reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pracodawca nie chce wyslać Z-3 do Zus

MamaOla30

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2023
Postów
17
Witam. Jestem w ciazy i mam problem z pracodawcą. Pracodawcą nie chce wysłać Z-3 do ZUS. Co mogę zrobić w danej sytuacji? Jestem już bezsilna. Boje sie, ze tez kolejny problem pojawi się w związku z zasiłkiem macierzynskim.
 
reklama
@lady_in_blue To nie takie proste - jeśli złoży Z-12, to z tego co mi wiadomo, to wówczas osobiście musi wyegzekwować Z3 od pracodawcy... Nie wiem czy to dobra droga. ZUS wciąż bez Z3 nie wypłaci chorobowego.
 
@lady_in_blue To nie takie proste - jeśli złoży Z-12, to z tego co mi wiadomo, to wówczas osobiście musi wyegzekwować Z3 od pracodawcy... Nie wiem czy to dobra droga. ZUS wciąż bez Z3 nie wypłaci chorobowego.
Weszłaś w linka ;-)?

Jeżeli pracodawca nie przekazał drugu ZUS Z-3, pracownik może wysłać formularz ZUS Z-12.

Wówczas to na ZUS pracownik przerzuca pozyskanie od pracodawcy niezbędnych dokumentów do wypłaty zasiłku np. formularza ZUS Z-3. Zaświadczenie płatnika składek nadal jest wymagane.
 
reklama
Tak. Przy czym to się powtarzało z kilkoma zwolnieniami pod rząd w trakcie koleżanki ciąży i po prostu składanie druku Z-12 stało się rytuałem :p 🤷.
Ok. To zwolnienia musiały być z przerwami bo ogolnie wiem, że wystarczy jedno Z-3 jeżeli zwolnienie jest bez przerwy i kolejne Z -3 kiedy składa si3 wniosek o macierzynski
 
Do góry