reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca u innego pracodawcy na pół etatu podczas urlopu wychowawczego

Dołączył(a)
9 Grudzień 2011
Postów
8
Witam serdecznie,
jestem obecnie na urlopie wychowawczym. Mam możliwość pracy na pół etatu w innej firmie, mogę ją wykonywać w domu, jednak tylko przez kilka miesięcy. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę podjąć tę pracę jednocześnie nie rezygnując z urlopu wychowawczego w mojej firmie aby móc później spokojnie wrócić do pracy lub pozostać na urlopie?
Który pracodawca w tym czasie płaci moje składki Zus?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
reklama
jestem obecnie na urlopie wychowawczym. Mam możliwość pracy na pół etatu w innej firmie, mogę ją wykonywać w domu, jednak tylko przez kilka miesięcy. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę podjąć tę pracę jednocześnie nie rezygnując z urlopu wychowawczego w mojej firmie aby móc później spokojnie wrócić do pracy lub pozostać na urlopie?
Pracownik przebywajacy na urlopie ma prawo podjąć dodatkowe zatrudnienie. Jeśli jednak Pani obecny pracodawca uzna, że ta nowa praca uniemożliwia Pani osobistą opiekę nad dzieckiem może odwołać Panią z urlopu, a Pani będzie musiała się stawić w pracy.
Który pracodawca w tym czasie płaci moje składki Zus?
Po podjeciu pracy składki płaci nowy praqcodawca. Ma Pani obowiązek poiformować swojego dotychczasowgo pracodawcę o tym, ze ma Pani inny tytuł ubezpieczenia.


 
Do góry