reklama

prawa nauczyciela w ciąży a karta nauczyciela

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez atulaob, 29 Sierpień 2011.

 1. atulaob

  atulaob

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  miałam rozpocząć pracę od dnia 1 września w grupie starszaków w wymiarze 22 godzin, teraz 3 dni wczesniej przed rozpoczęciem roku p.dyr mnie poinformowała ze mnie przeniesie do oddziału maluchów na 25 godz. tygodniowo, bo skoro jestem w ciązy to nie wiadomo ile bede jeszcze pracowac, czyli podsumowując chce mi dac wiecej godzin bo az o 3 tygodniowo i do maluchów co jest duzo pracy, bo u nas nie ma pomocy, dzieci trzeba brac siłą od rodziców jak wpadają w histerie, rozebrac, przebrac, nakarmic pokroic jedzenie,i jest sie samym w oddziale no wszystko czy ma do tego prawo??mam sie zgodzic na degradacje na stanowisku którą uwazam ze mnie dotkneła ze względu na czas pracy i samodzielnosc dzieci, bo przy starszakach pracy fizycznej nie ma jest tylko umysłowa, prosze o szybką odpowiedz!!!!
   
 2. mineralnakocica

  mineralnakocica Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zawsze możesz iść na L4. Moja nauczycielka jak dowiedziała sie o ciązy a pracowała w szkole średniej poszła odrazu na L4.
   
 3. reklama
 4. atulaob

  atulaob

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  nie moge isc na l4 bo robie staz na mianowanie i musze jeszcze popracowac bo mi przepadnie
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A jakie stanowisko ma Pani wpisane w umowie? Czy mowa tam o przydzieleniu do grupy starszaków czy jest Pani po prostu zatrudniona w przedszkolu?
   
 6. atulaob

  atulaob

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  jestem po prostu zatrudniona w przedszkolu. ale przerzucenie mnie do innej grupy, duzo ciezszej pracy i wiekszej ilosci godzin bardziej mnie obciązy będąc w ciązy a ciąza kieruje sie jakimis prawami
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Skoro jest Pani zatrudniona jako nauczycielka w przedszkolu, a nie w konkretnej grupie, dyrektor może skierować Panią do wybranej przez siebie grupy. Nie moze Pani skierować do innych zajęć (na stanowisko woźnej, pomocy nauczyciela itp.). Przenieniesienie do innej grupy nie jest zmianą warunków pracy.
   

Poleć forum