reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca

natalia__

Aktywna w BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2019
Postów
90
Dziewczyny, znalazłam ofertę pracy w mojej branży, która bardzo by mi odpowiadała. Do stycznia 2020 mam urlop macierzyński (ew. mogłabym go przerwać lub zacząć nową pracę na razie na umowie cywilnoprawnej). Jak myślicie, czy napisanie o tym w mailu do osoby rekrutującej będzie ok? I jak to ująć w słowa, tak żeby pracodawca wiedział jaka jest sytuacja, ale że w razie czego nie jest to przeszkoda do rozpoczęcia pracy? W ogłoszeniu jest napisane "pilnie zatrudnię"
 
reklama
Rozwiązanie
W styczniu kończysz 20 tyg macierzyńskiego czy caly macierzyński z rodzicielskim?. Jeśli ma kto zostać z dzieckiem jak pójdziesz do pracy to ja bym złożyła CV. I na rozmowie powiedziała że na początek chciałabyś pracować na umowę zlecenie. (większość pracodawców się ucieszy bo sprawdzi czy nadajecie na tych samych falach bez konieczności zawierania umowy o pracę). A później chciałabyś o pracę.
Dziewczyny, znalazłam ofertę pracy w mojej branży, która bardzo by mi odpowiadała. Do stycznia 2020 mam urlop macierzyński (ew. mogłabym go przerwać lub zacząć nową pracę na razie na umowie cywilnoprawnej). Jak myślicie, czy napisanie o tym w mailu do osoby rekrutującej będzie ok? I jak to ująć w słowa, tak żeby pracodawca wiedział jaka jest sytuacja, ale że w razie czego nie jest to przeszkoda do rozpoczęcia pracy? W ogłoszeniu jest napisane "pilnie zatrudnię"

Napisz wprost że bardzo chętnie podjęłayś zatrudnienie, ale jest to możliwe dopiero w styczniu. Jak jest dobry pracownik to czasami są w stanie poczekać.
Jak najbardziej możesz to napisać w mailu, gdzie dołączysz cv.

Napisz, że jeżeli są państwo zainteresowani moją kandydaturą to bardzo proszę o kontakt telefoniczny w celu umówienia szczegółów. Takie rzeczy i tak się ustala często na rozmowie.
 
Moim zdaniem "pilnie" wyklucza zatrudnienie w styczniu. No chyba, że dany kandydat naprawdę wyróżniałby się na tle pozostałych. Nie jestem przekonana do wspominania o Twojej sytuacji w mailu do osoby rekrutującej. Nigdy nie wiadomo z jakim pracodawcą ma się do czynienia.
Jeśli firma byłaby zainteresowana Twoją kandydaturą to wszelkie szczegóły (w tym opcję zatrudnienia na umowie zlecenie) można omówić na rozmowie kwalifikacyjnej.
 
W styczniu kończysz 20 tyg macierzyńskiego czy caly macierzyński z rodzicielskim?. Jeśli ma kto zostać z dzieckiem jak pójdziesz do pracy to ja bym złożyła CV. I na rozmowie powiedziała że na początek chciałabyś pracować na umowę zlecenie. (większość pracodawców się ucieszy bo sprawdzi czy nadajecie na tych samych falach bez konieczności zawierania umowy o pracę). A później chciałabyś o pracę.
 
Rozwiązanie
Do góry