reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawidłowe wyniki w 14 tyg. ciąży

Dołączył(a)
16 Marzec 2017
Postów
3
Cześć dziewczyny! Jestem tu nowa. Mam 41 lat i jestem na początku 14 tyg. ciąży. Tydzień temu robiłam test Pappa i beta HCG.
Wyniki Pappa mam 5,38 (nie mam pojęcia, co to oznacza, poczekam na opinię lekarza), natomiast HCG beta to 28,29 IU/l. Nie wydaje Wam się to dziwne? Czy to jakieś inne jednostki, bo bardzo niski mi się ten wynik wydaje.
Dzień przed pobraniem krwi miałam USG u bardzo dobrego specjalisty (jeden z kilkudziesięciu w Polsce, którzy mają specjalne międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich kompetencje), płód poza wysokim tętnem (178) miał dobre parametry, trochę się poruszał.
Co o tym myślicie?
 
reklama
Cześć,

podejrzewam, że jednostki HCG powinny być IU/L (na wynikach często piszą małe L).
Natomiast co do interpretacji uzyskanych wartości liczbowych to nie ma sensu bez powiązania z wyliczeniami z programu (ryzyko) oraz dodatkowo z wynikami USG.

Na pocieszenie powiem, że mój wynik HCG też wydawał mi się niski, a okazało się, że wszystko jest dobrze. Także wątpliwości rozwieje dopiero lekarz na wizycie.

Powodzenia :)
 
Test Pappa nie powie Ci czy dziecko jest zdrowe to tylko statystyki.

Które często mimo że dziecko zdrowe podają fałszywe wyniki że jest chore.
Jeszcze jak podałaś ze masz 41 lat tym bardziej może wyjść fałszywe.
Dlatego szkoda kasy.
Lepszy test nifty ale on ponad 2 tys.
Zrobilas usg genetyczne??
To teraz zrób polowkowe w 20 tyg potwierdzi się czy dzidzia zdrowa bo jest jeszcze dokładniejsze niż genetyczne ;)
I potem po 30 tyg płatne ;)
Ja w 6 tyg miałam betę 12 tysięcy.
Do 3 miesiąca niby rosnie potem spada ale się utrzymuje.
 
Do góry