reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca na urlopie wychowawczym na umowę zlecenie/umowę o dzieło

kasikd

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Luty 2012
Postów
448
Miasto
Katowice
Witam od 6 lipca 2013 rozpoczyna się mój urlop wychowawczy. Jestem zatrudniona na pełen etat na czas nieokreślony. Dostałam propozycję pracy u innego pracodawcy też na pełen etat ale z możliwością ułożenia godzin pracy tak że pracuję co drugi dzień po 10 godzin. W tym czasie dzieckiem zajmowałby się ojciec ( nie jesteśmy małżeństwem). Nie zależy mi na umowie o pracę bo ta propozycja jest krótkotrwałą i szansa na dodatkowy zarobek to kwestia kilku miesięcy dlatego nie chcę rezygnować z wychowawczego u pierwszego pracodawcy. Czy w takiej sytuacji mogę podpisać umowę zlecenie lub umowę o dzieło i czy to także muszę zgłaszać mojemu obecnemu pracodawcy? Czy taka forma opieki nad dzieckiem może być uznana za nieodpowiednią i mój pracodawca może żądać mojego powrotu. Generalnie nie zaprzestanę opieki nad synkiem bo będę mu poświęcać całe dnie między pracą a przecież jego ojciec też ma prawo się nim zajmować bo po prostu chce co drugi dzień z nim przebywać.
 
reklama
Witam od 6 lipca 2013 rozpoczyna się mój urlop wychowawczy. Jestem zatrudniona na pełen etat na czas nieokreślony. Dostałam propozycję pracy u innego pracodawcy też na pełen etat ale z możliwością ułożenia godzin pracy tak że pracuję co drugi dzień po 10 godzin. W tym czasie dzieckiem zajmowałby się ojciec ( nie jesteśmy małżeństwem). Nie zależy mi na umowie o pracę bo ta propozycja jest krótkotrwałą i szansa na dodatkowy zarobek to kwestia kilku miesięcy dlatego nie chcę rezygnować z wychowawczego u pierwszego pracodawcy. Czy w takiej sytuacji mogę podpisać umowę zlecenie lub umowę o dzieło i czy to także muszę zgłaszać mojemu obecnemu pracodawcy?
Podjecie jakiejkolwiek aktywnosci, która uniemożliwia sprawowania opieki osobistej jest niezgodne z celem urlopu. Umowy o dzieło nie musi Pani zgłaszać, zlecenie - tak.

Czy taka forma opieki nad dzieckiem może być uznana za nieodpowiednią i mój pracodawca może żądać mojego powrotu.
Tak.
Generalnie nie zaprzestanę opieki nad synkiem bo będę mu poświęcać całe dnie między pracą a przecież jego ojciec też ma prawo się nim zajmować bo po prostu chce co drugi dzień z nim przebywać.
Ale Pani jest na urlpie wychowawczym po to by sprawować opiekę nad dzieckiem osobiscie cały czas a nie "między pracą".
 
Do góry