reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca w ciąży?

I już wiem, że jak nic się nie wydarzy (tfu, tfu odpukać) to do kwietnia będę chodziła do pracy na 1/2 etatu - więc optymalnie, bo nie za dużo w domu i nie za dużo w pracy :D Maj za to zostawiam już sobie na przygotowywanie się do porodu ;)
@DareToBe u mnie plan podobny - w kwietniu zmniejszam ilość godzin + głównie praca zdalna, a od maja już w domu. mam wrażenie, że jako jedne z nielicznych będziemy tak długo pracować ;)
 
reklama
Dzięki (już nie z pracy ;))!

A własnie teraz, leżąc w łóżku, wpadłam na genialny plan: w maju wezmę 2 tygodnie urlopu (mam jeszcze do wykorzystania 13 dni z zeszłego roku), zgarnę za to wczasy pod gruszą i dodatkowe 67zł miesięcznie na macierzyńskim :D
 
Dzięki (już nie z pracy ;))!

A własnie teraz, leżąc w łóżku, wpadłam na genialny plan: w maju wezmę 2 tygodnie urlopu (mam jeszcze do wykorzystania 13 dni z zeszłego roku), zgarnę za to wczasy pod gruszą i dodatkowe 67zł miesięcznie na macierzyńskim :D
To ja trzymam stary urlop (mam jeszcze 22dni[emoji16]) wiec jak skonczy mi sie roczny macierzyński to bede miała ponad 90dni urlopu do wybrania :) to jeszcze kilka mscy z małym zostanę :)
A wakacji pod gruszą z socjala nie dostajemy więc o to sie nie martwię.
A macierzyński w sumie lepiej liczyli jak pracowałam ponad caly etat + duzo nadgodzin, teraz na l4 mam wiecej niz gdybym do pracy chodziła a dodatki mi pozabierali...:p

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Dzięki (już nie z pracy ;))!

A własnie teraz, leżąc w łóżku, wpadłam na genialny plan: w maju wezmę 2 tygodnie urlopu (mam jeszcze do wykorzystania 13 dni z zeszłego roku), zgarnę za to wczasy pod gruszą i dodatkowe 67zł miesięcznie na macierzyńskim :D
A nie macie tak, że żeby dostać "wczasy pod gruszą" musi być najpierw wybrany zaległy urlop wypoczynkowy i dopiero za wzięcie ciągiem dwóch tygodni z nowego urlopu dostaje się kasę? U nas tak jest, ale może to nie jest jakiś wymóg tylko widzimisię pracodawcy ;)
 
A nie macie tak, że żeby dostać "wczasy pod gruszą" musi być najpierw wybrany zaległy urlop wypoczynkowy i dopiero za wzięcie ciągiem dwóch tygodni z nowego urlopu dostaje się kasę? U nas tak jest, ale może to nie jest jakiś wymóg tylko widzimisię pracodawcy ;)
W mojej firmie nie ma tak. Pracownicy składają wniosek do końca czerwca i wypłacane są środki do 10tego sierpnia. Nie ma to nic wspólnego z wybraniem urlopu. Pewnie zależy od wewnętrznych procedur, zapisów.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A nie macie tak, że żeby dostać "wczasy pod gruszą" musi być najpierw wybrany zaległy urlop wypoczynkowy i dopiero za wzięcie ciągiem dwóch tygodni z nowego urlopu dostaje się kasę? U nas tak jest, ale może to nie jest jakiś wymóg tylko widzimisię pracodawcy ;)
Nie, u nas nie ważne z jakich dni korzystasz (w związku z totalnymi brakami personelu = mniejsza szansa na dostanie tyle urlopu ile by się chciało, praktycznie nie ma u nas osób z wykorzystanym urlopem ;)) trzeba tylko napisać wniosek o wypłatę wczasów pod gruszą po dowolnym urlopie dającym minimum 14 dni wolnego :D I tak tylko 1 raz w roku ;)
 
reklama
Jak tylko można, to jestem za tym, żeby pracować :) w pierwszej ciąży termin miałam na 9.05 i pracowałam do 30.04 :)
Teraz na razie przed to, że łożysko się odkleja jestem uziemiona w łóżku, ale jak wszystko wróci do normy, to wracam do pracy.

Ja usłyszałam cudne słowa, które wyleczyły mnie z wielu rzeczy...nikt w pracy po kilku latach nie powie do Ciebie mamo kocham Cię. Tego się trzymam :)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
ok, ale to chyba jak się ma już dziecko na zewnątrz, a nie w brzuchu ;) temu w brzuchu wszystko jedno czy siedzisz w pracy, czy w domu :D
 
Do góry