje Pani w niepełnym wymiarze
3. do kiedy pracuje Pani w niepełnym wymiarze
 
Po urodzeniu pierwszego dziecka wróciłam do pracy w maju 2009 (4 maja), od razu na niepełny etat - najpierw do końca sierpnia 2009 pracowałam na 3/5 etatu przez trzy dni w tygodniu, potem już na 0,7 etatu - od pon do czw po 7 godzin. Przed zajściem w pierwszą ciążę pracowałam na pełny etat na umowę o pracę na czas nieokreślony. Ta umowa nigdy nie uległa zmianie - nie było żadnych aneksów, po prostu po powrocie do pracy składałam kolejne wnioski o obniżenie wymiaru czasu pracy, najpierw co miesiąc, potem co trzy miesiące. Ostatni taki wniosek złożyłam w styczniu 2010 roku (na okres od 1.01.2010 do 31.03.2010), potem z braku czasu i zapomnienia nie składałam już kolejnych wniosków, ale wciąż pracowałam na 0,7 etatu, dostawałam również proporcjonalnie obniżone wynagrodzenie. Tak więc jeśli chodzi o to do kiedy pracuję w niepełnym wymiarze - to tu jest straszny bałagan, bo tak naprawdę w momencie pójścia na L4 w ciąży formalnie żaden wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy już nie obowiązywał, ale faktycznie nadal pracowałam w skróconym wymiarze godzin.
 
Ostatnia edycja:
Do góry