reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pracować....czy nie pracować w ciąży???

dominika81 fajnie że masz możliwość pracy w domu. Ja jako przedstawiciel nie mialam,ale podobnie jak Ty na moje stanowisko została zatrudniona nowa osoba żeby mnie zastepowała w trakcie gdy mnie nie ma. Juz ją wyszkoliłam i od poniedzialku sobie pracuje a ja na L-4 :)
 
reklama
giovannessa dzięki:) czyli lepiej nie kombinować i zostawić tak jak jest:) jak się człowiek na czymś nie zna to zawsze chce przekombinować:-D
 
giovannessa dzięki:) czyli lepiej nie kombinować i zostawić tak jak jest:) jak się człowiek na czymś nie zna to zawsze chce przekombinować:-D
Nie ma za co, akurat w tym temacie siedzę:-D
Sprawdź sobie tylko, czy opłacacie to chorobowe za Ciebie - a jeśli nie, to po prostu zgłoś się do niego od następnego miesiąca. Podstawowa stawka to 46,25 zł - więc nie aż tak dużo, a macierzyński dostaniesz bez problemu.
 
Ribi - miałam nadzieję, że znajdzie sie trochę szybciej ta nowa osoba, ale niestety proces rekrutacji był kilkuetapowy i trochę to trwało... no, ale dobre i to, że od września.
no niby mam możliwość pracy w domu, ale tak jak pisałam - mam też taką szansę raptem z raz na dwa tygodnie... ;-)
 
Witam. Ja równiez prowadzę własną DG i jak tylko dowiedzialam sie ze będę miała dzidziusia to podwyższyłam sobie składki społ do max. Kazdy ma takie prawo i ZUS nie ma prawa tego zakwestionować . Zawsze to na macierzyńskim jakie konkretne pieniązki a i jakbym wylądowala wczesniej na l4 to takie same:-)
 
Malta - i owszem, ale ja mówiłam o kontroli w przypadku, kiedy ktoś podejmuje pracę na etat i od razu okazuje się, że jest w ciąży... jeśli wszystko prowadzisz i opłacasz składki od jakiegoś już czasu, to nikt niczego nie będzie kwestionował... :-)

A mnie się i tak nie opłaca, i tak, nawet przy tych wyższych składkach ;-)
 
Prowadzę DG od wiosny a od czerwca płace max skladki więc mnie się (mam nadzieje...) opłaca;-)Co do tych świadczen ( chorob i macierzyńskie)to biorą średnią z 12 miesięcy. Zeby iść na płatne l4 to trzeba miec oplacane min 90 dni skladki chorob a co do zas macierzyńskiego to tutaj nie ma okresu oczekiwania. Teraz zrobił sie szum wokol tej sprawy, temat bardzo "modny" i na czasie:szok:. Kobietki zakladają DG na miesiąc, tydzień czy dzień przed porodem z nadzieją na "olbrzymi" macierzyński:tak:. Kazdy orze jak może, chociaż ja mysle że ZUS będzie miał oko na takie "firmy"
 
Prowadzę DG od wiosny a od czerwca płace max skladki więc mnie się (mam nadzieje...) opłaca;-)Co do tych świadczen ( chorob i macierzyńskie)to biorą średnią z 12 miesięcy. Zeby iść na płatne l4 to trzeba miec oplacane min 90 dni skladki chorob a co do zas macierzyńskiego to tutaj nie ma okresu oczekiwania. Teraz zrobił sie szum wokol tej sprawy, temat bardzo "modny" i na czasie:szok:. Kobietki zakladają DG na miesiąc, tydzień czy dzień przed porodem z nadzieją na "olbrzymi" macierzyński:tak:. Kazdy orze jak może, chociaż ja mysle że ZUS będzie miał oko na takie "firmy"
Racja z tym okiem ;-)
Ale Ty - moim zdaniem - nie masz się czego obawiać :-)

No i cała reszta informacji też jest zgodna z prawdą, to tak przy okazji dla innych :-)

A z tym opłacaniem się to mnie zupełnie o coś innego chodziło. Gdybym poszła na macierzyński - nie wspominając o L4 - nie wolno mi nic podpisać urzędowego, nawet gdybym to robiła... więc musiałabym zatrudnić kogoś, choćby do samego podpisywania - i tego kogoś wynagrodzenie raczej nie byłoby niskie... przy okazji - wszyscy klienci musieliby dla tej osoby podpisać nowe pełnomocnictwa, jedno kosztuje 17 zł... a przerwać działalności nie mogę, bo jeśli klienci znajdą sobie do tego kogoś nowego, to ja nie miałabym do czego wracać, a coś jeść musimy... więc nawet wyższy zasiłek z ZUS nie zrekompensowałby mi strat, jakie bym w takim przypadku poniosła... ale na pewno pomyślę o kimś do pomocy tak np. na umowę zlecenie na jakiś czas...
 
reklama
giovannessa chyba troszkę jednak się mylisz:-(. Jeżeli chodzi o l4- to tak, masz rację. Nie możesz wystawiać rachunkow, faktur, nic podpisywac itd. Natomias jeżeli chodzi o czas po urodzeniu dziecka, to gdy będziesz na zasilku macierzyńskim możesz już to wszystko wykonywać i placisz tylko skladkę zdrowotna. Jestem pewna bo sie dowiadywalam w ZUSie, u księgowej i wielu forach, także prawniczych i sama mam zamiar tak zrobić po porodzie:-)
Polecam przeczytać od początku do końca-
działalność gospodarcza i ciąża :) - forum na grupie Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - GoldenLine.pl
 
Do góry