reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawa kobiety ciężarnej

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
to co jak pracowałam przez cały 2004rok i zarabiałam na ręke powyżej tych 504zł na miesiąc, a w tym roku dajmy na to wcale nie pracowałam to się nie moge ubiegać o ten zasiłek ?? to dupa zbita ?? :o
 
reklama
Droga Olu rozumiem, ze teraz nie pracujesz:)
No więc to jest tak, ze jeśli utraciłaś dochód od 2004 roku, to we wniosku o uzyskanie zasiłku rodzinnego ii innych dodatków do niego, musisz w odpowiednim miejscu zaznaczyć i wpisać utracony dochód za 2005 r.
Gdzie masz się uac w tej sprawie? Do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania(zameldowania) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ciut groźnie to brzmi, ale spoko),ponieważ teraz zasiłki rodzinne wypłącają Ci pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 20 osób,ale to są sporadyczni przedsiębiorcy, bo jezeli pracownikowi przysługują inne dodatki do zasiłku rodzinnego jak np z tytułu dojazdu dziecka do pracy to takich pracowników też kieruję do MOPS, docelowo obsługe zasiłków rodzinnych i dodatków do nich będą wykonywać Urzędy Miasta lub Gminy poprzez właśnie MOPS-y.
Jak będzie taka potrzeba dziewczyny pytajcie się, jak będę wiedziała to pomoge wypełnić czy cosik innego!
Bużki!
 
Spokojnie dziewczyny, kobitki w opiece wszystko dokładnie wytłumaczą i pomogą wypełnić dokumenty.

Kosmi dochód dzieli się przez ilość członków rodziny (łącznie z nowym człowiekiem). Powodzonka!!! Ja w tej sytuacji odpadam.
 
ta w jaki sposoba ja bede miala to zrobic skoro w 2005 roku pracowalam ojciec dziecka tez a malzenstwem zostaniemy dopiero od 25 grudnia???!!!
ale to jest besnadziejne bo w takie mazie tez ominie mnie becikowe........ ale mam nadzieje ze dluzsze maciezynskie nie dotyczy tego co???? bo co ma kasa do dluzszego bycia z dzidzia!
 
No właśnie, to jest zagmatwane. Najlepiej pokazać za 2004 rok kiedy było się panienką ;) I wysłać rozliczenie za 2005 w ostatnim dniu kwietnia, tak aby US nie mógł za szybko rozliczyć, hehe.
A w końcu coś uzgodnili? Bo wiem, że wczoraj cosik mieli debatować. I mówili, że to nie becikowe a zasiłek porodowy.
 
bo ludzie w Pl sa nienormalnie czepiaja sie slowa "becikowe"!!!! wiec mowia na to zasilek rodzinny!!
dzis w radiu sylszalam ze maja o tym gadac i dzis sie okaze czy beda na ten temat dalej debatowac czy dzis powiedza nie i oleja cala ta sprawe!!!!!
wiecie ile w irlandii dostaja za urodzenie dzicka!!!!!!!!!!!!!szok full kasy a u nas czepiaja sie pierd... 800 zl jakby to jakis majatek byl oni tyle w jeden dzien wydaja na przyjemnisci!! ale sie zdenerwowalam
(a propo irlandii ciekawe jak nasza irlandia czuje sie w szpitalu!)
 
E tam, od razu mówiłam, ze nie zrobią dla wszystkich,tylko uzależnią od dochodu.Widziałam dzisiaj ciut potórki debaty na ten temat,ale mnie to nie zainteresowało,bo szału dostaję,jakich mamy nielogicznych przedstawicieli w parlamencie,znowu Ci sami się wyzywali.Jaruga-Nowacka z SLD powiedziała, ze nie pozwoli na becikowe na dzieci Giertycha-to o czym my wogóle mówimy, skoro to znowu tasowanie i ozdawanie kart między siebie!
Nie będę się powtarzać ale tak jak nam wszystkim zależy mi na dłuższym macierzyńskim.


Pa!
 
szkoda gadac!!!!!!!!!
mam gdzies ta kase chce byc dluzej z dzidzia a kasa niech sie podziela maja jej tyle wiec i to sie im przyda:(
 
reklama
oni żadną złotówką nie pogardzą :mad: nie ma co się tym przejmować, w marcu zobaczymy, czy coś ciekawego dla nas uchwalili, bo gadać to każdy dużo umie, a oni już zaczynają kręcić :o
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

Do góry