reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawie 10 miesięcy i nie siada

Dołączył(a)
10 Grudzień 2015
Postów
5
Miasto
Warszawa
Kochane Mamy!,

Mój synek za ponad tydzień skończy 10 miesięcy i nie siada a nawet nie próbuje... od miesiąca raczkuje, podnosi się już do stania (na razie na kolankach, choć próbuje już podstawić stopę), posadzony siedzi, bawi się, jak straci równowagę to podeprze...czy myślicie, żeby wybrać się z nim do neurologa? Ostatnio na wizycie lekarka powiedziała, żebym nie panikowała, bo ma jeszcze czas, ale niemowlaki w jego wieku siedzą same już od kilku miesięcy. Bardzo się martwię:(
 
reklama
Wspaniała, dbająca mamo!!!
Z Twoim synkiem jest wszystko ok. Raczkuje, a to świadczy o tym, że układ nerwowy rozwija się symetrycznie, prawidłowo i w odpowiednim tempie. Siadanie samo w sobie jest umiejętnością wyuczoną, ponieważ pozycja siedząca nie jest jedną z naturalnych pozycji ciała ludzkiego. I dla rozwoju nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Zmysł równowagi jest wykształcony prawidłowo. Jeśli Twój synek jest pulchnym, dużym (i mam nadzieję że szczęśliwym) niemowlakiem to wszystko jest w najlepszym porządku.
Twój niepokój - jakkolwiek w tym przypadku zupełnie niepotrzebny - świadczy o tym, że jesteś bardzo uważną i troskliwą mamą. Dzieciom takich mam nie dzieje się krzywda.
 
Bardzo dziękuję za miłe słowa i przede wszystkim otuchę :) synek jest bardzo dużym dzieckiem jak na swój wiek, waży ponad 10 kg i pani doktor powiedziała, że takim dużym niemowlakom ciężej jest nauczyć się pewnych czynności, na szczęście jego chęć do wstawania przysłoniła trochę zamartwianie się brakiem chęci do siadania. W takim razie uzbrajam się w cierpliwość, serdecznie pozdrawiam :)
 
Do góry