reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRAWA kobiety w ciąży

Wystarczy zapłacić raz składkę maksymalną przy działalności :-)
Niestety, ale nie zawsze się da mieć tylko etat :-( Urlop macierzyński z umowy o pracę a przy działalności nie da radę mieć przerwę.
 
reklama
Przy prowadzonej działalności (jeżeli nie opłaciło się wcześniej ubezpieczeń społecznych..) i nie jest zatrudnionym na etacie.
wystarczyło zapalcic 1 dużą składkę za pełny miesiąc..
dobrze jest w nim nie urodzić

ja zapłaciłam za wrzesień wysoką
a za październik tylko do dnia porodu.

Po urodzeniu dziecka przechodzisz ma zasiłek macierzyński i płacisz miesięcznie tylko 233 zdrowotnego.

jeżeli ktoś płaci chorobowe to musi być przerwa min 31 dni aby zaliczane byli składki tylko z tego wysokiego okresu wtedy tez nie licza ci z ostatnich 12 miesięcy.

jeżeli macie dużo czasu i planujecie zwolneinie (firma wtedy nie moze działac jak prowadzicie dzialoalnosc sami)
to 3 miesiące opłacania wysokiej skladki i w 4 miesiącu idzecie na zwolnienie... do dmnia porodu
a od dnia porodu na zasilek

liczącmatematycznie od podstawy 7 tys placimy przez 3 miesiąca ok. 2500 tys ZUS
2500 *3= 7500 tys. - nasze koszty
po 3 miesicacah zostaje np. 3 do porodu jesteśmy na zwolnieniu
5000*3 mies = 15000 zł
plus zasiłek macierzyński
5000 co meisiac * 5 mies = 25 tys..

15 000 +25 000 - 75000 = 32,5 na plus.

czysta matematyka
 
Ostatnia edycja:
Z tym niewykonywaniem działalności osobiście to zależy jaką się prowadzi. Np. przy nauce języków obcych to raczej trudne ale jeśli jest to taka którą można podzlecić osobie o odpowiednich kwalifikacjach np. prowadzenia sklepu to można prowadzić i na zwolnieniu. Tylko trzeba mieć odpowiednią umowę.
 
u nas w szpitalu daja dwa takie pudełeczka i tez jest ankieta. ale ja ta droga przez 6miesięcy dostawałam za darmo jakąś gazetę typu "mamo to ja"
 
moja koleżanka też sobie chwaliła, dostawała dużo gratisów i nawet na roczek dziecka dostała śliczna ramke na zdjecie i zestaw próbówek
 
reklama
Do góry