reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pracodawca CHCE bym przedłużyła urlop wychowawczy...czy może?

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2010
Postów
3
Witam
Jestem na urlopie wychowawczym do końca czerwca 2010r. (od listopada 2009r.) Chce wrócić do pracy w lipcu (mam umowę na czas nieokreślony) , niestety pracodawca CHCE bym przedłużyła urlop o kilka miesięcy - jak się nie zgodzę to grozi że mnie zwolni jak tylko wrócę...czy ma do tego prawo?
Dodam, że na moje zastępstwo została przyjęta osoba młoda i dyspozycyjna, z której pracodawca jest BARDZO zadowolony...
Ja niestety nie mogę być dłużej na wychowawczym ponieważ mąż stracił pracę i nie mamy żadnych dochodów...tylko powrót gwarantuje nam przypływ gotówki...
Bardzo proszę o opowiedź
Z góry bardzo dziękuję :)
 
reklama
1. Pracodawca nie ma prawa żądać od Pani przedłużenia urlopu. To czy korzysta Pani z urlopu i przez jaki okres to Pani decyzja.
2. Po powrocie do pracy nie jest Pani w żaden wyjątkowy sposób chroniona przed zwolnieniem. Pracodawca może zatem wypowiedzieć Pani umowę nawet pierwszego dnia po powrocie. W wypowiedzeniu pracodawca musi jednak podać powód wypowiedzenia.

Prosze podać:
1. W jakim wieku jest dziecko
2. W jakim okresie przebywał Pani na urlopie (to, że od listopada 2009 do czerwca 2010 to, wiem, ale czy poza tym okresem Pani lub mąż wykorzystywaliście urlop?)
Może będę mogła zaproponowac jakieś rozwiązanie by mogła Pani uniknąć zwolnienia.
 
Ostatnia edycja:
Dziecko ma rok
Ani ja ani mąż wcześniej nie wykorzystywaliśmy urlopu wychowawczego Jak tylko skończył mi sie urlop macierzyński to w listopadzie przeszłam na urlop wychowawczy i zamierzam wrócić w lipcu
Czy pracosdawca musi podać jakiś powód zwolnienia mnie?
 
Tak, pracodawa musi podac powód.

W Pani sytuacji może Pani wrócić do pracy ale nie na cały etat tylko na część etatu (np.0,9). Jesli skorzysta Pani z obniżenia czasu pracy jako uprawnienia zamiennego do urlopu wychowawczego art. 186(7) Kodeksu Pracy, pracodawca będzie musiał Pani wniosek uwzględnić i będzie Pani chroniona przed zwolnieniem przez rok.
 
Bardzo dziękuję za pomoc z całego serca
Pozdrawiam :)

ps chyba będę musiała wrócić na część etatu i przynajmniej ten rok będę mogła pracować...
 
Do góry