reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawa mam - przepisy

Melulu

TP 15.01.2009 r.
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2008
Postów
1 483
Miasto
Warszawa
W ciąży i na urlopach macierzyńskim i wychowawczym kobieta zyskuje specjalne prawa w pracy, ale też z drugiej strony wbrew tym prawom może zostać zwolniona w momencie powrotu do pracy. Co nam przysługuje, a co nie, co pracodawcom wolno i jak się bronić przed łamaniem naszych praw - o tym wszystkim można poczytać na tym wątku.

W razie pytań i problemów będziemy sobie pomagać w miarę sił, wiedzy i możliwości :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki bardzo:-)

Mam pytanie; Orientujecie się może jak wygląda sytuacja z L4 w trakcie ciąży. Mam dość ciężką pracę i szefowa zapowiedziała że jeżeli któraś z nas pracujących będzie w ciąży mamy jej o tym powiedzieć w trybie przyśpieszonym bo ona nie pozwoli na pracę w tym błogosławionym stanie....
 
Dzięki bardzo:-)

Mam pytanie; Orientujecie się może jak wygląda sytuacja z L4 w trakcie ciąży. Mam dość ciężką pracę i szefowa zapowiedziała że jeżeli któraś z nas pracujących będzie w ciąży mamy jej o tym powiedzieć w trybie przyśpieszonym bo ona nie pozwoli na pracę w tym błogosławionym stanie....
Mama pracująca
Edit Melulu: uwaga, nie wszystkie informacje na tej stronie są aktualne!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I tak kochane jestem na L4 do 18 czerwca potem tylko rozdam świadectwa i wakacje!!! Wczoraj pojechałam na ostatnie konsultacje i wystawiłam ocenki jak leciało w koncu mieli cały rok a nie jeden dzień. Niech sie teraz oni martwią!!

Muszę ustalic z szefową czy bedę mogła wykorzystać urlop dopiero po macierzyńskim czy bedę musiała go wybrac od razu po wakacjach - jeśli tak to nie ma sensu brać zwolnienia na lipiec i sierpień
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no widzisz Madziu :) a mi się zachciało wracać do szkółki na ostatnie trzy tygodnie. I po miesiącu L4 w maju po powrocie do pracy wszystkie mięśnie mnie bolą. Czas się ruszyć trochę! Mały wysysa ze mnie trochę sił, bo po pracy nadaję się tylko do łóżka :)

Przy okazji dowiedziałam się, że moje chorobowe naliczane kurczę jest jeszcze ze starej stawki, bo w zeszłym roku pracowałam na 1/2 etatu, no i byłam na stażu. Od września 2007 jestem już zatrudniona na czas nieokreślony, pełny etat no i nauczyciel kontraktowy. Od września zeszłego roku, czyli wtedy kiedy dostałam nową umowę, nie przepracowałam bez L4 pełnych trzech miesięcy (L4 listopad, luty, maj) Muszę przez następne trzy miechy pracować bez żadnego L4, żeby mogli mnie naliczać z wyższej stawki i dostawać normalny zasiłek chorobowy i oczywiście później macierzyński (różnica 150 złotych na miesiącu)

przynajmniej tak księgowa twierdzi chociaż mi się to nie do końca zgadza ale cóż....
wracam więc do pracy na lipiec sierpień i wrzesień. na szczęście lipiec i sierpień to wakacje....... a we wrześniu jakoś się przekulam mam nadzieję.

Oczywiście będę miała gdzieś przepisy zusowskie jeśli z małym się coś podzieje.

ale trzeba mysleć pozytywnie!!!
Buziaki :))))
 
Coś kombinuje ta wasza księgowa !! nie wydaje mi sie to normalne!!

mam nadzieje ze wiesz ze w ciązy mamy 100% płatne razem z nadgodzinami!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam
ja wiem ze 100% ale licza srednia z 12tu miesiecy wiec jak sie mialo jakies L4 albo podwyzke to wcale 100% nie wychodzi.
Pozdrawiam
 
Meldoy szczerze nie słyszałam, żeby trzeba było trzy pełne miesiące pracować. Po prostu liczy się średnią z tego co jest. Chyba, że wasza księgowa chce po prostu, żebyś więcej dostawała na zwolnieniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja mama też nieciekawą stułację. Jestem zatrudnona na umowe zlecenie( zeby szefowa mogła zaoszczedzić na zusie).Ale obiecała mi umowe o prace w razie ciąży bo wiedziała ze planuje. Dziś poszłam do ksiegowej ,a ta mi jakieś cuda wymśla ze musze zdobyć zaswiatczenie ze jestem zdolna do pracy, anie może być tam słowa o Ciąży.:szok:
Z tego co zrozumiałam jak pisałyście to nie mogę po otrzmaniu umowy przez 3 miesiace iść na zwolnienie,żeby zdobyć prawo do zasiłku macierzskiego?
 
Do góry