reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca na zmiany a malutkie dziecko

aga_karmel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2006
Postów
35
Miasto
Konin
Witam! Niedługo wracam do pracy po urlopie macierzyńskim. Córeczka ma 5,5 mies. W związku z tym, że mam małe dziecko czy muszę pracować w systemie zmianowym (tydzień na rano, tydzień na popołudniu)?Chciałabym pracować na 1 zmianę. Czy pracodawca powinien sie zgodzić na moją prośbę czy zależy to od jego dobrej woli? Chciałabym się jeszcze zapytać czy wracając do pracy po urlopie macierzyńskim,mogę później też iść na urlop wychowawczy, mimo, że rozpoczęłam pracę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
reklama
Witam! Niedługo wracam do pracy po urlopie macierzyńskim. Córeczka ma 5,5 mies. W związku z tym, że mam małe dziecko czy muszę pracować w systemie zmianowym (tydzień na rano, tydzień na popołudniu)?
Tak.
Pracodawca nie ma prawa zatrudniać Pani (bez Pani zgody) w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej oraz delegować poza stałe miejsce pracy. Praca na II zmianę (jak rozumiem popołudniową) może być Pani zatem narzucona.

Chciałabym pracować na 1 zmianę. Czy pracodawca powinien sie zgodzić na moją prośbę czy zależy to od jego dobrej woli?
Tu konieczna jest dobra wola pracodawcy. Pracodawca nie ma obowiązku się zgadzać.
Chciałabym się jeszcze zapytać czy wracając do pracy po urlopie macierzyńskim,mogę później też iść na urlop wychowawczy, mimo, że rozpoczęłam pracę?
Tak, w każdej chwili do ukończenia przez dziecko 4 lat.
 
Do góry