reklama

Praca w hipermarkecie...

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez eowyna, 5 Lipiec 2010.

1. eowyna

eowyna Zaciekawiona BB

Czy któraś z Was kiedyś pracowała w takim sklepie?? Pytam, bo ostatnio zauważyłam coś, co mnie zainteresowało ale i przeraziło. Kilka dni temu widziałam w Warszawie w samym centrum taki jakby hepening (nie wiem czy tak się to pisze). Na ulicy stała kasa, taka jak w hipermarkecie, przy niej kasjerka siedziała, kasująca duże i ciężkie produkty - karmę dla psa w wielkim worze, baniaki z wodą, widać było że zmęczona. Nad nią kierownik sklepu, chłopak w białej koszuli, z megafonem. I jak się na nią nie wydzierał! "Ruszaj się szybciej, pracuj, bo Cię wywalę, wydajność robimy!!! Uśmiechaj się do klientów!!!" :szok:

To była jak się okazało akcja, żeby pomagac pracownikom hipermarketów przez podpisanie listu o poprawie warunkow pracy w takich sklepach UsmiechnietaKasjerka.pl: Lepsze warunki pracy i dialog dlapracowników super- i hipermarketów.

I tak się zaczęłam zastanawiać... Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu się tak ludzi traktuje, że takie akcje są potrzebne :no: ? Przeciez kilka lat temu byly te procesy, we wszystkch telewizjach się mówiło, jak supermarkety traktuja pracowników, miał być koniec z tym.

Czy to znaczy, że nadal ta jest??

2. Butterfly88

Butterfly88 Zakochana w Gwiazdeczce:)

Hej;-) no to może ja się wypowiem bo jestem zatrudniona w takim markecie, przed ciąża pracowałam jako kasjerka:-) śmiało mogę podać tu nazwę marketu- AUCHAN- Szczecin. Nigdy w zyciu bym nie Powiedziala ze Bylam źle traktowana. Ja uwielbiałam tą pracę!! Kontakt z ludźmi, z szefostwem jak i kazdym pracownikiem jest się na 'Ty':-) po imieniu... Wiadomo wydajność, wydajnością... Ale u nas podchodzą do tego łagodnie, uczą, radzą... Kasjerkom wręcz radzi się- nie dźwigaj, to klient kupuje te ciężkie rzeczy, niech poda ci kod kreskowy a ty nabij go na kasę:-) choć zarobki nie są ogromne, ale warunki zatrudnienia i pracy świetne:-) nie znam sytuacji w innych marketach ale Auchan jest godny pochwały!!

3. reklama
  4. anowi82

anowi82 Fanka BB :)

ja pracowalam w auchan i w tesco.

ja niemam milych doswiadczen z auchan. ale to w duzej mierze zalezy od kierownictwa. bynajmniej w auchan rzeszow nie podobalo mi sie podejscie szefostwa do pracownika.
    wydajnosc i w tesco i w auchan sprawdzaja. i tu i tu po pewnym czasie zwalniaja jesli tempo skanowania masz mizerne. w hipermarketach jedno sie wg mnie wyklucza: zadaja wysokiej wydajnosci a jednoczesnie bardzo dokladnego sprawdzania czy klient nic nie ukradl, nie przemycil w produktach a zeby to sprawdzic to troszke czasu trzeba i wydajnosc spada. i bledno kolo sie zamyka. nie sprawdzisz a moze masz koszyk kontrolny to nagana. sprawdzasz dokladnie wydajnosc spada i .........

jednakze porownujac prace w hipermarketach do pracy w osiedlowym sklepiku. to w hipermarkecie jest lepiej. masz wyplate na czas, masz przerwe, hipermarkety sa bardziej sprawdzane.

5. krewetka

krewetka mama

na jakie zarobki można liczyć?

6. Ashleen

Ashleen Zaciekawiona BB

Ja pracowałam jako studentka w Auchan Swadzim w Poznaniu
    Nie narzekałam na tę pracę, wypuszczali mnie na normalne 25 minutowe przerwy
    Za to jak pracowałam w Re to była masakra, nie miałam nawet szafki, żeby rzeczy gdzieś zostawić, przez osiem godzin nikt mnie na przerwę nie wypuścił, po dwóch dniach zrezygnowałam.
    Tesco w mojej miejscowości też ok.
    Zarobki Tesco i Auchan ok. 1150

Poleć forum