reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pranie dziecięcych ciuszków- proszki i porady

Ja używam proszku Dzidziuś i jestem bardzo zadowolona. Fakt, że zapach po praniu nie należy do najpiękniejszych no ale nie o to tu chodzi. Dobrze spierają się wszelkiego rodzaju plamy, chociaż te trudniejsze do usunięcia warto wcześniej zamoczyć. Z wszystkich dostępnych proszków do prania najlepszą ocenę otrzymuje właśnie Dzidziuś (dobra cena i jakość).

Tutaj proszę link z recenzjami :Pollena Ostrzeszów Proszek do Prania DZIDZIUŚ - opinie, zdjęcia, informacje - bangla.pl

Z marchewką to generalnie jest problem aby ją sprać z ubranek.
Polecam sposoby innych mam:
- wybielacz (np Vanish),
- wystawienie ubranek na działanie słońca na dwa trzy dni (Beta karoten zawarty w marchwi znika pod wpływem promieniowania UVA i UVB),
- szare mydło,
- płyn do kąpieli Bubchen,
- OxY z Biedronki
 
reklama
witam
pewnie zaraz dostane po uszach od niektorych mam ale ja od poczatku piore rzeczy synka
białe - vizir do bialego
kolorowe - woolite perła do kolorowych
na poczatku pralam jego rzeczy osobno ale zdarza sie tez ze piore z naszymi tylko płyn do plukania mam taki dla dzieci obojetnie byle dla dziecka Ale jak piore tylko noje rzeczy, albo moja posciel to uzywam płynu z biedronki milan rozowy bo swietnie pachnie I tez nie widze zeby maly mial jakies uczulenie bo pzreciez jak sie go do siebie przytula albo czasami do łozka rano wezmie to ma stycznosc z naszymi rzeczami Temp. albo 40 albo 60 stopni zwykły program do prania (a mam funkcje dla dzieic ktorej nie uzywam)
mysle ze jak sie nic nie dzieje to nie ma co szalec
a i przyzman sie ze nie prasuje zadnej rzeczy mlodego Wyprasowalam jego pierwsze rzeczy i 10 pieluch tetrowych na poczatku i na tym skonczyłam dusze sie podczas prasowania (alergikiem jestem a nie chce uzywac pozniej zadnych pompek z lekami) i widze ze tez nic mu sie nie dzieje Gdyby mial jakies uczulenia czy plamki na ciele to oczywiscie inna bajka Ale poki co nie szaleje No ale za to mlody ma kolki i wzdecia wiec nie ma tak lekko
pozdrawiam i zycze milego wieczoru
 
oj tam, nikt cię nie zdzieli bo to twoje dziecko. A co do proszków to jak dziecko nie ma uczulenia to nie ma się czym przejmować. No ale ja i tak bym prasowała bo to zabija bakterie i zarazki. Pierwszy raz prane ciuszki dla takiego maluszka powinny być prasowane, nie musisz używać pary tylko przejechać gorącym żelazkiem i basta.
 
Ja też od początku piorę w normalnym proszku i płynie (sensitive, różnych firm), gdyby pojawił się problem, przeszłabym na dziecięcy, ale na szczęście nic nie było. Prasuję do dziś (przejeżdżam żelazkiem i bucham parą, bo tak to wygląda), ale głównie dlatego, że sama też nie latam w pogniecionych...:)
 
Znajoma młoda mama używa Drefta dla maluchów. Młody nie ma żadnych podrażnień, ani innych alergii. Bardzo sobie chwali ten środek :)
 
ja piorę w orzechach piorących, dopierają tak samo jak proszki, ale ubrania są dużo bardziej miękkie, z tym, że zapach ubrań po praniu jakby delikatnego mydła. bardzo duża oszczędność, jeśli w domu robi się pranie codziennie, bo kilogramowa paczka za 28 zł wystarcza u mnie na cały rok. zanim zaczęłam używać, czytałam opinie, że bzdura, placebo do prania, ale sprawdziło się u nas i wszystkie osoby, którym dałam spróbować, albo zrobiłam im w orzechach pranie, były zadowolone
 
Na poczatku, gdy niemalze pralka nie przestawala chodzic, to stosowalam w miare tanie srodki dla maluchow. Teraz, gdy dzieciaki podrosły, zaczelam kupować drefta dla dzieciakow. dobrze dopiera plamy i zostawia mily zapach.
 
ja uzywalam e sensitive,teraz persil...nie byl na nic uczulony.
na plamy mydlo gallasowe niemieckie taka szara kostka..pocieram zostawiam na noc i piore:)
 
reklama
ja piorę w orzechach piorących, dopierają tak samo jak proszki, ale ubrania są dużo bardziej miękkie, z tym, że zapach ubrań po praniu jakby delikatnego mydła. bardzo duża oszczędność, jeśli w domu robi się pranie codziennie, bo kilogramowa paczka za 28 zł wystarcza u mnie na cały rok. zanim zaczęłam używać, czytałam opinie, że bzdura, placebo do prania, ale sprawdziło się u nas i wszystkie osoby, którym dałam spróbować, albo zrobiłam im w orzechach pranie, były zadowolone
Ja też piorę w orzechach i również jestem zadowolona. Przekonałam do nich również moją siostrę :-) jeśli chodzi o zapach, to do moich i męża ubrań czasami dodaję kilka kropli olejku eterycznego do komory na płyn do płukania, a czasami samego płynu ot tak dla zapachu ;-)
Zgodzę się, że jest to duża oszczędność. Orzechy mają również inne zastosowania ale jeszcze ich nie testowałam.
 
Do góry