reklama

Praca przy komputerze

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez MartiniAgata, 17 Grudzień 2011.

 1. MartiniAgata

  MartiniAgata Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam Serdecznie, moje pytanie dotyczy pracy przy komputerze.

  Termin porodu mam na 20.05.2012, moja szefowa dostała zaświadczenie że jestem w ciąży jak byłam w 9 tygodniu.
  Pracuje w biurze turystycznym - minimum 8 godzin spędzam przy komputerze. W biurze nie ma możliwości abym zajmowała się czymś innym po 4 godzinach (nawet nie ma zaplecza - biuro jest w centrum handlowym)

  W 15tyg. ciąży, dostarczyłam do biura drugie zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, że mam pracować przy komputerze max 4h. I tu pojawia się mój problem, ja czuje się dobrze i nie chcę iść na zwolnienie, bo przecież nie jestem chora - moja firma niestety nic mi nie zaproponowała. Ani wychodzenia po 4h do domu, ani pracy w domu, nic!! A na pytanie co z moimi godzinami pracy, przełożona powiedziała, że: "w centrali firmy też jest dziewczyna w ciąży i normalnie pracuje, a jak przyjdzie kontrola do nas to mam powiedzieć że dopiero usiadłam do komputera..!!"

  Co mogę lub powinnam zrobić, jak zareagować. Kiedy jeszcze nie byłam w ciąży wszystko było ok. nawet się okazało że firma chce startować do konkursu "mama w pracy"

  Proszę o pomoc.. bo niby w imię czego mam kłamać?? Dla dobra firmy, żeby mandatu nie dostali... boje się że jak coś powiem to nie będę mieć do czego wrócić.

  pozdrawiam
  Agata
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja bym skierowała pismo do przełożonego (do wiadomości do centrali, bo tam jak rozumiem ma Pani kadry) z prośbą o przeorganizowanie pracy w sposób zgodny z zaleceniem lekarza.
   

Poleć forum