reklama

pracownica w ciaży - koszty pracodawcy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez panterka_eve, 18 Luty 2011.

 1. panterka_eve

  panterka_eve

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,

  prowadzę działalność gospodarczą, moja pracownica jest w 7-tym miesiącu ciąży. Chciałam zapytać czy w trakcie jej urlopu macierzyńskiego i wychowawczego będę musiał płacić pełną wysokość składek do ZUS oraz odprowadzać podatek do US tak jak w przypadku innych pracowników?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
   
 2. panterka_eve

  panterka_eve

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No cóż niestety na tym forum nie ma nawet jednej kompetentnej osoby, która potrafiłaby odpowiedzieć na moje pytanie......
  Szkoda....
   
 3. reklama
 4. rikapa

  rikapa Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  troszkę cierpliwości .... Pani Prawnik z pewnością odpowie na Pani pytanie tylko trzeba trochę poczekać ........ a ja niestety Pani nie odpowiem, bo się na tym nie znam.........
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Szanowna Pani,
  porady prawne "od ręki" można uzyskać w komercyjnej kancelarii adwokadckiej lub u radcy prawnego. Porady udzielane są natychmiast i oczywiście za, nierzadko wysoką. opłatą. Tutaj prowadzimy formu, na którym staramy się pomagać innym - w miarę mozliwosci czasowych.
  Ponieważ moje liczne prośby dot. organizacji zadawania pytań itp. pozostają bez echa, zdarza sie, że niektóre posty mi umykają. Może warto by było, wzrem innych użytkowników, których post pozostał jakiś czas bez odpowiedzi po prostu podnieść wątek?

  Co do Pani pytania, od zasiłku macierzyńskiego odprowadza się składki emerytalne i rentowe, nie odprowadza się składek zdrowotnych, wypadkowych i chorobowych. To czy koszty płatnikiem bedzie Pani czy ZUS zalezy od rozmiarów prowadzonej przez Panią działalności (liczba zgłoszonych do ubezpieczenia chorobowego). Niemniej zasiłek jest zawsze finansowany ze środków ZUS.
   

Poleć forum