reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Prawie 10 miesięcy i nie siada

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez banoffee, 10 Grudzień 2015.

 1. banoffee

  banoffee

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kochane Mamy!,

  Mój synek za ponad tydzień skończy 10 miesięcy i nie siada a nawet nie próbuje... od miesiąca raczkuje, podnosi się już do stania (na razie na kolankach, choć próbuje już podstawić stopę), posadzony siedzi, bawi się, jak straci równowagę to podeprze...czy myślicie, żeby wybrać się z nim do neurologa? Ostatnio na wizycie lekarka powiedziała, żebym nie panikowała, bo ma jeszcze czas, ale niemowlaki w jego wieku siedzą same już od kilku miesięcy. Bardzo się martwię:(
   
 2. magoo

  magoo Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  7
  Wspaniała, dbająca mamo!!!
  Z Twoim synkiem jest wszystko ok. Raczkuje, a to świadczy o tym, że układ nerwowy rozwija się symetrycznie, prawidłowo i w odpowiednim tempie. Siadanie samo w sobie jest umiejętnością wyuczoną, ponieważ pozycja siedząca nie jest jedną z naturalnych pozycji ciała ludzkiego. I dla rozwoju nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Zmysł równowagi jest wykształcony prawidłowo. Jeśli Twój synek jest pulchnym, dużym (i mam nadzieję że szczęśliwym) niemowlakiem to wszystko jest w najlepszym porządku.
  Twój niepokój - jakkolwiek w tym przypadku zupełnie niepotrzebny - świadczy o tym, że jesteś bardzo uważną i troskliwą mamą. Dzieciom takich mam nie dzieje się krzywda.
   
 3. reklama
 4. banoffee

  banoffee

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo dziękuję za miłe słowa i przede wszystkim otuchę :) synek jest bardzo dużym dzieckiem jak na swój wiek, waży ponad 10 kg i pani doktor powiedziała, że takim dużym niemowlakom ciężej jest nauczyć się pewnych czynności, na szczęście jego chęć do wstawania przysłoniła trochę zamartwianie się brakiem chęci do siadania. W takim razie uzbrajam się w cierpliwość, serdecznie pozdrawiam :)
   

Poleć forum