reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Prawa mam - przepisy

Weroniczka

Klub grudniówek'07
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2007
Postów
3 731
Miasto
kraków
madzila z tym zaświadczeniem o zdolności do pracy jest tak dlatego, że ZUS może doczepić się, że zostałaś zatrudniona tylko dlatego, że jesteś w ciąży i chcesz mieć z tego więcej kasy. I tak szczerze mówiąc mogą Ci odmówić świadczeń. Jest to bezprawne ale niestety Zus to potęga, z którą trudno wygrać:-:)-:)-:)-(
 
reklama

Madzia_33

Mama Julki i Krzysia !!!
Dołączył(a)
23 Lipiec 2005
Postów
2 528
Miasto
Chorzów
Rondzia czytałam tyle że nie ma konkretów co do urlopu przy drugim dziecku- podejrzewam ze to bedą 22 tygodnie bo teraz jest 20
 

melody6

Dumna Mamuśka;)
Dołączył(a)
8 Maj 2008
Postów
710
Miasto
Rybnik
Madzila z tego co wiem umowa zlecenie jest umową cywilną a umowa o pracę umową o pracę :D ale wyjaśniłam... i podlega kodeksowi pracy także żadnych trzech miesięcy nie musisz pracować bez L4, ale z tego co wiem to:
"Ubezpieczony obowiązkowo nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, a ubezpieczony dobrowolnie dopiero po upływie 180 dni tego ubezpieczenia. Do wymaganego okresu ubezpieczenia chorobowego wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa między nimi nie przekroczyła 30 dni lub była spowodowana urlopem wychowawczym, urlopem bezpłatnym albo odbywaniem czynnej służby wojskowej przez żołnierza niezawodowego."

a tu link o różnicach pomiędzy umową o pracę a umową zlecenie
KRAPKOWICE.net - Tygodnik KURIER Nr 64 - Umowa o pracę

buziaki dla wszystkich :)
 

moooma

lipiec/sierp.05 styczeń09
Dołączył(a)
22 Styczeń 2005
Postów
396
Miasto
Warszawa
Cześć kobietki podaje link, mam nadzieje ,że będzie działał, gdzie fajnie mozna sobie obliczyć macierzyński jego czas trwania - wymiar. fajny, ja wg terminu porodu mam macierzyński do 8 czerwca 2009, no dobre i to
Urlop macierzynski
 

iwon3004

lipcowa mamuśka 09
Dołączył(a)
12 Maj 2008
Postów
3 302
Miasto
Bielsko
Link działa:tak:

wg. tych wyliczeń ja będę w domciu na macierzyńskim do pierwszych dni maja 2009. A orientujecie się jak wygląda sytuacja z wychowawczym? Bo coś mi ostatnio szefowa wspominała ale jakoś ciężko mi to jeszcze wszystko zrozumieć. Komu sie należy a komu nie... Czy to faktycznie zależy od terminu umowy o prace??
 

madzila

Wdrożona(y)
Dołączył(a)
31 Maj 2008
Postów
346
Miasto
szczecin
Zus to okropna instucja wobec tego. Pracuje od 18 roku zycia w sierpniu koncze 30 lat. to moje 1 dziecko. przez 3 lata prowadziłam działaność i sama odpowadzasłam ten zabujczy Zus. A teraz musze kombinować zeby co kolwiek od nich wyciągnąć:-(masakra.
 
reklama

spooky27

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Maj 2008
Postów
359
Miasto
WLKP
Drogie ciążówki, a w szczególności belferki! W związku z tą dyskusją o macierzyńskim ja wczoraj zaczęłam się stresować i liczyć... Koniec macierzyńskiego wypadłby mi około połowy maja. Pewnie przedłużyliby mi go o długość ferii (bo tak chyba się robi w przypadku nauczycieli za przepadek dni wolnych od pracy). Ale i tak pozostaje mi cały czerwiec! No i tu się pojawia problem - chyba musiałabym wrócić do pracy bo przecież nie mogę sobie pozwolić na miesiąc bez wypłaty! Bo niestety niedawno dowiedziałam się, że wychowawczy jest bezpłatny poza zasiłkiem 400 zeta dla tych co mieli zarobki poniżej 504 zł miesięcznie na osobę. Tylko kretyństwem jest to, że liczą to za poprzedni rok. A jak stracę moją wypłatę i będziemy żyć w trójkę z męża to będzie to ledwo powyżej tej kwoty. I takie jest wsparcie dla rodziców :angry::baffled:
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry