reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRAWA kobiety w ciąży

reklama
a z kad taki zasilek?:szok:
możesz mi przybliżyć coś bo ja mam koleżankę, która ma działalność i teraz jest w ciąży
czy wystarczy,że tamta stronę sobie poczyta i się coś dowie?
 
Ostatnia edycja:
Justynka jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i podwyższysz sobie składki zdrowotne do maximum (płacisz ok 2000 miesięcznie) to przysługuje ci najwyższy zasiłek ponad 5000. Trzeba takie wysokie skłądki płacić przez chyba 6 miesięcy. Po macierzyńskim można ponownie skłądki obniżyć do wcześniejszej kwoty. Jakoś tak to było... W necie znajdziesz sporo wiadomości na ten temat.
 
Ja brałam pod uwagę tą opcję, bo wszystko jest prawnie legalnie, ZUS nie ma prawa się do czegokolwiek przyczepić, tylko że skąd wziąć 2 tyś miesięcznie? :) To pierwsza sprawa, druga jest taka, że obecnie ZUS mysli jak to zmienić, bo sporo kobiet zaczęło z tego korzystać i bałam się, że ja będę płacić tak dużo a potem oni coś zmienią i zostanę na lodzie.
 
reklama
Do góry