reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawdopodobna skaza - rady

MamaBolcia

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Lipiec 2011
Postów
84
Kochane,


na szybko i w nowym temacie bo zalezy mi bardzo na czasie a maly na mnie wisi.
Prawdopodobnie mamy skaze bialkowa - rumience, suche poliki, odpazona pupa bez kupy,
czerwony czerep no i wielki kolki, do tego kropki na oczkach i brodzie podczas ataku.

I teraz w Czechach nie ma Nutramigenu...

opcje jakie mam:
- sprowadzac N.
- mleko sojowe
- odpowiednik Nutrilionu Allery Care - ALFARE ( teraz jest na AC - kiedys to Pepti i dupa )

co radzicie?
 
reklama
mamoBolcia. Ja mogę Ci powiedzieć, że u mojego starszego synka skaza była ogromna, większość objawów, które Ty opisujesz. Wszystkie mozliwe mleka przerobiliśmy, a ratunkiem okazał się Nutramigen. Po 2 dniach wysypka zaczęła schodzić, do tego kąpiel co drugi dzień w Oilatum, skóra była dobrze nawilzona.
Więc jeśli masz mozliwość sprowadzaj sobie Nutramigen. Jako jedyny nie jest tylko mlekiem, ale również lekiem. I pamiętaj oczywiście o diecie w w innych posiłkach - obiadki, deserki. Bo tam również jest białko mleka krowiego, co bedzie powodowało zwiększoną alergię.
 
Wiolunia - kurcze widzisz tak myslalam, dziekuje - czy Nutramigen jest w PL na recepte?

I mielismy wlasnei zaczac wprowadzac warzywka - na co tu trzeba uwazac? A kaszka?
Moze poczekac az z mlekiem sie unormuje?

Maly przysnal wiec opisze dokaldniej, przerabialismy mnostwo juz mlek, neistety w czechach wszsytkie mleka zawieraja zhydralizowane bialko mleka, wiec tu opcja jest sojowe ale jakos nei mam przekonania, nie wiem jakie sa skutki odzywcze, czy sa? Dodam ze skaza z krwi nei wychodzi ( ale testy prawdziwe dopiero za 2 miechy moga byc ), obajwy pojawiaja sie i znikaja jak chca, nei ma regul, wiele dni jest dobrze i nagle bum, najpierw pare kropek na oczkach a potem nawet i caly policzek jakby "rozlany" goracy i suchy i zaczynaja sie bole i gazy niemilosiernych ilosciach.
I to my wymuszamy te nowe mleka bo tu jakby "nie bardzo" si eprzejmuja tym aspektem, gorzej ze wg tableki spoznil sie z podnoszeniem na raczkach o 2 tyg... cholera.

Ciekawostka - Bolo probuje siadac i pelzac, nie ma cie pojecia jaki opieprz dostalismy bo wg tabelki to pare miesiecy za wczesnie, jakbysmy go przymuszali.. pewnei nas wysla na EEG... :angry::-D
 
mamoBolcia, w PL Nutramigen jest na receptę.
Jeśli chodzi o warzywa, to najbardziej uczulają seler i pietruszka. Kaszka najlepsza by była Nestle Sinlac (też w aptekach, ale nie na receptę). Oczywiście narazie zapomnij o serkach typu; danonki itp, i innych produktach, które zawierają białko mleka krowiego. Z mięs trzeba wykluczyć drób, jeśli sama mu gotujesz, najlepsza będzie pierś z indyka. Jest duża. Ja dzieliłam ją na kawałeczki (kostki), każdą osobno owijałam w woreczek, mroziłam i codziennie miałam do obiadku. Jeśli kupujesz gotowe, dokładnie czytaj etykiety.
Na internecie pewnie też znajdziesz dużo info co można, a czego nie powinno podawać się małemu. Aha i poczytaj o glutenie, bo mojego Gracka też uczulał.
A co do umiejętności Bolka, to rewelacja!! Idzie jak burza!! I nie patrz kochana tak bardzo na tabelki, bo każdy maluch własnym torem idzie, pamiętasz o tym???;-)??
 
Mamo Bolcia moja córeczka też ma bardzo silną skazę od urodzenia. I też powiem tak jak Wiolunia że najlepiej jak będziesz sprowadzać Nutramigen, nam najlepiej pomagał (podobno można Nutramigen kupić bez recepty tylko wtedy jest droższy, tak słyszałam kiedyś w aptece, ale nie wiem czy nadal tak jest). Do tego maści sterydowe, kąpiele w oliatanach i smarowania grubą warstwą specjalnymi kremami. Teraz córeczka ma diete eliminacyjną i dzięki temu pozbyliśmy się bardzo częstych wymiotów, do tego stopnia nasilona była u nie ta alergia na mleko. Bardzo dokładnie sprawdzamy etykiety produktów które dostaje a i tak muszę ją często smarować sterydami bo suche swędzące placki ciągle wyskakują. Bardzo dobrze sprawdzają się też probiotyki podawane przez trzy miesiące, potem przerwa i znowu kolejne trzy miesiące. Ja podaję Dicoflor bo podobno najlepszy jest przy skazie białkowej. Inne probiotyki ponoć zawierają laktozę ale nie jestem tego pewna, w każdym bądź razie trzeba na to też zwrócić uwagę w aptece.
A postępy Bolcia imponujące! Super :tak:
 
MAMO BOLCIA Nutramigen można w Polsce kupić bez recepty też tylko tak jak mówi MONIK jest 100% płatny. Wiem bo wypytywałam w aptece, obecnie ja swojego synka dokarmiam Bebilon Pepti1 też mamy skazę, dziś do alergologa się wybieramy. Mój mały jest większość karmiony piersią i może jest tu mama która karmi lub karmiła piersią maluszka ze skazą??? Jak z waszymi dietami wtedy???? Ogólnie jem w kółko to samo i już powoli mam dosyć.

MAMO BOLCIA dziękuję za temat, pozdrawiam.
 
Chciałam tylko dodać, że nam pielęgniarka mówiła, że jak jest podejrzenie skazy, to mleko sojowe również należy odstawić, bo ono wciąż i tak zawiera gluten, a przy skazie często idzie to ze sobą a parze- uczulenie na mleko krowie i na gluten.
 
Mamo Bolcia- Nutramigen nie jest już refundowany, przynajmniej ja mam takie informacje. Bebilon pepti jest dla skazowców- bez recepty ok. 24zł, z ok. 7zł za 450g. Nie ma dużych puszek.
Agawhite ma rację, nie jest wskazane mleko sojowe.
Na pupkę maść Pimafucort, ale to chyba na receptę. U nas odparzenie zeszło jak ręką odjął po 12h od pierwszego smarowania. Zawiera kortykosteroidy...
Do pielęgnacji skóry używamy Emolium, bo tańsze od Oilatum, a używa się tego sporo. Mamy emulsję do kąpieli i krem specjalny 400ml. Kremów "idzie" u nas 3 na miesiąc. Raz na jakiś czas gotuję krochmal i dolewam do wody. Pieluchy tylko najwyższa półka i wietrzenie doopki codziennie.
Podaję mu probiotyk Dicoflor w kropelkach (jako jeden z nielicznych nie zawiera laktozy), raz dziennie 5 kropelek. Pomaga przy kolkach. Wytłumaczyłabym o co chodzi z tymi jelitkami, ale post byłby za długi.
DOROTAR110- ja karmię piersią. Dieta dla wegan+kurczak, indyk, królik. Korzystam z Wege książka kucharska - puszka.pl Pieczywo tylko ciemne, nie zawierające serwatki. Wystrzegaj się laktozy kopytnych(wiadomo), jaj, serwatki, kazeiny, laktoalbuminy, tzw. mleka w proszku, soi, ryb, orzechów, proszek do prania tylko dla niemowląt, trzeba wszystko prasować. Trzeba czytać etykiety. Trzeba szczególnie zimą nawilżać skórę.

U nas jeszcze odpada marchewka i jabłuszko.
Obiad zawsze jakiś wymyślę, ale śniadania są dla mnie koszmarem. Teraz też nie jem za bardzo np. sałaty, bo nie chcę małego tą chemią faszerować. Makarony to te najtańsze, smarowanie na kanapkę też. Np. w Biedronce jest 1kg takiej margaryny za 3 zł...
Po miesiącu takiej diety powinnaś przyjmować suplement z wapniem, ale to za zgodą pediatry.
Da się przeżyć. Ja już się przyzwyczaiłam :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochane serdecznie dziekuje!!
Dzieki Wam zapadla decyzja o sprowadzeniu N. i z PL i z UK.
Jakos to trzeba bedzie zorganizowac na stale jak pomoze.
Booooze - tak bardzo prosze zeby pomoglo :)

Dziewczyny - za reszte rad baaardzo dziekujemy, ja nawet bym nie wpadla na ta sprawe z kaszka czy krochmalem.

Mam nadizeje, ze watek przyda sie tak czy siak na dluzej.

Aha - napiszcie jeszcze prosze jak sie ostatecznie diagnozuje skaze? Testy z krwi w wieku 6 mies? Dobrze mysle?
I dlaczego dopiero wtedy.
No i czy ze skazy na pewno sie zawsze wyrasta?
 
Do góry