reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca na urlopie wychowawczym

Dołączył(a)
6 Grudzień 2010
Postów
8
Witam
Chciałabym przedstawić swoją sytuację i prosić o opinię .
W czerwcu 2013 wróciłam z urlopu wychowawczego na 7/8 etatu .Niestety pracodawca przyjął na moje miejsce dwie osoby i dla mnie nie bardzo było miejsce .W sposób podchodzący pod mobbing kierowniczka okazywała mi swoja niechęć .
Ustaliłam z kordynatorem ,że ponownie wrócę na urlop wychowawczy do końca roku , a gdy będzie dla mnie miejsce w innej placówce firmy przerwę urlop .
W między czasie znalazłam drugą pracę na cały etat .
Mam pytanie ,czy mogę pracować na cały etat podczas urlopu wychowawczego ?Dzieckiem będzie zajmował się ojciec .
Dziękuję i pozdrawiam
 
reklama
Witam
Chciałabym przedstawić swoją sytuację i prosić o opinię .
W czerwcu 2013 wróciłam z urlopu wychowawczego na 7/8 etatu .Niestety pracodawca przyjął na moje miejsce dwie osoby i dla mnie nie bardzo było miejsce .W sposób podchodzący pod mobbing kierowniczka okazywała mi swoja niechęć .
Ustaliłam z kordynatorem ,że ponownie wrócę na urlop wychowawczy do końca roku , a gdy będzie dla mnie miejsce w innej placówce firmy przerwę urlop .
W między czasie znalazłam drugą pracę na cały etat .
Mam pytanie ,czy mogę pracować na cały etat podczas urlopu wychowawczego ?Dzieckiem będzie zajmował się ojciec .
Dziękuję i pozdrawiam
Urlop wychowawczy udzielany jest w celu sprawowania opieki nad dzieckiem tak więc nie może pani w tym czasie zatrudniona być na etacie.
 
Chciałabym przedstawić swoją sytuację i prosić o opinię .
W czerwcu 2013 wróciłam z urlopu wychowawczego na 7/8 etatu .Niestety pracodawca przyjął na moje miejsce dwie osoby i dla mnie nie bardzo było miejsce .W sposób podchodzący pod mobbing kierowniczka okazywała mi swoja niechęć .
Ustaliłam z kordynatorem ,że ponownie wrócę na urlop wychowawczy do końca roku , a gdy będzie dla mnie miejsce w innej placówce firmy przerwę urlop .
W między czasie znalazłam drugą pracę na cały etat .
Mam pytanie ,czy mogę pracować na cały etat podczas urlopu wychowawczego ?Dzieckiem będzie zajmował się ojciec .
W trakcie urlopu wychwawczego może Pani podjąć ztrudnienie (u obecnego lub innego pracodawcy). Nie ma tu znaczenia wymiar etatu ale fakt czy praca ta nie uniemożliwia sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Urlop wychowawczy udzielany jest bowiem w celu sprawowania opieki nad dzieckiem.
Zatem, reasumujac,moze Pani podjać pracę ale tylko łącząc te obowiazki ze sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem.
Podejmując pracę musi Pani zgłosić ten fakt pracodawcy, u którego jest Pani na urlopie - zmienia się bowiem Pani tytuł ubezpieczenia.
 
Do góry