reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prawa nauczyciela w ciąży a karta nauczyciela

Dołączył(a)
29 Sierpień 2011
Postów
3
miałam rozpocząć pracę od dnia 1 września w grupie starszaków w wymiarze 22 godzin, teraz 3 dni wczesniej przed rozpoczęciem roku p.dyr mnie poinformowała ze mnie przeniesie do oddziału maluchów na 25 godz. tygodniowo, bo skoro jestem w ciązy to nie wiadomo ile bede jeszcze pracowac, czyli podsumowując chce mi dac wiecej godzin bo az o 3 tygodniowo i do maluchów co jest duzo pracy, bo u nas nie ma pomocy, dzieci trzeba brac siłą od rodziców jak wpadają w histerie, rozebrac, przebrac, nakarmic pokroic jedzenie,i jest sie samym w oddziale no wszystko czy ma do tego prawo??mam sie zgodzic na degradacje na stanowisku którą uwazam ze mnie dotkneła ze względu na czas pracy i samodzielnosc dzieci, bo przy starszakach pracy fizycznej nie ma jest tylko umysłowa, prosze o szybką odpowiedz!!!!
 
reklama
Zawsze możesz iść na L4. Moja nauczycielka jak dowiedziała sie o ciązy a pracowała w szkole średniej poszła odrazu na L4.
 
miałam rozpocząć pracę od dnia 1 września w grupie starszaków w wymiarze 22 godzin, teraz 3 dni wczesniej przed rozpoczęciem roku p.dyr mnie poinformowała ze mnie przeniesie do oddziału maluchów na 25 godz. tygodniowo, bo skoro jestem w ciązy to nie wiadomo ile bede jeszcze pracowac, czyli podsumowując chce mi dac wiecej godzin bo az o 3 tygodniowo i do maluchów co jest duzo pracy, bo u nas nie ma pomocy, dzieci trzeba brac siłą od rodziców jak wpadają w histerie, rozebrac, przebrac, nakarmic pokroic jedzenie,i jest sie samym w oddziale no wszystko czy ma do tego prawo??mam sie zgodzic na degradacje na stanowisku którą uwazam ze mnie dotkneła ze względu na czas pracy i samodzielnosc dzieci, bo przy starszakach pracy fizycznej nie ma jest tylko umysłowa, prosze o szybką odpowiedz!!!!

A jakie stanowisko ma Pani wpisane w umowie? Czy mowa tam o przydzieleniu do grupy starszaków czy jest Pani po prostu zatrudniona w przedszkolu?
 
jestem po prostu zatrudniona w przedszkolu. ale przerzucenie mnie do innej grupy, duzo ciezszej pracy i wiekszej ilosci godzin bardziej mnie obciązy będąc w ciązy a ciąza kieruje sie jakimis prawami
 
jestem po prostu zatrudniona w przedszkolu. ale przerzucenie mnie do innej grupy, duzo ciezszej pracy i wiekszej ilosci godzin bardziej mnie obciązy będąc w ciązy a ciąza kieruje sie jakimis prawami

Skoro jest Pani zatrudniona jako nauczycielka w przedszkolu, a nie w konkretnej grupie, dyrektor może skierować Panią do wybranej przez siebie grupy. Nie moze Pani skierować do innych zajęć (na stanowisko woźnej, pomocy nauczyciela itp.). Przenieniesienie do innej grupy nie jest zmianą warunków pracy.
 
Do góry