reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRAWA kobiety w ciąży

A aj wkleję prawa taty, też ważne:
PRAWA TATY
[FONT=&quot]-2 dni zwolnienia z tytułu urodzenia dziecka płatne 100%
-7 dni urlopu ojcowskiego płatne 100%-można go wykorzystać do 12 miesiąca życia dziecka, może nakładać się z urlopem macierzyńskim Mamy, trzeba wziąć go w całości
-do 14 dni zwolnienia lekarskiego na opiekę nad Mamą po porodzie płatne 80%-zwolnienie można dostać przy wypisie ze szpitala, od ginekologa prowadzącego ciążę albo od rodzinnego
-2 dni zwolnienia w roku z tytułu opieki nad dzieckiem płatne 100%[/FONT]
dobrze wiedziec, moj na marcelka bral 2 tyg wolnego swojego z urlopu... jak wyszlam ze szpitala by mi pomogac.... czlowiek jednak jak sie nie zna to traci.. DZIEKI dobrze wiedziec! :-)

edit:
czy pierwsze L4 jest na 2 tyg czy odrazu mozna dac do konca ciazy???
Jak to teraz jest??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja macierzyński, dodatkowy macierzyński, dwa dni opieki nad dzieckiem - nie zapomnijcie :-)-, wypoczynkowy ( mam prawie cały 2009, cały 2010 i 2011 będę miała ) i do pracy. Myślę, że wrócę do pracy ok. marca 2012 r. z całym urlopem za ten rok - żeby uciec gdy będą mecze za miasto :-).
Zwolnienia lekarskiego z różnych przyczyn nie wezmę. Moja Mama się będzie zajmować Młodą/Młodym a ja mam taką pracę, że do lekarza czy na badania jestem w stanie się wyrwać.
 
ale ci fajnie że masz zaległy urlop u nas chocby nie wiem co trzeba do marca wybrać i nie ma że boli...
takze tylko jeden urlop bede miec ten za 2011 rok, bo za 2010 cały poszedł na ślub i zajęcia na studiach :-)
 
edit:
czy pierwsze L4 jest na 2 tyg czy odrazu mozna dac do konca ciazy???
Jak to teraz jest??

Ja pierwsze zwolnienie dostałam na 30 dni, kolejne dostaje na 28dni. Zazwyczaj lekarz wypisuje zwolnienie od wizyty do kolejnej wizyty. I tu się nie zgodzę, że tylko prywatnie dają zwolnienia. Jak byłam na IP to dr sama mnie zapytała dlaczego nie pójdę na zwolnienie lekarskie - to był dopiero niecały 6 tydzień. Fakt, u mnie był powód zwolnienia od tak wczesnej ciąży, ale i państwowo lekarze nie robią problemów, by dać zwolnienie - trzeba trafić tylko na takiego :-)
 
no to na pewno :) zalezy jaki lekarz..ja niestety nie mam dobrych doswiadczen z nfz - ale na szczescie rodzinnego nfz mam fajnego, może to nie jest jakiś specjalista, ale co chce to da i można z nim porozmawiać. nie musi byc specjalista bo do takiejgo nie chodze z powaznymi chorobami a tylko mowie mu co mi potrzeba (jakich leków)/;)
 
forever young zazdroszczę takiej ilości zachomikowanego urlopu. U mnie w pracy nie byłoby szans, żeby sobie tyle skumulować, kadry bardzo tego pilnują, bo są duże kary z PIP'u. Zaległy urlop trzeba wybrać do końca marca za rok poprzedni. Mnie co prawda w tym roku się udało bo mam za ten rok 24 dni wolnego+ dodatkowych 5 za dyżury i mam nadzieję uciec na L4 zanim zmuszą mnie do jego wybrania :)
Mój lekarz jest bardzo fajny i od pierwszej praktycznie wizyty wiedząc jaką mam pracę za każdym razem proponuje zwolnienie i mówi, że jak tylko zmienię zdanie to nie ma problemu. też chodzę prywatnie więc na nfz nie mam doświadczenia.
 
reklama
a co to jest dodatkowy macierzyński?

Justynka teraz poza standardowym macierzyńskim możesz wziąć dodatkowe 2 tygodnie za urodzenie jednego dziecka. Za urodzenie dwójki (lub więcej) masz dodatkowe 3 tygodnie. Ponoć co rok ma dochodzić jeden tydzień do osiągnięcia docelowego czasu. Więc jak urodzę drugie dziecko za 2 lata to czeka mnie +4tygodnie dodatkowego macierzyńskiego :)
 
Do góry