reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRAWA kobiety w ciąży

czyli ja teraz oprócz tego co będe mieć na dziecko-drugie czyli chyba więcej niż za 1-sze mogę wziąć jeszcze dodatkowe?:happy2:
 
reklama
Justynka możesz wziąć dodatkowe 2 tygodnie. Tu nie chodzi o to, czy rodzisz pierwsze czy drugie dziecko. W tym roku 3 tygodnie są jeśli rodzisz bliźniaki:) Za rok wszystko przyrasta o 1 tydzień i na jdno dziecko będziesz miała 3 tygodnie, a na bliźniaki 4 itd.
 
no to w końcu państwo się postarało;-) trzeba to w zusie załatwiać czy jak?
a co do 1-szego czy 2-go dziecka,to jest tak,że na pierwsze dziecko masz ileś tyg a nadrugie masz troszkę więcej normalnego macierzyńskiego musiałabym sprawdzić w kodeksie
 
ale ci fajnie że masz zaległy urlop u nas chocby nie wiem co trzeba do marca wybrać i nie ma że boli...
takze tylko jeden urlop bede miec ten za 2011 rok, bo za 2010 cały poszedł na ślub i zajęcia na studiach :-)
U nas też niby gonią, ale od zawsze ja jestem znana z tego, że się nie daję :-) 1,5 miesiąca temu też gonili więc się musiałam przyznać, żeby dostać zgodę na późniejsze wykorzystanie - z tym nie było żadnego problemu. :tak:
 
:-) dziękować
2) 18 tygodni przy każdym następnym porodzie,( czyli w moim przypadku )+ 2 tyg
yyy justynka to raczej jest tak, że 20 tyg. urlop macierzyński podstawowy + 2 tyg. dodatkowy - nie jest obowiązkowy lub mozesz go np. przekazać na rzecz tatusia, ale jak weźmiesz całość to masz 22 tyg. Tak ja to rozumiem i taką mam wiedzę, jak się mylę i błądzę to proszę żeby ktoś mnie poprawił :)
 
no ja wg kodeksu napisałam,że przy drugim dziecku jest 18 tyg,ale moze teraz jest 20,nie dociekałam jeszcze tego,ale w kodeksie jest 18 na drugie dziecko
 
yyy justynka to raczej jest tak, że 20 tyg. urlop macierzyński podstawowy + 2 tyg. dodatkowy - nie jest obowiązkowy lub mozesz go np. przekazać na rzecz tatusia, ale jak weźmiesz całość to masz 22 tyg. Tak ja to rozumiem i taką mam wiedzę, jak się mylę i błądzę to proszę żeby ktoś mnie poprawił :)

Setana ja też rozumiem to tak, że będę miała 22 tygodnie w sumie... tak zrozumiałam, że jest 20 podstawy + 2 dodatkowego. Mam nadzieję, że tak jest bo to u mnie sporo by zmieniło...
 
reklama
dobra,doczytałam wczoraj w jakiejś gazecie,że teraz jest 20 tygodni+2 macierzyńskiego,więc zwracam honor:tak:
po prostu sugerowałam się kodeksem,a on ma stare przepisy
 
Do góry