reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

praca na urlopie wychowawczym a druga ciąża

Dołączył(a)
31 Styczeń 2011
Postów
7
Miasto
szczecin
Witam serdecznie,
moja sprawa jest dość skomplikowana. Od 2003 r jestem pracownikiem firmy, w której jestem zatrudniona na etacie na czas nieokreslony, w luty 2009 r urodziłam córkę, przeszłam na urlop macierzyński następnie wykorzystałam swój urlop wypoczynkowy (dostałam ekwiwalent pieniezny) i przeszłam na urlop wychowawczy do 17 sierpnia 2012 r. W lipcu 2010 r będąc na urlopie wychowawczym podjełam prace na etacie na czas określony do końca wrzesnia 2011 r.
Obecnie jestem w 5tyg ciazy termin mam na poczatek pazdziernika 2011r. Moje pytanie:
-jak w takiej sytuacji będzie wygladać urlop macierzyński i urlop wychowawczy (mam obecnie 2 pracodawców, do którego składac wszelkie dokumenty),
-jak będzie wygladał zasiłek macierzyński (czy dostanę tylko z tego zakładu gdzie obecnie pracuje-chodzi tu o wysokość, czy średnia z 2 zakładów i ile bedzie trwał)
-umowe na czas okreslony mam do 30 wrzesnia 2011r, czy pracodawca jest zobowiazany przedłużyć mi umowe do planowanej ciazy?? poród mam na poczatek pażdziernika 2011 r.
-czy jesli beda jakiekolwiek komplikacje w czasie ciazy i bede musiała wziąsc L4 (czy bede mogła gdzie obecnie pracuje na etacie brać zwolnienia)
Nadmienie ze przed podjeciem pracy na cały etat w drugiej firmie pytałam sie w oddziale PIP-u czy kobieta na wychowawczym urlopie niepłatnym moze podjac prace w takim wymiarze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
w dniu dzisiejszym dzwoniłam do swojego pracodawcy (u którego jestem na urlopie wychowawczym) i poinformował ze pracuje u kolejnego pracodawcy. Ksiegowa przyjeła informacje. W związku z powyższym jak moja sytuacja bedzie wygladała w najblizszym czasie.
 
prosze o podpowiedz gdzie mam składac dokumenty w sprawie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego,
-jak bedzie wygladalo moje zatrudnienie u 2 pracodawcy (czy pracodawca jest zobowiazany przedłuzyc umowe do konca mojej ciazy czyli do porodu) i pozniej ustaje stosunek (poniewaz mam umowe na czas okreslony) pracy i
-co dalej co z macierzyńskim??
-czy bede mogła starac sie o zasiłek/urlop macierzyński z dwóch żródeł zatrudnienia??
 
Ostatnia edycja:
Szanowna Pani,
ponieważ usunęla Pani ze swojego wątku post z kluczową dla Pani pytania informacją rozumiem,że nie jest Pani zainteresowana otrzymaniem rzetelnej odpowiedzi.
 
Szanowna pani jestem dalej bardzo zainteresowana informacją na ww temat, informacje przedstawione przez mnie są w tej chwili prawidłowe, edytowałam pewna kwestie ponieważ okazało sie ze jestem zatrudniona w 2 pracy na umowę o prace w pełnym wymiarze godzin, nie ma wzmianki w dokumentacji ze jestem czasownikiem lub itp. (pytałam sie w tej kwestii księgowej)
 
witam serdecznie prosze o informacje: kiedy moge powiedzieć 2 pracodawcy o tym ze jestem w ciązy? słyszałam o jakich 12 tyg, ze wiekszosc kobiet po tym okresie przedstawia dokumet o swojej ciazy i jest wtedy chroniona?!
w nastepnym tyg ide do lekarza i bede mniej wiecej w 7-8 tyg czy bede mogla powiedziec spokojnie o ciazy pracodawcy?
 
witam serdecznie prosze o informacje: kiedy moge powiedzieć 2 pracodawcy o tym ze jestem w ciązy?
W dowolnej chwili. Prawo nie zabrania informowania pracodawcy o ciąży.

słyszałam o jakich 12 tyg, ze wiekszosc kobiet po tym okresie przedstawia dokumet o swojej ciazy i jest wtedy chroniona?!
Nie znam takich statystyk.

w nastepnym tyg ide do lekarza i bede mniej wiecej w 7-8 tyg czy bede mogla powiedziec spokojnie o ciazy pracodawcy?
Prawo nie zabrania i nie nakazuje informowania o stanie ciąży.
 
reklama
Dziekuje serdecznie za odpowiedz na moje pytania, mam jeszce kilka:

-jak będzie wygladać urlop macierzyński i urlop wychowawczy (mam obecnie 2 pracodawców, do którego składac wszelkie dokumenty),
-jak będzie wygladał zasiłek macierzyński (czy dostanę tylko z tego zakładu gdzie obecnie pracuje-chodzi tu o wysokość, czy średnia z 2 zakładów i ile bedzie trwał)
-umowe na czas okreslony mam do 30 wrzesnia 2011r u 2 pracodawcy, czy pracodawca jest zobowiazany przedłużyć mi umowe do planowanej ciazy?? poród mam na poczatek pażdziernika 2011 r.
 
reklama
Do góry