reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca na wychowawczym u innego pracodawcy a wymiar urlopu wypoczynkowego

Olga RaQ

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2011
Postów
2 619
Miasto
Bielsko-Biała
Witam serdecznie, proszę o radę.

urodziłam dziecko 11 lutego 2011 roku, będąc zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony trwającą już ponad dwa lata. Przysługuje mi 26 dni urlopu na rok. Korzystałam z urlopu macierzyńskiego i urlopu macierzyńskiego dodatkowego który zakończył się 14 lipca 2011. Następnie złożyłam karty urlopowe na zaległy urlop za 2010 (12 dni), potem na 26 dni urlopu za 2011r, oraz dwa dni opieki nad dzieckiem (jeden przed zaległym urlopem, drugi na samym końcu). Następnie przeszłam na urlop wychowawczy który rozpoczął się 9 września 2011 co wynika z czasu trwania tych wszystkich urlopów wypoczynkowych i opieki łącznie.

Równocześnie od 1 września jestem zatrudniona na umowę o pracę u innego pracodawcy, w szkole jako nauczyciel, na czas określony (do 31 czerwca 2012 r.) w wymiarze 0,3 etatu (5,5 godziny lekcyjnej tygodniowo z 18 tygodniowo stanowiących cały etat nauczyciela). Jak w tej sytuacji jest z urlopem wypoczynkowym wynikającym z umowy w szkole? Czy w sytuacji gdy u mojego głównego pracodawcy wykorzystałam cały urlop za 2011 - w szkole urlop również mi się należy?

Myślę że jest to bardzo istotna sprawa gdyż wydaje mi się że urlop nauczyciela rozpisany jest na czas ferii zimowych, mam nadzieję że on mi się należy, ale w tej sytuacji miałabym więcej niż 26 dni urlopu w ciągu roku 2011, bardzo proszę o odpowiedź
pozdrawiam
Olga
 
reklama
urodziłam dziecko 11 lutego 2011 roku, będąc zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony trwającą już ponad dwa lata. Przysługuje mi 26 dni urlopu na rok. Korzystałam z urlopu macierzyńskiego i urlopu macierzyńskiego dodatkowego który zakończył się 14 lipca 2011. Następnie złożyłam karty urlopowe na zaległy urlop za 2010 (12 dni), potem na 26 dni urlopu za 2011r, oraz dwa dni opieki nad dzieckiem (jeden przed zaległym urlopem, drugi na samym końcu). Następnie przeszłam na urlop wychowawczy który rozpoczął się 9 września 2011 co wynika z czasu trwania tych wszystkich urlopów wypoczynkowych i opieki łącznie.

Równocześnie od 1 września jestem zatrudniona na umowę o pracę u innego pracodawcy, w szkole jako nauczyciel, na czas określony (do 31 czerwca 2012 r.) w wymiarze 0,3 etatu (5,5 godziny lekcyjnej tygodniowo z 18 tygodniowo stanowiących cały etat nauczyciela). Jak w tej sytuacji jest z urlopem wypoczynkowym wynikającym z umowy w szkole? Czy w sytuacji gdy u mojego głównego pracodawcy wykorzystałam cały urlop za 2011 - w szkole urlop również mi się należy?
Tak. Nalezy się Pani 0,3x4/12x26=3 dniu urlopu.

Myślę że jest to bardzo istotna sprawa gdyż wydaje mi się że urlop nauczyciela rozpisany jest na czas ferii zimowych, mam nadzieję że on mi się należy, ale w tej sytuacji miałabym więcej niż 26 dni urlopu w ciągu roku 2011,
Ale również więcej niż 1 etat u więcej niż jednego pracodawcy.
 
czy podjecie pracy jak nauczyciel, na urlopie wychowawczym jest możliwe? przecież to wyłącza osobista opiekę nad dzieckiem? zapewne dziecko wtedy jest z opiekunką?
 
wyjście z domu do pracy raz w tygodniu, na 5 godzin lekcyjnych (ćwiczenia laboratoryjne) czyli de facto niecałe 4 zegarowe, w piątek po południu (15.00 do 19.00) nie wyklucza sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Ponadto - pracuję też w aptece (na umowę-zlecenie) dwa razy w tygodniu po 4 godziny, zresztą u tego samego pracodawcy u którego mam urlop wychowawczy, do tego czasem w soboty w tej aptece i jeszcze w innej. To wszystko nadal nie wyklucza osobistej opieki nad dzieckiem. Dziecko nie chodzi do żłobka, nie mamy opiekunki, nawet babcie raczej nie przychodzą bo nie ma takiej potrzeby. Do pracy wychodzę jak mąż jest w domu (mąż pracuje 5 dni w tygodniu, pon-pt, od 6 do 14). Wszystko to jest skonsultowane z Inspekcją Pracy
 
czy podjecie pracy jak nauczyciel, na urlopie wychowawczym jest możliwe?
Prawo przewiduje możliwość podjecia pracy na urlopie wychowawczym.
przecież to wyłącza osobista opiekę nad dzieckiem?
Wiele zalezy od wymiaru czasu pracy. Gdyby pozostawienie dziecka na krótki czas oznaczało automatycznie zaprzestanie opieki niemożliwe byłoby udanie się do fryzjera, lekarza, na samotny spacer czy podjecie studiów zaocznych.
zapewne dziecko wtedy jest z opiekunką?
A skąd Pani to wie?
 
Do góry