reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca, początek ciąży

Uważaj z tą rentą bo jak pracujesz to Ci się nie należy, niewiem jak ze zleceniem ale napewno jak podejmiesz zatrudnienie na umowę o pracę to radzę odrazu zgłosić do ZUS bo inaczej będą tego konsekwencje.
Otrzymywałam rentą rodzinną i podjęłam zatrudnienie byl to tylko miesiec ale rentę otrzymywałam jeszcze przez rok a po roku uznali to za świadczenie nienależnie pobrane i musiałam oddać prawie 10 tys.
Odwoływałam się do sądu ale prawo jest po stronie ZUS.
Dowiedz się jak to wygląda przy zleceniu bo możliwe że już Ci się nie należy
Oooo a kuzynka dostawała do ślubu (poniżej 26 lat miała), wcześniej pracowała na etacie
Pewnie jakieś niedopatrzenie
 
reklama
Oooo a kuzynka dostawała do ślubu (poniżej 26 lat miała), wcześniej pracowała na etacie
Pewnie jakieś niedopatrzenie
Niewiem..... Może u mnie było to że to była tzw....renta przyznana w drodze wyjątku....

Mojemu tacie zabrakło 3 dni zanim zmarł do tego okresu który jest potrzebny
 
Szczerze to ja się nie dziwię pracodawcy bo niby dlaczego ma z powodu ciąży pracownika ponosić koszta umowy o pracę a później wypłacić ekwiwalent urlopowy za okres L4 jak i urlopu macierzyńskiego. Ja kiedyś miałam sytuację, że pracownicy kończyła się umowa o pracę powiedziała, że jest w 5 tc i płakała co teraz. Przedłużyłam jej umowę zapłaciłam wyższe wynagrodzenie żeby miała więcej pieniędzy itp nawet po urodzeniu wypłacilam becikowe żeby było jej miło. Gdy skończył się macierzyński zapytałam czy wraca to mnie wyśmiała i powiedziała że ma w dupie tą pracę…takie podziękowanie. Od tamtej pory utrzymywanie kobiety w ciąży mnie nie interesuje. I tak się dziwię, że ktoś zaproponował Ci płacenie samemu składek bo niby co Ci zrobią jak nie zapłacisz😂to jest obowiązek pracodawcy
 
@Magnat Ale to nie chodzi o to, że ma sama wpłacić do ZUS, tylko zapewne oddać gotówkę pracodawcy.
Rozumiem też to miałam na myśli, Ale jaka jest pewność, że odda taką składkę( jeśli przykładowo wynagrodzenie wpływa na konto przelewem) lub np po 12tc przestanie ją oddawać a wtedy to mogą się …
 
A dlaczego miałaby się nie należeć? Renta przysługuje do 25 roku życia uczącemu się, nie można dochodem przekroczyć 130% jeśli nawet przekroczysz to oni ci zmniejszają tylko. Mój znajomy tez normalnie juz ponad rok pracuje na umowie o pracę i rente pobiera rodzinna :)
 
A dlaczego miałaby się nie należeć? Renta przysługuje do 25 roku życia uczącemu się, nie można dochodem przekroczyć 130% jeśli nawet przekroczysz to oni ci zmniejszają tylko. Mój znajomy tez normalnie juz ponad rok pracuje na umowie o pracę i rente pobiera rodzinna :)
To może właśnie to miało wpływ że ty była renta w drodze wyjątku.
 
Uważaj z tą rentą bo jak pracujesz to Ci się nie należy, niewiem jak ze zleceniem ale napewno jak podejmiesz zatrudnienie na umowę o pracę to radzę odrazu zgłosić do ZUS bo inaczej będą tego konsekwencje
Ale bzdura, nie trzeba nic zgłaszać póki nie przekroczyła progu który wynosi chyba 4 tys netto
 
reklama
Ale bzdura, nie trzeba nic zgłaszać póki nie przekroczyła progu który wynosi chyba 4 tys netto
Pisałam później że sytuacja tyczyła się renty przyznanej w drodze wyjątku a ty są inne przepisy
IMG_20220218_223840.jpg
 
reklama
Do góry